درجلسه ستاد جشنواره ملی برنج در آمل تاکید شد؛
27 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
ضرورت برندسازی محصول برنج و حمایت از کشاورزان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ جلسه ستاد جشنواره های ملی برنج کشور با حضور فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه آمل، بخشدار دشت سر، رییس اداره برنج جهادکشاورزی مازندران، کارشناسان جهادکشاورزی آمل و بابل و دیگر مهمانان در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد.

این جشنواره با حمایت انجمن برنج ایران برگزار خواهدشد

مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران و دبیر جشنواره های ملی برنج کشور در آمل با اشاره به اینکه این جشنواره بصورت استانی برگزار نمی شود گفت: این جشنواره با حمایت انجمن برنج ایران و بصورت کشوری به میزبانی مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران در روزهای 10 تا 12 آذر سال 97 در محل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج برگزار خواهد شد.

 وی اشاره کرد: در این جشنواره نمایشگاه های متعدد با حضور موسسات تحقیقات برنج ایران، شرکت های دانش بنیان، ماشین آلات و ادوات کشاورزی و شالیزاری درجهت آشنایی کشاورزان با امکانات و تجهیزات روز برگزار می شود.

در این جشنواره بیشتر به این فکر نیستیم که سخنرانان بیایند و سخنرانی کنند

 دبیر جشنواره های ملی برنج کشور تاکید کرد: در این جشنواره بیشتر به این فکر نیستیم که سخنرانان بیایند و سخنرانی کنند بلکه به دنبال این می باشیم که بتوانیم از جشنواره درجهت بیان مشکلات استفاده کرده و در تصمیم گیری کشوری حضور داشته باشیم.

ما به دنبال این هستیم که انگیزه را در کشاورزان افزایش دهیم

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: در این جشنواره به دنبال این هستیم که انگیزه را در کشاورزان افزایش دهیم و همراه با کاهش هزینه ها، کشاورزان نمونه را معرفی کنیم.

 مهندس یزدان پناه اشاره کرد: کاشت، داشت و برداشت، بازرگانی و مشتری مداری مهمترین زنجیره های بازرگانی در کشور منفول مانده است و دربخش بازرگانی می تواند ذائقه مشتری به موسسات تحقیقات برنج کشور منتقل کند تا ارقام جدیدی را تولید کنیم.

درسطح استان یک رقابت ناسالم وجود دارد

وی با انتقاد از برگزاری جشنواره های برنج در بعضی از شهرهایی که برنج تولید می کنند خاطرنشان کرد: متاسفانه درسطح استان یک رقابت ناسالم وجود دارد که بسیار بد است واین مرکز آمادگی دارد تا در جهت برند سازی برنج نهایت همکاری را داشته باشد.

 وی باقدردانی از عنایت ویژه رییس انجمن برنج ایران، نماینده مردم آمل درمجلس، فرماندار ویژه آمل و مسئولین استانی درجهت رونق بخشیدن به این مرکز گفت: ما باید همه ید واحد باشیم که اگر برنج به قیمت واقعی فروخته شود پول های زیادی وارد استان می شود.

 دبیر جشنواره های ملی برنج کشور در پایان اضافه کرد: در این جشنواره برنامه های فرهنگی وهنری، پخت انواع شیرینی، معرفی ارقام برنج، معرفی ظرفیت ها و پتانسیل ها دراین حوزه و‌... به نمایش گذاشته خواهد شد.

مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران محل اطمینانی برای کشاورزان است

 سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل باقدردانی از حمایت های مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران در برگزاری جشنواره ملی برنج ایران در آمل گفت: این مرکز یک پتانسیل بسیار بالایی برای استان مازندران و شهرستان آمل می باشد و محل اطمینانی برای کشاورزان است که بدون دغدغه محصولات خود را بفروش برسانند.

 وی با انتقاد از برگزاری جشنواره های برنج در سطح استان که به رقابت تبدیل شده است افزود: متاسفانه ما به جای اینکه بیاییم و در جهت برند سازی برنج باکیفیت ومرغوب استان تلاش کنیم، برنج خودمان را به رخ همدیگر می کشیم.

 فرماندار ویژه آمل یادآورشد: متاسفانه درتمام تصمیم گیری محصولات کشاورزی، اتحادیه های مربوطه دخالت می کنند ولی درقیمت گذاری برنج هیچ نماینده ای از کشاورزان شالی کار حضور ندارد و دولت تعیین و تکلیف دارد.

آمل دومین شهر تولید کننده برنج است

 رسولی تاکید کرد: آمل دومین شهر تولید کننده برنج است و همه شهرهای مازندران یکصدا حرف بزنیم و از برنج حمایت کنیم.

ما درهمه جا از برند سازی برنج مازندران حرف می زنیم

ابراهیم قربان نژاد رییس اداره برنج جهادکشاورزی مازندران باقدردانی از دید بلند فرماندار ویژه آمل در امر توجه جدی به برند سازی برنج مازندران گفت: ما درهمه جا از برند سازی برنج مازندران حرف می زنیم و باید کل مازندران دیده شود و نباید به صرف اینکه این شهر بیشترین برنج را تولید می کند، دیگر خدمات و زحمات کشاورزان را کنار بزنیم.

برنج طارم را به عنوان یک برند معرفی کنیم

 وی با بیان اینکه باید درجشنواره به دنبال اهداف خودمان باشیم ادامه داد: باید دراین جشنواره برنج طارم را به عنوان یک برند معرفی کنیم ولی متاسفانه عده ای افراد سودجو ارقام دیگر را بنام طار م به مردم می فروشند.

بازدیدی که وزیر جهادکشاورزی از مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران داشتند دیدگاهشان نسبت به مازندران عوض شد

 رییس اداره برنج جهادکشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه قیمت برنج هم قیمت گندم می باشد اشاره کرد: قیمت برنج گران نیست و با بازدیدی که وزیر جهادکشاورزی از مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران داشتند دیدگاهشان نسبت به مازندران عوض شد که مازندران چنین مرکزی برای حمایت از برنج و کشاورزان دارد.

 در این جلسه معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل، بخشدار دشت سر و رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی آمل مطالبی درخصوص بهتر برگزارشدن این جشنواره عنوان داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0