المپیاد ورزشی درون مدرسه ای؛ راهی برای شناسایی دانش آموزان مستعد است
1 آذر 1397 ، دیدگاه 0
رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای؛ راهی برای شناسایی دانش آموزان مستعد است.

قربانعلی سهرابی روز چهارشنبه در حاشیه آئین افتتاحیه نمادین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دبستان غیردولتی فردوسی بهشهر افزود : مشارکت و همراهی خانواده ها و تلاش برای نهادینه کردن ورزش در مدرسه و جامعه از موارد موارد مهم و قابل توجه است.

وی گفت: با برگزاری المپیاد و مسابقات ورزشی که هر ساله در مدارس استان برگزار می شود؛ دانش آموزان مستعد در مقاطع پایین و در مدارس شناسایی می شوند و قهرمانان مختلفی در ورزش دانش آموزی داریم. 

سهرابی با تاکید بر حمایت و مشارکت همه جانبه در امر ورزش دانش آموزی یادآور شد: با پرورش این استعدادهای ورزشی می توان بستر برای آماده شدن قهرمانان آینده کشور را فراهم آورد . 

رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به حضور رحمان عموزادخلیلی و اکبر فضلی خلیلی از دانش آموزان نام آور بهشهری در کشتی، از آنان بعنوان نمونه های ورزشی شهرستان نام برد که از همین زمین ها و سالن های ورزشی مدارس و تلاش و پشتکار خود شروع کردند.

سهرابی گفت: سال گذشته 180هزار دانش آموز مازندرانی در المپیاد درون مدرسه ای شرکت کردند که با برگزاری این المپیادها در واقع، فعالیت های ورزشی دانش آموزان در حد شناخت توانمندی های مختلف آنها در رشته های مختلف ورزشی انجام می شود .

گفتنی است: در این مراسم ورزشکاران حاضر در مراسم متعهد به سوگندنامه ورزشی شده و همچنین دست ساخته های دبستان پسرانه فردوسی بهشهر به نمایش گذاشته شد و دوچرخه سواران، صخره نوردان و اسکیت سواران و طناب زنان به اجرای برنامه های شاد همراه با آیین بومی و محلی مازندران پرداختند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0