کیفیت نان در آمل به شدت نظارت می‌شود
29 آبان 1397 ، دیدگاه 0
مهندس فروزان رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل با بیان اینکه 520 واحد خبازی اعم از دولتی و آزادپز در آمل فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: 355 واحد دولتی پز، 10 واحد صنعتی فانتزی‌پز و 155 واحد خبازی در آمل آزادپز هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس فروزان رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل با بیان اینکه 520 واحد خبازی اعم از دولتی و آزادپز در آمل فعالیت می‌کنند، اظهار کرد:  355 واحد دولتی پز، 10 واحد صنعتی فانتزی‌پز و 155 واحد خبازی در آمل آزادپز هستند.

وی با اشاره به وجود 80 واحد کسبی حوزه قنادان در آمل گفت: 73 قناد هستند که مواد عمده آنها آرد و 7 واحد لوازم قنادی می‌فروشند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل با بیان اینکه از ابتدای آذرماه قنادان و خبازان باید از طریق سامانه خرید کنند، افزود: سامانه قله در اختیار اتحادیه گذاشته شده و قنادان و خبازان باید از طریق آن خرید کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه هنوز ساز و کار مناسب برای این سامانه آماده نشده است، تصریح کرد: متولی امر باید مشخص شود.

فروزان با بیان اینکه 50 درصد واحدهای آزادپز ثبت‌نام کردند، گفت: درباره تهیه آرد سفید برخلاف شایعاتی که مطرح شد طی رصد در بازار موجودی آرد آمل کافی و حتی اشباع است و شایعات مطرح شده درباره کمبود آرد در این شهرستان صحت ندارد.

وی با اشاره به اینکه کمبود آرد آزادپز نیز در سطح شهرستان نداریم، عنوان کرد: کارخانجات تولید آرد از ارائه آرد امتناع کردند که این تخلف هم گزارش شد و از طریق استان به دنبال برخورد جدی با متخلفان هستیم.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل با بیان اینکه 50 هزار کیسه آرد دولتی مابین واحدهای دولتی‌پز خبازی در این شهرستان توزیع می‌شود، تصریح کرد: از نظر فعالیت واحدخبازی در آمل اشباع هستیم و به نظر می‌رسد که با توجه به جمعیت شهری و روستایی آمل 2 برابر نیاز مردم واحدخبازی در آمل فعالیت می‌کند.

این مسول در پایان با اشاره به اینکه بر کیفیت نان در آمل نظارت می‌شود، خاطرنشان کرد: فنر قیمت نان به دلیل حمایت از مصرف کننده توسط دولت در حال فشار است به این خاطر کیفیت نان در آمل به شدت نظارت می‌شود.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0