جشنواره ملی برنج کشور97 در مرکز بین المللی تجارت وصادرات برنج ایران برگزار می شود
2 آبان 1397 ، دیدگاه 0
مدیرعامل مرکز تجارت وصادرات برنج ایران با اشاره به اینکه برای هرچه بهتر برگزار نمودن این جشنواره جلسات متعددی راداشتیم گفت : امیدواریم که با تشکیل کمیته های مختلف شاهد این باشیم که این جشنواره در سطح بالائی با کیفیت برگزارشود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دومین جلسه ستاد برگزاری جشنوارهای ملی برنج کشوربه میزبانی سازمان جهادکشاورزی مازندران برگزارشد مهندس اسماعیل شهیدی فر رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران با اشاره به اینکه وجود جنگل ،دریا ومواهب الهی باعث مهاجرت به مازندران هستیم که تهدیدی جدی برای اراضی کشاورزی می باشد گفت : حفظ اراضی کشاورزی دردستورکار جدی قراردارد که ۴۵ درصد تولید برنج کشور در استان مازندران تولید می شود که امسال برای اولین بار برنج را صادرکردیم .

وی با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت بالای برنج در سطح کشور بحث صادرات را مطرح کردیم افزود : ارقام کیفی برنج مازندران مخصوصاً طارم به اروپا صادر می شود که در حال حاضر برنج کشور را به قیمت ۳ دلار صادر می‌کنیم یعنی ۶ برابر ارزش برنج وارداتی که نشان از توان مارا می رساند. 

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران از برندسازی ،سورتینگ برنج شناسه دار کردن برنج خبرداد وعنوان داشت : درجشنواره برنج باید این موضوعات برجسته ومطرح شود که مرکز بین المللی تجارت وصادرات برنج ایران میتواند نقش مهمی را ایفا کند

مهندس جمیل علیزاده شائق رئیس انجمن برنج کشور با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی انجمن  برپایی چنین تشکل‌ها جلسات می باشد در واقع یعنی جشنواره ملی برنج را انجمن برنج ایران برگزار می‌کند ادامه داد : در  برگزاری این همایش از دانشگاه منابع طبیعی ساری ، سازمان جهاد کشاورزی مازندران ، موسسه تحقیقات برنج و بقیه ارگان ها کمک گرفتیم که برای برگزاری جشنواره هم ما باید از یک تیم کمک میگرفتیم.

رئیس انجمن برنج کشور اشاره کرد : ما در انجمن رکنی داریم به اسم گروه تولید و تجارت رسمی و قانونی است وبر اساس اساسنامه انجمن برنج می‌بایست چنین گروهی را داشته باشیم همونطور که گروه تحقیق و آموزش و ترویج و گروه نظارت و ارزشیابی را داریم کهً از دفاتر فعال ما دفتر تولید و تجارت است.

علیزاده خاطرنشان کرد :  وظیفه ای که بر عهده این دفتر قرار گرفته است به پیشنهاد مهندس شریعتمدار مدیر امور آب و کشاورزی اتاق بازرگانی ایران و مشاور وزیر جهاد کشاورزی انجمن برنج ایران مسائل و مشکلات تولید و تجارت را بررسی می کند و در اختیار اتاق بازرگانی ایران قرار بدهد.

وی تاکید کرد : اولین وظیفه ای که به عهده دفتر تولید و تجارت گذاشتیم تهیه گزارش بود که گزارش فاز اول تهیه شد و منتظر هستیم که بقیه فازها هم تهیه شود .

وی با اشاره به اینکه مدیر کارگروه تولید و تجارت انجمن برنج ایران  مهندس یزدان پناه هستند گفت : با مسئولیت‌های غیر انجمن برنجی افراد کاری نداریم یعنی اگر قرار است آقای مهندس یزدان پناه گزارش را بدهند گزارش انجمن برنج ایران است .

وی ادامه داد : انجمن تصمیم گرفت که جشنواره را در کنار همایش برگزار کنیم و امسال در همایش نمایشگاه نخواهیم داشت و من امیدوار هستم که آقای یزدان پناه به عنوان دبیر این جشنواره به خوبی اجرا کند.

 مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز تجارت وصادرات برنج ایران با اشاره به اینکه برای هرچه بهتر برگزار نمودن این جشنواره جلسات متعددی راداشتیم گفت :  امیدواریم که با تشکیل کمیته های مختلف شاهد این باشیم که این جشنواره در سطح بالائی با کیفیت برگزارشود

وی ضمن قدردانی از تلاش جهاد کشاورزی برای تقویت کشاورزی خاطرنشان کرد : در کشاورزی کاشت ، داشت و برداشت که  ۲۰ درصد زنجیره تولید ی و ۶۰ درصد آن بازرگانی است .

وی ادامه داد : متاسفانه حلقه مفقوده بخش بازرگانی است که الحمدالله با ایجاد چنین مرکزی و با ایجاد چنین جشنواره ای به وسیله انجمن برنج کشور گامی در جهت  تقویت بخش کشاورزی را داشته باشیم .

مدیرعامل مرکز تجارت وصادرات برنج ایران با اشاره به برگزاری سه روز نمایشگاه درمرکز عنوان داشت : زمان برگزاری نمایشگاه درروزهای  دهم ، یازدهم و دوازدهم آذر ۹۷ در نظر گرفتیم  که ساعت بازدید از ۳ تا ۸ غروب می باشد .

یزدان پناه اضافه کرد : برای هرچه بهتر باشکوه این جشنواره کمیته ها ی ازقبیل فرهنگی وهنری ، کمیته فنی وتخصصی ،کمیته اجرائی ، کمیته  تدارکات و پشتیبانی  ، برگزاری کارگاههای آموزشی دردستورکار قراردارد .

دکتر محمد محمدپور رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران گفت :  اگر علاقه‌مند هستیم ترویج موضوع مدیریت واردات به گونه‌ای باشد که برنج داخلی ما محور باشد به این موضوع ورود کنیم به اسم حمایت از صادرات حمایت از مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج ایران که می‌تواند مثل مرکز فیلیپین برای ما یک بعد جهانی به ارمغان بیاورد.

وی تاکید کرد :  حتی رسانه به این موضوع وارد پیدا کنند که یک موجی را ایجاد شود  که در یک کلمه حمایت از برنج ایرانی و اثبات حقانیت و ارزشمندی برنج ایرانی و اقتصاد برنج قطعا با هم افزایی میتوانید به سر منزل مقصودبرسید .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0