مدیرمسئول آوای کمال منتخب همایش بین المللی مدیریت رسانه شد
22 آبان 1397 ، دیدگاه 0
عبدالرضا عزیزکمالی صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای کمال و صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری کمال آنلاین توانست با مقاله خود تحت عنوان آینده رسانه های مکتوب محلی در جمع منتخبین پنجمین همایش بین المللی مدیریت رسانه قرار گیرد.

عبدالرضا عزیزکمالی صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای کمال و صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری کمال آنلاین توانست با مقاله خود تحت عنوان آینده رسانه های مکتوب محلی در جمع منتخبین پنجمین همایش بین المللی مدیریت رسانه قرار گیرد.

به ‌منظور تعامل دانشگاه‌ها و سازمان‌ های رسانه‌ای، همايش بين‌المللي مديريت رسانه با شعار انسان رسانه‌ای و جهان رسانه‌ای با حضور استادان، صاحب ‌نظران و اهالي رسانه ‌هاي مكتوب، تصويري، مجازي و مديران باسابقه مطبوعات، 19 آبان ماه در سالن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرهنگسرای رسانه تهران برگزار شد.

این همایش با محوریت اخلاق حرفه ای رسانه ای، سیاست گذاری و برنامه ریزی رسانه و نسخه رسانه ای اقتصاد مقاومتی، نظریه‌ های جدید مدیریت رسانه، مدیریت استراتژیک رسانه، مدیریت سازمان‌ های رسانه‌ای، آینده رسانه، سواد رسانه ای، اقناع و تبلیغ، فرهنگ و رسانه، دین و رسانه، مخاطب شناسی، نسخه رسانه ای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد رسانه، رسانه و توسعه، جامعه شناسی فرهنگی، جامعه ‌شناسی رسانه، روشهای تحقیق در رسانه، روانشناسی در مدیریت، روانشناسی رسانه، اخلاق و رسانه، نظارت و رسانه، فلسفه رسانه، فلسفه مدیریت، حقوق و رسانه، حقوق ارتباطات، تکنولوژی‌ های رسانه‌ای و سایر موضوعات مرتبط با همایش بود.

بر اساس تصویب شورای سیاست‌گذاری و هیئت‌ علمی همایش بین‌المللی مدیریت رسانه، مراسم اعطای نخستین جایزه دکتر ساروخانی در روز افتتاحیه برگزار و برگزیدگان تقدیر شدند.

همزمان با پنجمین همایش بین ‌المللی مدیریت رسانه و با توجه به اهمیت و ضرورت شناخت قوانین و نحوه قضاوت و داوری مراجع ذیربط در حوزه مطبوعات و رسانه‌ ها، فرهنگسرای رسانه با مشارکت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ماهنامه چهره های ماندگار «کارگاه تخصصی، حقوقی -قضایی رسانه» ویژه مدیران مسئول و  روزنامه ‌نگاران فعال کشور را با بهره‌گیری از اساتید و حقوقدانان مجرب در حوزه رسانه برگزار نمود.

 مسئولیت‌ های حقوقی مدیران رسانه با نگرش به قانون مطبوعات و قوانین مرتبط، رسالت حرفه‌ ای روزنامه‌ نگاران در تأمین امنیت فکری و روانی جامعه و ایجاد امید در حیات سیاسی و اجتماعی و جرائم مطبوعاتی و هویت ملی، عناوین کارگاه تخصصی حقوقی و قضایی رسانه بود.

حسین انتظامی قائم مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از سخنان خود در مراسم افتتاحیه پنجمین همایش بین المللی مدیریت رسانه و دومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی گفت: فضای مجازی هم دارای فرصت و هم دارای تهدید است، وقتی سواد رسانه ای توسعه و رشد پیدا کند، آحاد مردم با اطلاع و آگاهی بیشتری از این فضا بهره برداری خواهند کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه وقتی از سواد رسانه ای سخن می گوییم، بیشتر جنبه های صیانت بخش آن را مورد نظر داریم، افزود: فضای مجازی می تواند فرصت باشد به شرط آنکه بتوانیم از سواد رسانه ای بیشتر بهره برداری کنیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0