تحولی در صنعت دام سبک با پرورش بزهای پر تولید آلپاین
2 آبان 1397 ، دیدگاه 0
سید حسین اسلامی در بازدید از شرکت طبرستان واحد پرورش بز آلپاین گفت : صنعت دامداری از ظرفیت بالایی در اشتغال پایدار برخوردار بوده که نقش مهمی در تامین مواد پروتئینی و محصولات لبنی کشور داشته که نیاز به تحول در بهنژادی و ورود نژاد های برتر و پرتولید دارد.

کمال آنلاین ؛ سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی  شهرستان آمل در بازدید از شرکت طبرستان واحد پرورش بز آلپاین گفت : صنعت دامداری از ظرفیت بالایی در اشتغال پایدار برخوردار بوده که نقش مهمی در تامین مواد پروتئینی و محصولات لبنی کشور داشته که نیاز به تحول در بهنژادی و ورود نژاد های برتر و پرتولید دارد.

اسلامی نژاد بز آلپاین را با قدرت شیردهی بالا و سازگاری آنرا به شرایط محیطی مهم دانست و افزود:این نژاد قابلیت دوقلوزایی و گاها سه قلوزایی با دو دوره زایشی در سال را دارد که هر بز مولد سالیانه قریب به 900 کیلوگرم شیر با قیمت هر کیلوگرم به مبلغ 4300 تومان را دارد.

وی ادامه داد : برادران عزیزی با سرمایه گذاری قریب به 20میلیارد ریال و اخذ تسهیلات 4 میلیارد ریال در سال 96 نسبت به راه اندازی واحد صنعتی 100 راسی در روستای سائیچ محله مشغول فعالیت می باشند که با اخذ مجوز برنامه توسعه ای در زمینی به مساحت 700 متر با گله 450راس را دارند.

مدیر جهاد کشاورزی گفت : شرکت فوق با داشتن دانش فنی بعنوان واحد موفق در ایجاد اشتغال ضمن تولید سالیانه بیش از 47/8تن شیر از 50 راس بز مولد و فروش بزغاله ها در اصلاح نژاد بز سنتی دامداران و استان و خارج از استان نقش مهمی ایفا می نماید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0