از چه مدیری باید حمایت کرد؟ / مشکلات کشاورزان رفع شود
11 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر : بنده هم به بانک ها توصیه دارم به جای بنکداری و ایجاد بازار سیاه به فکر مدیریت نقدینگی مردم باشید.
حجت الاسلام و المسلمین تقی زاده آملی در خطبه دوم نماز جمعه دابودشت و دشت سر"
آیات الهی برای پیشرفت انسان هاست چه ان آیاتی که بشیر هستند و چه آن آیاتی که نذیر هستند.
خدا این آیات را فرستاده تا جامعه انسانیت مبدل به یک نظام احسن گردد. جامعه تدین گرا و معنویت گرا گردد. 
این جامعه با نظام احسن با وجود منتخبان الهی که خلیفه خدا در کره زمین هستند در تحت ولایت حقه الهی قرار می گیرند و " الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور" می شوند و از این ظلمت کده ها به سوی نور می رود و اگر کسی در تحت ولایت خدا قرار نگیرد " و الذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم  من النور الی الظلمات" می شود و در صورتی می توان از این ظلمتکده نجات پیدا بکنیم‌که معتقد و ملتزم به تقوای الهی باشیم و الا جزء خاسرین دو عالم خواهیم شد و در مسیر خدا باشیم.
روزی که گذشت روز بزرگ عیدالله الاکبر غدیر بوده است ؛ عید بزرگ حقانیت ولایت .
متاسفانه غدیر فراموش شد که این همه مشکلات به وجود امده است . 
تفکر غدیر به فراموشی سپرده شد که سقیفه به وجود آمد.
تفکر غدیر به فراموشی سپرده شد و منجر به آتش کشیدن درب منزل خانه ولایت شد.
تفکر غدیر فراموش شد تا عصاره وجودی عالم حضرت زهرا سلام الله علیها در سنین جوانی به شهادت برسد .
غدیر و صاحب غدیر فراموش شد تا منجر به خانه نشینی صاحب غدیر و ولایت گردد.
خسارت فراموشی غدیر منجر به این شد تا سجاده از زیر پای فرزند صاحب غدیر امام حسن مجتبی علیه السلام بکشند و شهادت مظلومانه ی مسموم به سم ایشان باشد .
تفکر الهی غدیر فراموش شد تا حاضران و شاهدان غدیر فراموش شده موجب به وجود اوردن صحنه کربلا گردند و سر فرزند صاحب غدیر و فرزند پیغمبر را از بدن جدا نموده و بالای نیزه ها ببرند.
تفکر ولایت پشت سر گذاشته شد و منجر به تبعید اهل بیت علیهم السلام گردید و نهایتا شهادت ائمه مظلوم معصوم.
و تفکر غدیر فراموش شد تا به امروز این همه خسارت نصیب جامعه اسلامی گردد و موجب و منجر به غیبت امام زمان عج گردد.
حال وظیفه ما در مورد غدیر و صاحب غدیر ترویج خطبه های نورانی نبی مکرم اسلام و بیان نورانی شان می باشد و بتوانیم از اخلاق و رفتار و گفتار و منش علوی بهره مند باشیم و خدای ناکرده با اعمالمان منجر به شکستگی قلب ان امام نشویم.
و امروز همه مشکلات آحاد جهان اسلام فراموشی غدیر بوده است و اگر هم همین حال به جریان غدیر بپیوندند و اقتداء به ولایت صاحب غدیر بکنند می توانند از همه این ابتلائات و فتنه ها سربلند بیرون بیایند و پیروز میدان جامعه کفر و الحاد گردند.
غدیریون اهل تقوایند.
غدیریون اهل عدالت اند.
اهل مهرورزی اند.
اهل مهربانیت اند.
اهل حجابند.
اهل عفاف اند .
کسی که محبت غدیر و صاحب غدیر بر دل دارد این عروسی های گناه آلود را نمی گیرد! این جشن های کذائی را نمی گیرد! منجر به انجام اعمال منکرات در زندگی خودش نمی شود ! این مشکلات را در زندگی فردی و اجتماعی خودش به وجود نمی آورد! 
پس بیائیم بر سر سفره غدیر قرار بگیریم.
تشکر می کنم از عزیزانی که جشن عید غدیر را برگزار کردند و اطعام دهی نمودند و به ثواب بسیار زیاد و موکد اطعام دهی کردند.
امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و دعای امام راحل و وجود ذی وجود امیر جامعه و علمدار جانبازمان امام خامنه ای در چهلمین سالروز انقلاب شاهد شکوفایی ان هستیم و این جریان معنوی و دینی به بلوغ رسیده و در حال جریان و صدور به کشورهای اسلامی دیگر هست و جریان بیداری اسلامی نشات گرفته از این انقلاب هست.
