تجلیل از 5 دانش آموز حافظ کل قرآن کریم در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آمل
28 آبان 1397 ، دیدگاه 0
همزمان با آغاز امامت حضرت مهدی(عج) جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آمل که با حضور امام جمعه، فرماندار ویژه آمل، مدیر، معاونین و اعضای شورای آموزش وپرورش شهرستان آمل برگزارشد، 5 دانش آموز حافظ کل قرآن کریم آمل مهمان ویژه این جلسه بودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ همزمان با آغاز امامت حضرت مهدی(عج) جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آمل که با حضور امام جمعه، فرماندار ویژه آمل، مدیر، معاونین و اعضای شورای آموزش وپرورش شهرستان آمل برگزارشد، 5 دانش آموز حافظ کل قرآن کریم آمل مهمان ویژه این جلسه بودند.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با تبریک آغاز امامت حضرت مهدی (عج) و با اشاره به اینکه آموزش وپرورش آمل توانسته در تربیت حافظان کل قرآن گامهای خوبی بردارد گفت: شايستگي اين نسل و ارزش زندگي ما در اين عصر؛ نيازمند توجه بيش از پيش به قرآن کريم است و بايد با همه وجود به قرآن روي بياوريم.

وی با بيان اين که خدواند از ما شکوفايي، رشد و سعادت در دنيا و آخرت را انتظار دارد، خاطرنشان ساخت: خداوند متعال از عبوديت ما بي نياز است، آنچه بندگان انجام مي دهند فقط براي خود است و پروردگار اجر و پاداش آنان را مي دهد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با قدردانی از تلاش و زحمات معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش آمل، معلمان و خانواده این دانش آموزان گفت: نياز داريم که بيش از پيش به خويش بازگرديم و در قرآن عميق شويم و تامل کنيم و قرآن کريم را در زندگيمان جاري و ساري نماييم.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با اشاره به اینکه تربیت قرآنی دانش آموزان باید در سرلوحه کاری قرار گیرد افزود: امروز بسیار خوشحال هستیم که در این جلسه 5 دانش آموز حافظ کل قرآن هستند و نورانیت به جلسه بخشیدند.

وی افزود: آموزش وپرورش آمل توانسته است با همدلی و همراهی جایگاه خوبی را بدست آورد که جای قدردانی و تشکر دارد.

امام جمعه آمل تاکیدکرد: باید در کنار ارائه فعالیت های 40 ساله انقلاب از ادارات شاخص مثل اداره آموزش و پرورش که توانستند در کنار تعلیم و تربیت در پرورش دانش آموزان به امر قرآنی فعالیت چشمگیری داشته باشند قدردانی ویژه ای بعمل آید.

مرتضوی با اشاره به اینکه قرآن هر وقت خوانده می شود بسیار لذت بخش است گفت: باید با تجلیل این عزیزان در محافل عمومی، انگیزه را برای دیگران فراهم کنیم که روز به روز شاهد روی آوردن دانش آموزان به سمت قرآن باشیم.

سید جعفر رسولی  فرماندار ویژه آمل با قدردانی از تلاش مجموعه آموزش وپرورش آمل درجهت گسترش فرهنگ علوم قرآنی در بین دانش آموزان گفت: قرآن کریم و عترت بزرگ ‏‌ترین هدیه الهى براى انسان‌ ها و گرانبهاترین میراث پیامبر اعظم در میان مسلمین است.

وی با بیان اینکه سنگر آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت بهترین فرصت و ظرفیت برای توسعه فعالیت ‌های قرآنی است، گفت: کلاس‌ های درس زمینه فهم و عمل به قرآن و گسترش رفتار و اخلاق قرآنی در جامعه را فراهم می‌کند.

علیرضا قاسم زاده معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش آمل با اشاره به وجود 600 دانش آموز حافظ قرآن بالای 10 جزو گفت: در مسابقات قرآنی سال گذشته 36 دانش آموز به مسابقات استانی راه یافتند که از این تعداد 15 نفر برگزیده استانی شده و 5 نفر از این دانش آموزان جواز ورود به مسابقات کشوری را کسب نمودند.

در پایان با دادن لوح و هدایایی از دانش آموزان حافظ کل قرآن آمل، آقایان *ابوالفضل رنجبردبیرستان طالب آملی *ابوالفضل یحیی پوردبیرستان نمونه 1 و خانم ها *کوثر اکبری دبیرستان امام زاده عبدالله * سعیده قاسمی دبیرستان دارالفنون * حسنا فضائلی دبیرستان نمونه جمشید نژاد قدردانی بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0