محسن مرعشی و انتشار دومین ترانه در وصف شهر آمل
23 آبان 1397 ، دیدگاه 0
"شهر دلها" دومین ترانه برای شهر آمل است که با صدای محسن مرعشی هنرمند عرصه ی موسیقی کشور اجرا و ضبط شد.
آمل شهری کهن در شمال کشور و مرکز استان مازندران است که به واسطه ی قرار گرفتن در مسیر ارتباطی دریای مازندران و تهران از طریق جاده ی هراز, از موقعیت ویژه ای  برخوردار است.
بی گمان هنر و خصوصا موسیقی آمل در مازندران برجسته و چشمگیر است و می توان آن را یکی از شهرهای فعال در عرصه ی موسیقی کشور دانست.
"شهر دلها" دومین ترانه برای شهر آمل است که  با صدای محسن مرعشی هنرمند عرصه ی موسیقی کشور اجرا و ضبط شد.
مرعشی در اسفند سال گذشته با همراهی هنرمندانی از رشته های مختلف شعر و ادب, موسیقی, سینما و تجسمی; اولین ترانه در توصیف شهر آمل را با نگاهی اسطوره ای  تولید و رونمایی کرد که مورد استقبال گسترده ی آملیها قرار گرفته بود.
وی در خصوص تولید این قطعه ی موسیقی گفت:
به واقع من خود را جهان وطن می دانم و همواره سعی کردم از تعصبات ناسیونالیستی دور باشم. اما فکر می کنم در دنیای ناامید امروز اطرافمان, خوب است داشته هایمان را مرور کنیم و از آن انگیزه ای جهت حرکت و پیشرفت بسازیم.
به هر حال شهر من آمل, با وجود وسعت و جمعیت نه چندان زیاد, چه به لحاظ قدمت تاریخی, چه به لحاظ شرایط  اقتصادی در حوزه ی صنعت و کشاورزی و چه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و گردشگری, از شرایط ویژه ای در کشور برخوردار است.
من و دوستانم به لحاظ هنری دِین خود را  به شهرمان ادا کرده بودیم, خصوصا اینکه در اولین ترانه ای که برای آمل تولید کردیم, نگاه اسطوره ای و تاریخی به این شهر با المانهایی چون فریدون و منوچهر و آرش و میربزرگ و نیز البرز و دماوند و هراز داشتیم.
مرعشی افزود:
پیشنهاد تولید ترانه ی "شهر دلها"  چند ماه قبل و از طرف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل به من شده بود. رئیس سازمان از من خواست که آهنگ دیگری را نیز برای شهرم بخوانم که البته با افتخار پذیرفتم.
این موزیسین آملی اذعان داشت:
 به پیشنهاد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل , دوست خوبم پیمان اسفندیاری برای سرودن ترانه انتخاب شد و معین پرقوه ی عزیز کار آهنگسازی و تنظیم آن را بر عهده گرفت و پس از ضبط اثر در استودیو بسامد, با مستر ایمان احمدزاده کار آماده ی انتشار شد. البته گویا قرار است ویدئوای هم روی اثر ساخته شود.
مرعشی تصریح کرد:
سعی شد در این اثر پاپیولار, رد پای موسیقی فولکلور مازنی نیز نمایان باشد که در این امر دوستان هنرمندم, علی اصغر رستمی و میثم شیخ نژاد یاریمان کردند.
ضمن اینکه لازم است از محبتهای رییس انجمن ادبی آمل سعید یعقوبی و نیز ناصر شاکری بابت عکاسی و طراحی کاور ترانه سپاس ویژه ای داشته باشم.
 
به گفته ی این هنرمند, ترانه ی "شهر دلها" قرار است یکی از قطعات آلبوم چهارم وی باشد که در سال آینده توسط شرکت آوای مها منتشر خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0