ضرورت بهره گیری از همه ظرفیت ها برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در روستاها
2 آبان 1397 ، دیدگاه 1
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: بیش از 450 تن زباله در ماه از روستاهای بخش مرکزی جمع آوری می شود که ضرورت دارد اقدام شایسته ای برای کم کردن هزینه های جمع آوری داشته و تهدید را تبدیل به فرصت نماییم که نیازمند می باشد زباله را از مبدا تفکیک کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حسن اصغریان رستمی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران در نشست دهیاران بخش مرکزی شهرستان آمل که در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آمل برگزار شد گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا اهمیت بسیاری دارد و مازندران نقطه ای است که همه مواهب در این استان است و حداقل کار ما این می باشد مدیریت کنیم تا فضای بصری روستاها، ناهمگن باطبیعت نباشد.

وی افزود: در حوزه مدیریت پسماند باید یک جدیت مضاعف وجود داشته باشد و در اولین نگاه باید به وضعیت ظاهری روستاها توجه کنیم که قریب به 52 هزار نفر در روستاهای بخش مرکزی آمل زندگی می کنند و حجم وسیعی از مسافران به این بخش و شهرستان می آیند که ضرورت دارد تدبیر و اقدام درستی در حوزه مدیریت پسماند داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: بیش از 450 تن زباله در ماه از روستاهای بخش مرکزی جمع آوری می شود که ضرورت دارد اقدام شایسته ای برای کم کردن هزینه های جمع آوری داشته و تهدید را تبدیل به فرصت نماییم که نیازمند می باشد زباله را از مبدا تفکیک کنیم.

اصغریان رستمی افزود: با تفکیک زباله از مبدا می توانیم موجبات درآمدزایی برای روستا فراهم کرده، تولید زباله را کم کنیم و سلامت و بهداشت را برای روستاییان به ارمغان آوریم.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران ادامه داد: در امر تفکیک زباله از مبدا به امر فرهنگ سازی توجه ویژه ای داشته باشیم تا با آموزش، حرکتهای ارزنده ای انجام دهیم و ضروری می باشد تا از ظرفیت های مختلف در این مسیر استفاده کنیم.

وی بیان داشت: نیاز است دهیاران با برنامه ریزی لازم بتوانند در حوزه تفکیک زباله از مبدا و مدیریت پسماند گام های اساسی بردارند که ضرورت دارد محوربندی روستاها مورد توجه باشد.

شیداله مهدوی مدیر موسسه بازیافت مازندران در این جلسه افزود: ضرورت دارد به خوبی وظایف خود را دانسته و کار نماییم که زباله خشک و تر باید از هم جدا شود و تحقق این امر می تواند درآمدزایی و اشتغال بهمراه داشته و سلامت و بهداشت را در روستاها ایجاد نماید.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ سازی و آموزش باید گام های اساسی صورت گیرد که این امر زمان بر است اما نیاز می باشد حرکت های ارزنده ای انجام شود و با برنامه گام برداریم که ساماندهی دوره گردها در حوزه روستایی مورد توجه می باشد.

زینب سلطانی بخشدار مرکزی شهرستان آمل با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا و مدیریت پسماند گفت: ضرورت دارد اقدامات ارزنده و شایسته ای در این حوزه ها صورت پذیرد که نیازمند برنامه ریزی و اقدام عملی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. MJF

    MJF

    راه حل چی شد ؟؟؟!!!! همه گفتند که ضرورت دارد ، فرهنگ سازی شود، تفکیک شود و ..... به خدا اینقدر مردم رو سرکار نذارین صنعت بازیافت و امحای زباله در درجه ی اول ایده و در درجه ی دو م پول می خواهد که در این گزارش که من خواندم نه ایده وجود دارد و نه براورد بودجه و سرمایه گذاری به خدا این مردم و طبیعات گناه ارند