مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران میزبان جشنواره ملی برنج کشور
7 آذر 1397 ، دیدگاه 0
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: در این جشنواره به دنبال این هستیم که انگیزه را در کشاورزان افزایش دهیم و همراه با کاهش هزینه ها، کشاورزان نمونه را معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، جشنواره 97 ملی برنج کشور به میزبانی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با همکاری انجمن برنج ایران، استانداری مازندران، دفتر امام جمعه دابودشت و دشت سر، سازمان جهاد کشاورزی مازندران، موسسه تحقیقات برنج کشور، پارک علم و فناوری مازندران، صداوسیمای مرکز مازندران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در تاریخ 10 الی 12 آذر در محل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران برگزار می شود.

سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران درنشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه برنج به عنوان دومین محصول استراتژیک کشور می باشد گفت: متاسفانه در این  برهه از زمان برنج مظلوم واقع شده است که یکی از اهداف مهم این جشنواره در این مکان که مامن و خانه امید برای کشاورزان می باشد این است بتوانیم بلندگویی برای عزیزان قشر زحمتکش کشاورز باشیم.

 وی افزود: علاوه بر نمایشگاه‌های تخصصی، برنامه‌های فرهنگی و هنری به‌منظور معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود دراین حوزه به اجرا گذاشته خواهد شد.

دبیر جشنواره های ملی برنج کشور تاکید کرد: در این جشنواره بیشتر به این فکر نیستیم که سخنرانان بیایند و سخنرانی کنند بلکه به دنبال این می باشیم که بتوانیم از جشنواره درجهت بیان مشکلات استفاده کرده و در تصمیم گیری کشوری حضور داشته باشیم.

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: در این جشنواره به دنبال این هستیم که انگیزه را در کشاورزان افزایش دهیم و همراه با کاهش هزینه ها، کشاورزان نمونه را معرفی کنیم.

یزدان پناه از برگزاری کلاس ها  و کارگاههای آموزشی برای کشاورزان و علاقمندان خبرداد و افزود: این کلاسها با حضور اساتید مجرب و محققین برگزار می شود که آخرین دستاوردها درحوزه برنج بیان خواهد شد.

 وی گفت: هدف جشنواره شکرگذاری به درگاه خداوند متعال و قدردانی از زحمات کشاورزان سخت کوش و انتقال فناوری و اطلاعات از سوی شرکت های دانش بنیان و ارائه تجارت و بازرگانی به سبک نوین می باشد.

 وی با اشاره به اینکه پرچم برنج در کشور باید برافراشته باشد تصریح کرد: باید برای رسیدن به خودکفایی و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم می باشد همه همت و تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به اینکه متاسفانه برنج در کشور مظلوم واقع شده است گفت: جشنواره ملی برنج امسال نسبت به سایر جشنواره ها متفاوت می باشد که در این جشنواره بیشتر به فکر بیان مسائل و مشکلات کشاورزان و راه حل برای برون رفت است.

 وی اشاره کرد: با تصمیماتی که گرفته شد هر ساله این جشنواره ملی به میزبانی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران انجام خواهد شد.

 مشاور انجمن برنج ایران گفت:  محصول استراتژیکی برنج با رنج و مشقت و سختی های فراوانی به دست می آید ولی متاسفانه با بی مهری قاچاقچیان بی درد برنج بر تالم و سختی شان افزوده می شود که اگر نسبت به این موضوع پرداخته نشود ظلم بزرگی به کشاورز و کشاورزی خواهد شد.

تقی زاده یادآور شد: با راه‌اندازی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران بتوانیم برنج را صادر کنیم و این موضوع باید در دستور کار مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

وی با بیان این که حمایت از تولید داخلی زمینه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی برکات ارزشمندی دارد که باید از همه ظرفیت‌ها برای نهادینه سازی آن بهره‌گیری کنیم.

در این نشست خبری قربانزاده مسئول دفتر برنج جهاد کشاورزی مازندران و اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل درخصوص اهمیت برنج و توجه به برگزاری جشنواره های برنج برای حمایت از کشاورزان مطالبی را عنوان داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0