هوای همدیگر را داشته باشیم یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
18 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
در هفته های اخیر شاهد افزایش قیمت ها در حوزه های مختلف هستیم که با نگرانی های بسیاری برای مردم همراه بوده است که شاهد این می باشیم قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و توان تامین نیازهای مختلف زندگی خود را ندارند.

در هفته های اخیر شاهد افزایش قیمت ها در حوزه های مختلف هستیم که با نگرانی های بسیاری برای مردم همراه بوده است که شاهد این می باشیم قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و توان تامین نیازهای مختلف زندگی خود را ندارند.

قیمت کالاها روز به روز در حال افزایش است و متاسفانه افزایش قیمت برخی از کالاها نیز تا حدود دو برابری بالا رفته است که تقاضای بازار با توجه به گرانی ها کاهش پیدا کرده و مردم توان ندارند تا همه خواسته های مورد نیاز خود را خریداری کنند و به ضروریات روی آورده اند.

امروز مردم ما مشکلات و دغدغه هایی دارند که نیازمند آن هستیم تا فکری برای بهبود وضعیت معیشتی صورت پذیرد تا شاهد ارتقای روحیه امید و رضایت مندی در مردم باشیم.

واقعا در وضعیتی هستیم که باید هوای همدیگر را داشته باشیم و فکری برای بهبود مشکلات و وضعیت موجود صورت دهیم زیرا اگر متحد شویم و دست در دست هم دهیم می توانیم این روزهای سخت را نیز مانند همیشه پشت سر بگذاریم.

دولت وظیفه جدی و اساسی برعهده دارد که باید با برنامه ریزی دقیق و سازمان دهی شده، زمینه توسعه اقتصادی کشور، مهار افزایش قیمت ها و مدیریت صحیح بازار را صورت دهد که نیاز می رود نسبت به ترمیم تیم اقتصادی خود اقدام نماید و رویکردها و استراتژی ها نیز در این مسیر تغییر اصولی پذیرد.

عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌ های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در خصوص کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله، افزایش شتابان نرخ ارز‌های خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی از جمله مشکلات کشور است که ضرورت دارد فکری برای حل آنها صورت دهیم و با اقدامات ارزنده در راستای تحقق مطالبات مردمی گام برداریم.

از سوی دیگر در کنار اینکه از دولتمردان انتظار داریم فکر و اقدامی برای برون رفت از این وضعیت صورت دهند، نیاز می باشد آحاد مردم هم دولت را در این مسیر یاری نمایند و از گران فروشی و احتکار که ضربه بزرگی به بازار و کنترل قیمت ها می زند دوری کنند.

گران فروشی و احتکار سبب می شود تا اختلال در روند اقتصادی کشور صورت پذیرد که نیاز می رود اخلاق محوری را سرلوحه امور خود قرار داده و با هدف کمک به بهبود اوضاع اقتصادی کشور، درست عمل نماییم.

دولت و قوه قضاییه نیز باید با محتکران، گران فروشان و اخلال گران در اقتصاد کشور برخورد جدی و به دور از هرگونه ملاحظات صورت دهند که خواسته و مطالبه ای همگانی است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0