برگزاری هرچه باشکوهتر 14 آبان روز ملي مازندران درآمل
29 مهر 1397 ، دیدگاه 0
معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه آمل : ازهمه ظرفیت برای شناساندن فرهنگ اصیل مازندران اهتمام ویژه ای راداشته باشیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ جلسه روز ملي مازندران باحضور معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه آمل ودیگر مسئولین ادارات در فرماندارویژه آمل برگزارشد . قدرت ا... نائيج نژاد معاون سياسي واجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان آمل اظهار داشت : 14 آبان باتوجه به اينکه در تقويم کشوري به نام روز ملي مازندران ثبت گرديد و به دليل اهميتي که اين روز براي ما مازندراني ها دارد بايد اين روز را جشن بگيريم و ارج بگذاريم و به همين خاطر اولين جلسه براي برگزاري هرچه باشکوهتر مراسم اين روز را امروز برگزار گرديم تا تصميمات خوبي در اين مورد گرفته شود .

وی با بیان اینکه بایستی ازهمه ظرفیت برای شناساندن فرهنگ اصیل مازندران اهتمام ویژه ای راداشته باشیم گفت : دراین روز باید اقدامات خوبي انجام شود وباتوجه به اينکه مازندران مهد و ديار علويان بوده و مذهب شيعه براي اولين بار در مازندران پایه گذاری شد و با اجراي برنامه هاي خوب و متنوع مي توان فرهنگ مازندران را بسط و گسترش داد .

امیر اميرنيا رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آمل اظهار داشت : روز 14 آبان براي کل استان مازندران ارزش بالايي دارد باتوجه به اينکه آغاز حرکت تشيع از استان مازندران و ديار علويان صورت گرفته و خواستگاه مذهب تشيع در ديار طبرستان صورت گرفته است .

وی ادامه داد : با توجه به اينکه روز ملي مازندران در تقويم رسمي کشور درج گرديد مسئوليت مسئولين استاني بسيار سنگين بوده و بايد براي ارج نهادن به اين تصميم تمامي برنامه هايي که در اين روز برگزار مي گردد بايد با زبان مازندران برگزار گردد تا فرهنگ بومي و محلي اين خطه سر سبز به ديگر مناطق و شهرها و استانهاي کشور شناسانده شود .

وی بيان کرد : اداره ارشاد اسلامي تمام سعي و تلاش خود را در اين زمينه انجام داده  و با همکاري ديگر ادارات در جهت برگزاري هرچه باشکوهتر برنامه هاي تدوين شده اقدام خواهد نمود و بايد فرهنگ مازندران و سنتهاي اين ديار به سمع و نظر ديگر هموطنان رسانده شود و نقش رسانه هاي استاني در اين زمينه بسيار سنگين بوده و بايد همکاري هاي لازم را داشته باشند .

در ادامه ديگر مسئولين حاضر در جلسه در جهت هرچه باشکوهتر برگزار شدن 14 آبان روز ملي مازندران برنامه ها و پيشنهادات خود را به جلسه ارائه دادند و همکاري با دستگاههاي ذيربط را اعلام نمودند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0