ضرورت وقف با نیازهای جدید / وجود ۹۵ امامزاده واجب التعظیم در بخش لاریجان
18 آبان 1397 ، دیدگاه 1
رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان : در ارتباط با احسان و نیکی کردن نسبت به بندگان خدا در کلام معصومین (ع) وارد شده و بهترین و ارزنده‌ ترین نیکی‌ها، وقف کردن است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس مرتضی موتنهار رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان در مراسم نکوداشت دهه وقف که باحضور امام جمعه، مدیران ادارات، واقفین، هیات های امنای مساجد، تکایا و امامزادگان، روحانیون و مردم مومن و ولایت مدار در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در شهر رینه لاریجان برگزار شد با اشاره به اهمیت و ارزش وقف و نیز صیانت و حراست از موقوفات در جامعه گفت: وقف، سنت حسنه ای است که از طریق آن می توان بخش قابل توجهی از مشکلات و تنگناهای جامعه را شناخت و افراد نیکوکار را که تمکن مالی دارند، داوطلبانه در جهت رفع آن ها به کار بست.

وی  خاطرنشان کرد: وقف یک صدقه جاریه است که در طول سال باید به آن پرداخته شود و باید در حوزه وقف به دنبال عرصه های جدید متناسب با نیازهای اجتماعی باشیم و چقدر زیباست که وقف را در عرصه های مورد نیاز جامعه مان توسعه دهیم.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان اظهارداشت: در ارتباط با احسان و نیکی کردن نسبت به بندگان خدا در کلام معصومین (ع) وارد شده و بهترین و ارزنده‌ ترین نیکی‌ها، وقف کردن است.

موتنهار با اشاره به اینکه در بخش لاریجان ۹۵ امامزاده واجب التعظیم  وجود دارد ادامه داد: بخش لاریجان  ۶۹۳ موقوفه ثبت شده و ۱۵۵ مسجد، ۹۶ حسینیه و تکیه، دو آرامستان و ۲۷۰۸ رقبه دارد که کل موقوفات لاریجان را تشکیل می دهد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. .

    .

    سلام لطفا" فکری ب امام زاده هاشم آمل بکنین دارن امام زاده رو از ما میدزدن