آمادگی کامل امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل برای برگزاری عزاداری ماه محرم
20 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل : بیش از 70 درصد موقوفات آمل با نیت عزاداری امام حسین(ع) وقف شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های عزاداری و سخنرانی ایام محرم و صفر در بقاع متبرکه آمل را مورد تاکید قرارداد و گفت: برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل برگزار می شود و ضرورت دارد بتوانیم ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و خاندان عصمت و طهارت به نحو شایسته ای ابراز کنیم.

وی با بیان این که در مراسم عزاداری حسینی باید بیشتر به سمت شعور حسینی برویم تا شور حسینی، گفت: بیش از 70 درصد موقوفات آمل با نیت عزاداری امام حسین(ع) وقف شده است.

حجت الاسلام بهرامی افزود: در کنار برپایی محافل و مجالس عزاداری امام حسین(ع) در این ماه باید به اهداف قیام عاشورا توجه شود و در کنار شور حسینی، شعور حسینی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان داشت: تلاش می کنیم ویژه برنامه های فرهنگی مذهبی را در سطح شهرستان برگزار کنیم و برنامه های سخنرانی، مدیحه سرایی، سلسله نشست های تبیین حماسه امام حسین(ع)، برگزاری همایشهای مختلف، استقبال از دسته جات عزاداری، سیاه‌ پوش کردن بقاع و امامزادگان، قرائت زیارت عاشورا از شب اول محرم تا اربعین حسینی، توزیع بسته‌ های فرهنگی بین عزاداران و برپایی خیمه‌ معرفت از جمله برنامه‌ های ایام محرم در بقاع متبرکه است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل ادامه داد: در اولین روز جمعه ماه محرم مراسم باشکوه جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور بانوان به همراه خردسالانشان در بقاع شاخص برگزار می شود.

حجت الاسلام بهرامی از برگزاری مراسم معنوی سوگواره احلی من العسل برای جوانان و نوجوانان با همکاری اداره آموزش و پرورش در بقاع شاخص شهرستان خبرداد.

وی اشاره کرد: در ماه محرم و صفر اجرای صحیح نیت واقفان، ایجاد برنامه های بصیرت عاشورایی با استفاده از بیانات مقام معظم رهبری، تبیین جایگاه ولایت و ایجاد بینش سیاسی در بین آحاد مردم، تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در اداره جامعه اسلامی و ایجاد حساسیت نسبت به ارزش‌ های دینی از اهم اهداف برنامه های این اداره است.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با بیان این که برنامه های ماه محرم باید به نحوی شایسته صورت گیرد، افزود: بهره گیری از فرهنگ عاشورایی زندگی انسان را در مسیر تعالی قرار می دهد که می توانیم با استعانت از آن در مسیر خوبی ها قرار گیریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0