جلسه هم اندیشی روسای آموزشکده های دانشگاه فنی و حرفه ای آمل با مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش شهرستان آمل برگزارشد
3 آبان 1397 ، دیدگاه 0
رییس آموزشکده فنی حرفه ای توحید آمل گفت : در راستای فرمایش مقام معظم رهبری باید به دنبال تربیت نیروهایی با پنجه های طلایی باشیم.

کمال آنلاین ؛ به گزارش روابط عمومی آموزشکده فنی دختران توحید آمل : جلسه هم اندیشی مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای ، کاردانش با روسای آموزشکده های دانشگاه فنی و حرفه ای شهرستان آمل در آموزشکده پسران آمل برگزار گردید دراین  جلسه مهندس بهزادی رئیس دانشکده فنی علامه حسن زاده آملی  با اشاره به  حضور دکتر صالحی عمران در دانشگاه فنی اشاره کردوگفت : با وجود ایشان اتفاق های خوبی در بدنه دانشگاه فنی تاکنون رخ داده است .

وی ادامه داد :بهتر است ظرفیت های آموزشکده در رشته ها بنا بر نیاز و پتانسیل کار در شهر باشد.

 وی به تفاوت دانشکده های فنی و حرفه ای و دانشگاه های دیگر در داشتن مهارت سخت همزمان با مهارت نرم اشاره کردند و خواستار تربیت دانش آموزان خلاق و نوآور در هنرستان ها شدند.

خانم دکتر مریم عابدی  رییس  آموزشکده فنی حرفه ای توحید آمل گفت :  در راستای فرمایش مقام معظم رهبری باید به دنبال تربیت نیروهایی با پنجه های طلایی باشیم.

 و در ادامه به معرفی آموزشکده دختران آمل و رشته ها و ظرفیتهای آن اشاره کردند و ادامه داد : با بررسی عملکرد نظام آموزشی کشورهای پیشرفته ، میبینیم که آنها توجه خاصی به تربیت نیروهای فنی ماهر داشتند و ما در تربیت نیروی کارآفرین در جهان نمره ضعیفی داریم .

رییس آموزشکده فنی حرفه ای توحید آمل خاطرنشان کرد :  برای ارتقاء باید در کنار هم تلاش بیشتری داشته باشیم و در کلاس ها دید کارآفرینی را به هنرجوها تزریق کنیم و با توجه به تفاهم نامه ایجاد شده مابین دانشگاه فنی و آموزش و پرورش راه برای تعامل سازنده باز شده است. .

عابدی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با هنرستان ها در برگزاری کارگاه ها برای توانمندسازی اساتید و گزارش نشست های تخصصی برای بازبینی سرفصل دروس و به روز رسانی آن با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های مختلف در عصر حاضر و برگزاری سلسله نشست های کارآفرینی نمودند.

درادامه نشست حسین رضایی معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش شهرستان آمل  با اشاره به  دکتر صالحی عمران جز مفاخر شهرستان آمل و صاحب کرسی در دانشگاههای معتبر کشور هستند افزود: مدرسه اثربخش بر مبنای اعتماد شکل می گیرد و باید پایه های اعتماد خانواده ها نسبت به‌مجموعه را تقویت کنیم.

درادامه این نشست روسای هنرستان به معرفی رشته های موجود هنرستان و ظرفیت رشته ها پرداختند وبه سه سال شدن هنرستان و رنجش مسئولین این مجموعه به خاطر عدم وجود نیروی انسانی گله هایی از مسئولین را مطرح کردند وهمچنین روسای  هنرستان های دخترانه درخواست برگزاری نشست‌های تخصصی با  آموزشکده دخترانه توحید در راستای برطرف کردن فاصله فیمابین آموزشکده و هنرستان در راستای ارتقاء هنرجویان دختر فنی حرفه ای شدند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0