قدردانی فرماندارویژه آمل ازعملکرد انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل
28 آبان 1397 ، دیدگاه 0
رییس انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل گفت : انبوه سازان زير نظردو وزارتخانه عمل میکنند ،به عبارتی اعتبار نامه خود را از وزارت کار میگیرند ولی در صنعت ساختمان تابع قوانین وزارت راه و شهر سازی هستند و گاها به علت تداخل قوانین دو وزارتخانه مشکلاتی را برای این صنف مولد و اشتغال افرین ایجاد میکند کار هستند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس جهانگير آذري رئيس انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل درجریان بازدید فرماندار ویژه آمل باتفاق معاونین سیاسی وبرنامه ریزی از دفتر انجمن گفت : حضور فرماندار محترم در اين مجموعه نشان دهنده توجه ايشان به انجمن هاي تشکيل شده در سطح شهرستان و سازمانهاي مردم نهاد که بعنوان بازوي مسئولين شهرستان در جهت همراهي و همدلي و عمران و آباداني شهر قدم برمي دارند است.

وی با اشاره به اینکه  انجمن صنفي کارفرمايان و انبوه سازان آمل از سال 1383 قريب به 14 ساله در حال فعاليت مي باشد افزود : نگاه انجمن در جهت امنيت و رفاه حال شهروندان است وبه همين خاطر انجمن انبوه سازان با توجه به مسئوليتي که دارد نسبت به بررسي ، پيگيري و رفع مشکل انبوه سازان در جهت خدمت به شهروندان تمام سعي و تلاش خود را به کار مي بندد تا بتوان شهري آباد و ايمن داشته باشیم .

مهندس آذري ادامه داد :در جهت همراهي و کمک به مردم براي داشتن خانه اي بهتر واستاندارد  حق طبيعي مردم مي باشد که مادر اين مسير سعي و تلاش داريم که حق مردم را به خودشان برگردانيم.

وی اشاره کرد :  انبوه سازان به عنوان سرمايه گذاران و اشتغال آفرين در جامعه در حال خدمت مي باشند ، زيرا آنها با سرمايه گذاري در جهت ساخت مسکن  نياز به نیروی کار دارد که در اين رابطه موجب اشتغال بسیاری در صنعت ساختمان میگردند.

رییس انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل گفت : انبوه سازان زير نظردو وزارتخانه عمل میکنند ،به عبارتی اعتبار نامه خود را از وزارت کار میگیرند ولی در صنعت ساختمان تابع قوانین وزارت راه و شهر سازی هستند و گاها به علت تداخل قوانین دو وزارتخانه مشکلاتی را برای این صنف مولد و اشتغال افرین ایجاد میکند  کار هستند  .

مهندس جهانگیر اذری تاکید کرد : مهمترین موضوع عدم کیفیت مناسب مصالح شن و ماسه معادن جاده هراز و بتن آماده بوده که خسارات جبران ناپذیر مالی و حرفه ای به همکاران وارد شده و جلسات متعدد زیادی جهت استاندارد سازی و بهبود شرایط موجود با اعضای کمیته پایش مصالح (  فرماندار بعنوان رییس کمیته ، نمایندگانی از دستگاه های مسول و ذیربط و دست اندرکاران صنعت ساختمان ، نظام مهندسی ، شهرداری ، انجمن انبوه سازان ، انجمن مجریان ، انجمن کارگران ساختمانی ، معدن داران ، خانه صنعت و معدن ، آزمایشگاه ، شرکت بتن آماده از سال قبل تا کنون تشکیل شد و سعی بر این شد تا با نمونه برداری از معادن توسط کمیته آموزش انجمن انبوه سازان آمل بصورت فصلی و اعلام نتایج آزمایشات و معادن دارای مصالح نسبتا مرغوب به همکاران محترم و اطلاع رسانی و کمک به استفاده از مصالح با کیفیت در ساخت صورت گیرد .

وی به درخواست انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل مبنی بر اعمال بسته حمایتی و تشویقی ، تخفیف ، در بافت فرسوده و ستاد باز آفرینی شهری مطالبی راعنوان داشتند .

رئیس انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل با اشاره به گزارش جامعی از جلسات کمیته آموزش از جمله متره و برآورد ساخت گفت : برگزاری همایش مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی که در آذرماه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران برگزار خواهد شد دردستورکار اصلی انجمن قراردارد .

سيد جعفر رسولي معاون استاندارو فرماندار ويژه شهرستان آمل ضمن تقدير و تشکراز اعضای  انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل اظهار داشت : همگي يک نقطه نظر مشترک داریم و آن هم اين است که داشتن خانه اي ايمن و مقاوم حق مسلم مردم مي باشد و اين مقوله بايد در دستور تمامي کسانيکه در کار ساخت وساز هستند باشد تا مردم در امان باشند و در امنيت کامل به زندگيشان بدون هيچ دغدغه اي بپردازند .

وی افزود : متوسط هر دوسال يک زلزله بسيار مهم در کشور رخ مي دهد که بعضاً اين زلزله ها تعدادي از مردم را از بين مي برد که جا دارد کسانيکه کارشان ساخت وساز مي باشد بايد تمام سعي و تلاش خودشان را به کار ببندند و از مصالح مرغوب در ساخت وسازها استفاده نمايند و ايمني کامل را به کار گيرند تا خداي ناکرده شهروندان عزيزمان دچار مشکل در بحث زلزله و حوادث غير مترقبه ديگر نشوند .

فرماندار ويژه شهرستان آمل بيان کرد انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل بايد نظارت دقيق و کامل در بحث ساخت وسازها داشته باشند تا مردم دچار مشکل نگردند واز منظر شهري نيز ساخت وسازها بايد طوري طراحي واجرا شوند که از تمامي فضاي موجود استفاده شود .

وی ضمن تشکر از پیگیرهای مجددانه انجمن درخصوص تامین مصالح با کیفیت به سازندگان مسکن یادآورشد : پايش مصالح ساختماني کار بسيار مهمي است که ازسوي انجمن صنفي کارفرمايان و انبوه سازان در دست بررسي مي باشد که اين نويد بخش روزهاي خوب در آينده مي تواند باشد ، در صورتيکه ادارات و دستگاههاي ديگر نيز بايد به اين مقوله توجه خاص داشته باشند تا مصالح مرغوب به دست کارفرمايان و کسانيکه در بحث ساخت وساز تلاش مي نمايند برسد تا آنها با درايت کامل بتوانند به کارشان بدون هيچ دغدغه اي ادامه دهند .

در پايان رسولی بيان داشت : انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل با توجه به ساخت وسازها زمینه ایجاد شغل را در جامعه ایجاد میکنن که اين عملشان نيز ستودني مي باشد و باتوجه به اينکه نگاه دولت محترم نيز ايجاد اشتغال و سرمايه گذاري در تمام زمينه ها مي باشد لذا مي توان با حمايت از اين افراد گام مثبتي در جهت اشتغال و کارآفريني برداشت .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0