ورود آخرین بازمانده درنای سیبری به فریدونکنار
1 آذر 1397 ، دیدگاه 0
مسئول روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران تصریح کرد: درنا ی سیبری نسبت به مدت زمان سال قبل 4روز زودتر به ایران مهاجرت کرده است.

مسئول روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران از ورود آخرین بازمانده درنای سیبری به فریدونکنار خبر داد.

کامیار ولیپور در گفت و گو با ایسنا مازندران، از ورود آخرین بازمانده جمعیت غربی درنای سیبری دقايقى قبل در فریدونکنار خبر داد.

وی با تایید خبر ورود "امید" تک درنای سیبری به تالاب فریدونکنار گفت: این دهمین سال متوالی است که این درنا مهاجرت خود را به تنهایی به ایران انجام مى دهد.

مسئول روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران تصریح کرد:  درنا ی سیبری نسبت به مدت زمان سال قبل 4روز زودتر به ایران مهاجرت کرده است.

ولیپورادامه داد: درنای سیبری در 10 سال گذشته(غیر از سال 88) تنها به مازندران آمده  و مردم بومی در اطراف تالاب های فریدونکنار، ازباران و سرخرود علاقه خاصی به او دارند و نامش را "امید "گذاشته اند.

وی بیان کرد: تک درنای سیبری تنها بازمانده درناها از گله غربی سیبری سال‌ها است که از این منطقه به قزاقستان، ولگا، شمال آذربایجان و سپس به ایران می آید و در این مسیرها توقف دارد.

ولیپور خاطرنشان کرد: یکی از زیستگاه های امن و خوش آب و هوا برای زمستانگذرانی " امید" در فریدونکنار است، این درنا در مسیر مهاجرت خود در توقفگاه ها الزامی برای ماندن در تاریخ یا زمان مشخصی ندارد و تنها براساس شرایط اقلیمی حرکت می‌کند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0