مازندران از نظر تعداد شرکت کننده و کسب رتبه های برتر در کنکور سراسری سال 97 به مقام سوم کشور دست یافت.
9 آبان 1397 ، دیدگاه 0
«اسفندیار نظری» صبح امروز در گفتگو با روابط عمومی استان اظهار کرد: مطابق ارزیابی های وزارت آموزش و پرورش، مازندران با 47 هزار و 502 شرکت کننده در کنکور و 19 هزار و 432 پذیرفته شده در دانشگاه، توانست رتبه سوم کشور را پس از استان های یزد و سمنان به دست آورد.

کمال آنلاین ؛ به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «اسفندیار نظری» صبح امروز در گفتگو با روابط عمومی استان اظهار کرد: مطابق ارزیابی های وزارت آموزش و پرورش، مازندران با 47 هزار و 502 شرکت کننده در کنکور و 19 هزار و 432 پذیرفته شده در دانشگاه، توانست رتبه سوم کشور را پس از استان های یزد و سمنان به دست آورد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دوره متوسطه در شاخه نظری راهیابی دانش آموزان به دانشگاه و موسسات معتبر آموزشی است، ابراز کرد: استان مازندران هرساله رتبه های دوم تا سوم کشور را در این زمینه به دست می آورد و 2 تا 3 نفر از رتبه های تک رقمی کشور همواره توسط دانش آموزان نخبه مازندرانی به دست می آید.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران به تعداد شرکت کنندگان مازندرانی در کنکور به تفکیک رشته ها اشاره کرده و گفت: در رشته ریاضی 6 هزار و 490 دانش آموز مازندرانی در کنکور 97 شرکت کردند و از این میزان 4 هزار و 917 نفر در دانشگاه های کشور پذیرفته شدند که براساس آمار می توان گفت 75 درصد شرکت کنندگان رشته ریاضی در کنکور وارد دانشگاه شدند.

نظری با اشاره به میزان شرکت کنندگان و پذیرفته شدگان رشته علوم تجربی در مازندران، ادامه داد: در رشته علوم تجربی 23 هزار و 522 نفر در کنکور سراسری 97 شرکت کردند و 7 هزار و 813 نفر در دانشگاه ها پذیرفته شدند که میانگین قبولی دانش آموزان مازندرانی رشته تجربی در دانشگاه ها 33 درصد است.

این مقام مسئول آموزش و پرورش مازندران افزود: در رشته علوم انسانی 8 هزار و 462 نفر در کنکور سراسری 97 شرکت کردند و 5 هزار و 646 نفر در دانشگاه ها پذیرفته شدند که میانگین قبولی دانش آموزان مازندرانی رشته علوم انسانی در دانشگاه ها 66.8 درصد است.

وی رتبه کلی مازندران در کشور را سوم دانسته و تصریح کرد: مازندران در رشته ریاضی رتبه سوم کشور، در علوم تجربی رتبه دوم کشور، در علوم انسانی رتبه سوم کشور، در هنر رتبه پنجم کشور و در گروه زبان رتبه هشتم کشور را به دست آورد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه رتبه مازندران در سال گذشته چهارم کشور بوده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته در گروه علوم تجربی رتبه هفتم کشور را داشتیم اما امسال با صعود 5 پله ای به رتبه دوم کشور دست یافتیم.

نظری به درصد قبولی کل شرکت کنندگان مازندرانی در کنکور سراسری اشاره کرده و گفت: از 47 هزار و 502 شرکت کننده مازندرانی در کنکور سراسری سال 97، تعداد 19 هزار و 432 نفر پذیرفته شدند که رقمی برابر 41.3 درصد را نشان می دهد. از این 19 هزار پذیرفته شده در دانشگاه ها، 11 هزار و 101 نفر دختر و 8 هزار و 331 نفر پسر هستند.

وی رتبه های تک رقمی مازندران در کنکور سراسری 97 را شامل 3 نفر ذکر کرد و یادآور شد: علیرضا شاطری از بابلسر در گروه ریاضی و فنی رتبه اول کشور، علیرضا فتحی از ساری در علوم انسانی رتبه 10 کشور و نونا یگانگی از ساری در گروه هنر رتبه 8 کشور را به دست آوردند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با تقدیر از زحمات همه دست اندرکاران تعلیم و تربیت به ویژه مدیران و معلمان سختکوش، اظهار کرد: معاونت متوسطه هرساله در راستای توانمندسازی دبیران و دانش آموزان متوسطه دوم به ویژه پایه دوازدهم، اقدام به برگزاری دوره های مشاوره تحصیلی و کنکور، کلاس های تقویتی و جبرانی و همچنین شرکت در آزمون های معتبر سنجش در سطح مدارس کل استان می کند. 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0