وجود بیش از 4800 هکتار محدوده بافت فرسوده در مازندران
11 مهر 1397 ، دیدگاه 0
معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه وشهرسازی مازندران : در شهر آمل 404 هکتار بافت کارآمد، 322 هکتار سکونتگاههای غیررسمی و 128 هکتار تاریخی و دستگاههای اجرایی خدمات رسان می بایستی 30 درصد اعتبارات سالانه را در محل های بازآفرینی شهری هزینه کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ، مهندس علی ثباتی معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه وشهرسازی مازندران در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان آمل که با حضور فرماندار ویژه آمل، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل و روسای دستگاههای اجرایی شهرستان آمل برگزار شد با اشاره به وجود بیش از 4800 هکتار محدوده بافت فرسوده ( ناکارآمد میانی) در مازندران گفت: بالغ بر 1040هکتار سکونتگاه های غیررسمی مصوب دارای برنامه در شهرهای استان و فعالیت در عرصه های ناکارآمد در شهرها محورهای اصلی ستاد می باشد که باید مورد توجه مدیران شهرستانی قرار گیرد.

وی اشاره کرد: بازآفرینی شهری پایدار از مهمترین اهداف برنامه ششم توسعه و سند ملی راهبردی احیاء بهسازی، نوسازی و توانمند‌سازی بافت ‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می ‌باشد و تشریک مساعی و هماهنگی دستگاه ‌ها برای تحقق این امر لازم و ضروری است.

ثباتی در ادامه ضمن تشریح برنامه پیش رو در محلات هدف شهرهای استان در راستای سیاست های ابلاغی دولت در حوزه بازآفرینی شهری و همچنین برنامه ششم توسعه کشور خاطرنشان کرد: با هماهنگی و تعامل  با دستگاه ها و مسئولین استانی و شهرستانی و با اقدامات هم زمان و مشترک بین دستگاهی با محوریت مدیریت شهری در محلات هدف، در راستای اهداف پیش رو گام مهمی برداشت.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه وشهرسازی مازندران ادامه داد: در شهر آمل 404 هکتار بافت کارآمد، 322 هکتار سکونتگاههای غیررسمی و 128 هکتار تاریخی و دستگاههای اجرایی خدمات رسان می بایستی 30 درصد اعتبارات سالانه را در محل های بازآفرینی شهری هزینه کنند.

 وی افزود: در سال 96 مبلغ 90 میلیارد به شهرداری های استان از محل ساماندهی حمایت و 1262 تن قیر رایگان و 8 هزار تن قیر به پیمانکار برای روکش آسفالت محلات استان داده شد.

 ثباتی عنوان داشت: درسال 96 برای 2117 واحد تسهیلاتی به  مبلغ 710 میلیارد تومان پرداخت شد و در سال 97 تاکنون 916 واحد به بانکهای عامل معرفی شدند.

 وی تاکید کرد: در سال 97 برای شهر آمل پروژه فرهنگ سرا و پارک معلولین افتتاح خواهد شد و سالن ورزشی بانوان هم در دستورکار اداره کل قرار دارد که کمک همه دستگاههای اجرایی را طلب می کند.

سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه بعد از فوت مهندس طاهرنژاد عملا شاهد کم کاری در سکونتگاههای غیررسمی هستیم گفت: درگذشته بخاطر عملکرد خوب مهندس طاهرنژاد درکشور به عنوان الگو مطرح شدیم.

 وی اشاره کرد: شهر آمل بافت های فرسوده و تاریخی دارد که نیاز به باز آفرینی است و باید جنبه تشویقی درنظر گرفته شود.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه توجه ویژه دولت برای بازآفرینی شهری در اولویت قرار دارد خاطرنشان کرد: اگرخدایی ناکرده زلزله ای بیاید مکان هایی که آسیب جدی می بینند بافت فرسوده هستند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0