مشعل پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای مازندران روشن شد
3 آبان 1397 ، دیدگاه 0
مشعل پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای مازندران با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران، امام جمعه بابلسر، معاون هماهنگی آموزش و پرورش مازندران، مدیر آموزش و پرورش بابلسر و دیگر مسئولان روشن شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ در این مراسم که با اجرای حرکات ورزشی و نمایشی بسیار زیبا توسط دانش آموزان در دبیرستان شاهد دخترانه بابلسر برگزار شد، امام جمعه شهرستان بابلسر گفت: براساس آیات و روایات دینی، انسان مومن باید تندرست و ورزشکار باشد و به سلامت جسم و جان خود اهمیت دهد. انسان تندرست است که می تواند روح و روان سالم داشته و به عنوان یک فرد سالم در جامعه نقش های خود را به خوبی ایفا کند.

حجت الاسلام «محمد اسماعیل قلی پور» افزود: ورزش دانش آموزی از مهم ترین اموری است که باید بدان دقت شود. چون اغلب استعدادهای ورزشی در مدارس شناخته شده و از مدارس به پله های بالاتر ارتقا می یابند. از این رو باید سعی کنیم امکانات و بسترهای ورزش دانش آموزی را در مدارس فراهم کرده و فضای ورزشی در مدارس را بهبود بخشیم.

تأمین منابع مالی برای ورزش دانش آموزی

مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه ظرفیت های ورزشی بسیار خوبی در مدارس استان داریم، گفت: باید تمام سعی خود را برای شکوفا شدن استعدادهای دانش آموزی در مدارس انجام دهیم. مدارس اصلی ترین بسترهای شکوفا شدن استعدادها هستند.

«عیسی قاسمی طوسی» با بیان اینکه منابع مالی خوبی از طرف استانداری برای ورزش دانش آموزی در نظر گرفته شده است، افزود: ورزش دانش آموزی پایه و اساس پیشگیری از آسیب های اجتماعی است. به ویژه برای دختران امروز باید برنامه ریزی های دقیقی در زمینه ورزش صورت دهیم چون دختران امروز مادران فردا هستند و فرزندان فردای جامعه را پرورش می دهند.

ورزش یک راهبرد در نظام تعلیم و تربیت است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابلسر نیز در این مراسم با بیان اینکه ورزش یک راهبرد در نظام تعلیم و تربیت است، گفت: تمام سعی ما در آموزش و پرورش این است که دانش آموز سالم تربیت کنیم. اگر بتوانیم زیرساخت های ورزش را در مدارس به بهترین نحو ایجاد کنیم، به همان نسبت از هزینه های احتمالی که می تواند برای دانش آموزان ایجاد شود کم کرده ایم.

«احمدرضا مهاجری نژاد» با بیان اینکه باید ورزش را به عنوان اولویت در برنامه هایمان قرار دهیم، افزود: باید به آموزش و پرورش کمک شود تا بتواند در بهبود و ارتقای فضاهای ورزشی اقدام کرده و شرایط را برای ورزش دانش آموزان در بهترین شکل آن فراهم کند.

شایان ذکر است در این مراسم مشعل پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای مازندران روشن شد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0