در راستای طرح مهر تندرستی صورت گرفت: پرداخت هزینه درمان ۵۷۰ بیمار مازندرانی از درآمد‌های موقوفه علی‌نقی‌کنی
22 آبان 1397 ، دیدگاه 0
همزمان با دهه وقف و در راستای اجرای طرح مهر تندرستی ۳۰۰ میلیون تومان از عواید موقوفات علی‌نقی‌کنی در بیمارستان رازی قائمشهر برای کمک به ۵۷۰ بیمار مازندرانی اجرای نیت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، همزمان با دهه وقف و در راستای اجرای طرح مهر تندرستی ۳۰۰ میلیون تومان از عواید موقوفات علی‌نقی‌کنی در بیمارستان رازی قائمشهر برای کمک به ۵۷۰ بیمار مازندرانی اجرای نیت شد.

آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در آیین اجرای طرح مهر تندرستی اظهار کرد: آن چیزی که خداوند اجر می‌دهد در ازای چیزی است که به نفع خلق خدا باشد.

وی یکی از مصادیق خیرات را وقف برای عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) دانست و افزود: اگر خلق خداوند نیازمند باشد و به آن کمک کنیم بسیار ارزشمند است و در این راستا نیز باید وقف‌های جدید ایجاد شود.

امام جمعه قائمشهر با تاکید بر اینکه وقف باید طبق نیت واقف عمل شود و هرچه در وقف نامه آمده همان ملاک است، تصریح کرد: وقف نام انسان را ماندگار می‌کند و پس از مرگ نیز برای انسان ثواب در پی خواهد داشت.

معلمی با بیان اینکه از اجرای طرح مهر تندرستی توسط سازمان اوقاف قدردانی می‌کنم چون حرکت ارزشمندی است، افزود: وقف چشمه زاینده خیرات است و انسان هر زمانی باشد از دنیا می‌رود اما وقف هیچ گاه از بین نمی‌رود.

*اجرای نیت ۳۰۰ میلیون تومانی از محل عواید موقوفه علی‌نقی‌کنی در قائمشهر

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این همایش با بیان اینکه اوقاف تلاش می‌کند سمت و سوی نیات جدید موقوفات به سمت نیازهای روز جامعه سوق پیدا کند، اظهار کرد: حدود ۷۰۰ نیت موقوفات در مازندران وجود دارد که نشان دهنده تنوع در اجرای آن است.

وی با بیان اینکه اوقاف در حوزه‌های علمی در راستای اجرای نیت واقف عمل می‌کند، افزود: بیشترین علمای واقف کشور در استان مازندران وجود دارد که تعداد زیاد موقوفات در استان را مدیون آنها هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه برخی محققان در بحث تحقیقاتی و علمی با مشکلاتی رو به رو هستند و از واقفان و خیران می‌خواهیم نیت موقوفات را برای تحقیقات علمی اختصاص دهند، گفت: در شهرستان آمل، قائمشهر و ساری موقوفاتی با نیت کمک به بیمارستان و دارو و درمان نیازمندان وجود دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: در بحث بهداشت و درمان ما مشکلات زیادی داریم که از خیران می‌خواهیم بخشی از اموال خود را برای کمک به بیماران نیازمندان و تجهیز بیمارستان‌ها اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه طرح مهر تندرستی یکی از طرح های سازمان اوقاف به شمار می‌رود که در راستای تجهیز بیمارستان‌ها و کمک به بیماران نیازمند اجرا می‌شود، عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح ۳۰۰ میلیون تومان از عواید موقوفات علی‌نقی‌کنی در بیمارستان رازی قائمشهر برای کمک به ۵۷۰ بیمار مازندرانی اجرای نیت شد.

*لزوم فراگیر شدن طرح مهر تندرستی

گران رئیس مرکز بهداشت و درمان قائمشهر نیز در این همایش با بیان اینکه امیدواریم طرح مهر تندرستی را در کشور و استان مازندران فراگیر کنیم، اظهار کرد: طی سالهای اخیر برخی از نیازهای بهداشتی و درمانی قائمشهر توسط موقوفات و با کمک اداره اوقاف تامین شده است.

وی با بیان اینکه بیماران خاص نیازمند کمک از سوی همه نهادها و مردم هستند، افزود: وقف‌های جدید با نیت کمک به بیماران خاص نیاز روز جامعه است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان قائمشهر با اشاره به اینکه یکی از شرکت‌های خارجی تامین کننده داروی بیماران خاص فروش داروها به بیماران خاص ایرانی را تحریم کرد، ادامه داد: باید با کمک خیران مشکلات بیماران خاص در مازندران را برطرف کنیم.

گران گفت: در سطح روستاها مراکز بهداشت استیجاری نداریم و با کمک خیران زمین برای ساخت مراکز بهداشت اهدا شده است.

 در پایان اجرای طرح مهر تندرستی حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از بیماران بیمارستان رازی قائمشهر عیادت کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0