افتتاح دومین مرکز آموزش روشندلان کشور در دبیرستان غیردولتی فکر نو آمل
28 مهر 1397 ، دیدگاه 0
باحضور مدیر آموزش وپرورش آمل، رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل، رئیس کانون کم بینایان و نابینایان مازندران و آمل و خانواده های روشندلان، دومین مرکز آموزش روشندلان کشور در دبیرستان غیردولتی فکر نو آمل و به همت موسسه نوآوران راه ابریشم افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ باحضور مدیر آموزش وپرورش آمل، رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل، رئیس کانون کم بینایان و نابینایان مازندران و آمل و خانواده های روشندلان، دومین مرکز آموزش روشندلان کشور در دبیرستان غیردولتی فکر نو آمل و به همت  موسسه نوآوران راه ابریشم افتتاح شد.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل با قدردانی از تلاش و همت کسانی که قدم خیری برای یادگیری روشندلان برمی دارند گفت: امروز شاهد هستیم در شهرستان آمل، روشندلان عزیز همانند سرکار خانم موسوی توانستند با جدیت در کنکور سراسری سال گذشته رتبه زیر 100 را بدست آورند.

 وی یادآورشد: روشندلان ظرفیت های بالقوه ای دارند که می توانند از انسان های سالم جلو بزنند و این نشانه خوبی است که تعالی آدم فقط ظاهر نمی باشد.

 مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل اشاره کرد: کسانی که چشم سر دارند می بینند ولی نمی بینند اما شما روشندلان نمی بینید ولی خیلی از چیزها را بهتر می بینید که وعده خداوند متعال حق است.

 مرزبند با قدردانی از تلاش سرکار خانم الهام رضایی مدیرنمایندگی موسسسه نوآوران راه ابریشم دختر در آمل عنوان داشت: نگاه های خوب موسسه نوآوران راه ابریشم درجهت آموزش زبان به روشندلان در راستای تعلیم وتربیت خیر باشد و به خودتان ایمان بیاورید.

کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با بیان اینکه بیش از ۷۲۰ نابینا و کم بینا در شهرستان آمل شناسایی و از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می کنند، گفت: بیش از ۳۰ نابینا و کم بینا تعیین سطح شدند و در این زبانکده آموزش خواهند دید.

اسفندیاریان با اشاره به اینکه در آمل بیش از هفت هزار معلول شناسایی و از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می شوند، ادامه داد: یکی از دغدغه های مهم ما تامین دارو برای این قشر است و امروزه بیماری اوتیسم رو به افزایش است.

وی اظهارکرد: هزینه درمان اوتیسم برای خانواده بیمار بسیار بالا است اما این خانواده برای درمان فرزندان خود با عشق و علاقه تلاش و کوشش می کنند.

اسفندیاریان به عدم مهارت زندگی برای دختران و پسران اشاره کرد و گفت: بسیاری افراد قبل از زندگی مشترک هیچگونه مهارت زندگی ندارند و بعضی از زوجین با توجه به این موضوع و عدم ارتباط موفق با خانواده همسر دچار چالش می‌ شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل ضمن قدردانی از موسسه نوآوران راه ابریشم گفت: طی نشستی که با آقای قرائی مدیر موسسه در آمل داشتیم قرار شد درجهت توانمند سازی معلولین تحت پوشش این اداره در امر سوادآموزی در رشته زبان همکاری صورت گیرد که امروز خوشبختانه شاهد افتتاح مرکز آموزش روشندلان آمل هستیم.

 الهام رضایی مدیر نمایندگی موسسه نوآوران راه ابریشم دختر در آمل با بیان اینکه این زبانکده دومین زبانکده نابینایان کشور محسوب می‌شود، افزود: آمل دومین شهر در کشور محسوب می شود که این زبانکده را راه اندازی کرد.

وی ادامه داد: این کلاسها بصورت رایگان برای روشندلان برگزار می شود که قرار شد 30 نفر از روشندلان در کلاسهای زبان حضور پیدا کنند.

 وی عنوان داشت: امیدواریم که بچه ها ترم اول را با موفقیت پشت سر بگذارند و این آمادگی را داریم که برای بچه های ناشنوا هم کلاس هایی را برگزار کنیم.

 مدیر نمایندگی موسسسه نوآوران راه ابریشم دختر در آمل با بیان اینکه این کلا س ها با همکاری آموزش وپرورش آمل برگزار می شود خاطرنشان کرد: روشندلان همانند دیگر بچه های توانمند هستند و برگزاری این کلاسها زمینه ساز حرکت های بهتر برای آموزش خوب روشندلان خواهد بود.

 رضایی ادامه داد: جا دارد از تلاش و زحمات  دکتر بهزاد رضایی مشاور آموزشی موسسه و دیگر معلمان که  قبول زحمت تدریس روشندلان را برعهده گرفتند قدردانی داشته باشم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0