اجرای طرح «دوشنبه‌های پُر مهر» در 1500 مدرسه استان مازندران
22 آبان 1397 ، دیدگاه 0
در مراسم افتتاحیه این طرح که صبح امروز در دبیرستان دخترانه حافظ ناحیه یک ساری برگزار شد، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: انفاق یکی از مهم ترین دستورات خداوند است که برکات فراوانی برای انسان در پی دارد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش مازندران؛ در مراسم افتتاحیه این طرح که صبح امروز در دبیرستان دخترانه حافظ ناحیه یک ساری برگزار شد، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: انفاق یکی از مهم ترین دستورات خداوند است که برکات فراوانی برای انسان در پی دارد.

«داود تقی نیا» با بیان اینکه انفاق معنوی و علمی نیز در کنار انفاق مادی دارای اهمیت است، افزود: در راستای ترویج فرهنگ انفاق و کمک به نیازمندان، طرح دوشنبه‌های پرمهر توسط آموزش و پرورش مازندران و کمیته امداد استان از مهر امسال در هزار مدرسه استان آغاز شده که تا پایان سال به 1500 مدرسه خواهد رسید.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در این طرح صندوق های مخصوصی طراحی می شود که هر دوشنبه دانش آموزان کمک های نقدی خود را در آن می‌اندازند. فراخوان طراحی صندوق صدقات ویژه این طرح نیز تا چند روز دیگر به تمامی فرهنگیان استان ابلاغ شده و تمامی معلمان می توانند در مسابقه طراحی صندوق صدقات طرح دوشنبه‌های پرمهر شرکت کنند.

وی با بیان اینکه هزارمدرسه دارای مربی پیشتاز در استان مجری طرح دوشنبه‌های پر مهر هستند، ابراز کرد: طرح دوشنبه‌های پر مهر طرح ابتکاری استان مازندران است که برای نخستین بار در مازندران در حال اجرا است. در طی ماه های آینده میزان مربیان پیشتاز به 1500 نفر خواهد رسید که به همین تناسب این طرح نیز در 1500 مدرسه اجرا می شود. درواقع هر مدرسه ای که دارای مربی پیشتازان است مجری این طرح خواهد بود.  

تقی نیا با اشاره به ضرورت انفاق در جامعه خاطرنشان کرد: انفاق و کمک به نیازمندان موجب رشد و حرکت جامعه شده و جامعه‌ای که در این راه گام برمی‌دارد بهتر می‌تواند عدالت را برقرار سازد. از این رو، این طرح با فرهنگ‌سازی از مدارس می کوشد تا به ارتقای هرچه بیشتر فرهنگ انفاق کمک کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران نیز در حاشیه جمع‌آوری «صدقه سلامتی» دانش‌آموزان این دبیرستان گفت: کمیته امداد با همکاری و دبیری سازمان دانش‌آموزی استان، اجرای طرح دوشنبه‌های پر مهر را با تأکید بر ترویج فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی در میان دانش‌آموزان از ابتدای آبان آغاز کرده است.

«رضا نوروزی» اظهار کرد: هدف اصلی ما در این طرح فرهنگ‌سازی است نه ایجاد درآمد زیرا این وظیفه ذاتی کمیته امداد است که به هفت‌هزار و 500 دانش‌آموزی که تحت حمایت خود دارد، خدمات مستمر ارائه دهد.در طرح دوشنبه‌های پر مهر، بر نهادینه کردن فرهنگ یاری‌رسانی به همنوعان نیازمند تأکید داریم.

وی با بیان اینکه نوعدوستی و کمک به فقرا به عنوان یکی از مفاد مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان شده، تصریح کرد: صدقاتی که از طریق این طرح جمع آوری می‌شود به نام دانش‌آموزان یا مدرسه برای کارهای خیر و عام المنفعه هزینه می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: مطابق این طرح، از 4 هفته ی یک ماه 3 هفته نخست به بحث صدقه و انفاق و هفته آخر به اکرام ایتام اختصاص دارد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم دانش‌آموزان و مسئولان کمک های مادی و «صدقه سلامتی» خود را به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کردند. 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0