انقلابی که برگرفته از اسلام هست و شجره طیبه انقلاب وصل به شجره طیبه اسلام هست و همچنان که درخت اسلام به خون شهدا مزین گردیده و به بلوغ و صدور رسیده تا موجب آزادی انسان ها از هر گونه قیود شیطانی گردیده است امروز نیز از شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی گرفته تا شهدای ترور و امنیت و مرزبانان عزیز و شهدای مدافع حرم و وطن می باشد و آمل همیشه قهرمان نیز با شهدای ششم بهمنش سهم به سزایی در بروز و ظهور این جریان بیداری اسلامی داشته است و خدا را بخاطر این توفیق ممنون و سپاسگزاریم.
اما امروز در اربعین انقلاب شاهد شکوفایی این نظام و انقلاب می باشیم و در سالروز شهادت دو چهره نخبه و خبره نظام شهید سعید رجائی و باهنر نیز شاهد به بهره برداری رسیدن اثار و برکات این نظام با تلاش و تفکر انقلابی سربازان امام و رهبری هستیم.
در این وهله از زمان هر انسان مومن و انقلابی ایی در این نظام امام زمانی عج با توجه به هجمه های روانی از اتاق جنگ وزارتخانه خزانه داری امریکا اگر بخواهیم سخنی جزء امید بخشی و فرهبخشی بگوئیم آب تو آسیاب دشمنان ریختن هست و به نوبه خودش ظلم به ارمان های اصیل انقلاب و امام و رهبری است.
امیر جامعه اسلامی امام خامنه ای عزیز هم در سخنرانی اخیر خودشان و هم در فرمایشات قبلی خودش فرمودند ما باید به مردم امید بدهیم و مردم را نسبت به این نظام بدبین نکنیم .
 
خوب در هفته دولت هستیم و جای دارد یاد و خاطره شهدای نخبه و خبره دولت شهیدان رجائی و باهنر را گرامی بداریم و تقدیر و تشکر عرض بکنیم به خدمت عزیزان دولت نسبت به زحماتی که برای رفاه حال مردم دارند می کشند و باید گفت سعیکم مشکور.
گزارش مبسوط دوست و برادر عزیز و پرافتخارم برادر آزاده مان جناب اقای مهندس نائیج نژاد معاون محترم فرماندار ویژه برادر آزاده و جانبازمان جناب اقای مهندس رسولی عزیز از ارائه گزارش مبسوطتان کمال امتنان و حق شناسی را دارم.
توصیه مقام معظم رهبری به ایجاد امید هست . خوب گفتیم دشمن می خواهد محصول چهل ساله انقلاب مان را با این ایجاد جنگ روانی به هدر بده و انقلاب را ناکارآمد معرفی بکنه ! ما نباید اب تو آسیاب دشمن بریزیم ! 
ما هم حق شناسی می کنیم . ما هم قدردانی می کنیم و همه گزارشاتی که ارائه شده از سوی سخنران محترم قبل از خطبه در سایه وفاق و همدلی است و لا غیر! با بداخلاقی و کینه توزی و غرض ورزی نمیشه کار کرد و قطعا در این وضعیت فشل اقتصادی از باب رفاقت و دوستی است که ما الحمدلله در منطقه مان این همه پروژه ها را یا کلنگ زدیم یا افتتاح کردیم و به بهره برداری رسیده است که واقعا بعنوان نوکر و خادم مردم عرض می کنم سعیکم مشکور.
بنده یک توصیه از امام راحل ره عرض می کنم و یک توصیه از رهبر عظیم الشان مان و  بعد فرمایشات مقام عظمای ولایت بمناسبت هفته دولت در دیدار با رئیس محترم جمهور و کابینه دولت عرض می نمایم.
امام ره فرمودند بهترین شاخصه دولت اسلامی این هست که بین دولت و ملت وحدت باشد. باید این اتحاد بین ملت و منتخبین شان به وجود بیاد و باشد که انشاءالله هست . 
این ارتباط منجر به اعتماد می شود . 
لذا مقام معظم رهبری به دولت دستور دادند برید در بین مردم ارائه گزارش بکنید . ارتباط خودتان را با مردم نزدیک تر بکنید. 
امام راحل فرمودند : دولت باید پرهیز از اشرافیگری بکند و توجه به مستضعفان و پابرهنگان جامعه بکنند چون این پابرهنگان و مستضعفان جامعه صاحبان اصلی نظام اند و بیشتر سهم در این نظام و پایداری و ثبات و اقتدار آن دارند.
مقام معظم رهبری روحی له الفداء فرمودند: شاخصه های حکومت علوی یعنی عدالت یعنی پارسائی یعنی مردمی بودن یعنی پاک بودن .
 این رو مردم می بینند ما باید دقت داشته باشیم تا مدیریت هایمان در مسیر عدالت باشد.
ایجاد امنیت در دستور کار مسئولان این نظام باید باشد . 
خوب اخیرا کاری که در مجلس شکل گرفته که مورد ستایش مقام معظم رهبری قرار گرفته جلسه سئوال نمایندگان منتخب مردم فهیم ایران با رئیس جمهوری که از سوی این مردم با دموکراسی به تمام معنی انتخاب گردیده اند می باشد . که نمایش اقتدار و ثبات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است. 
دشمن برنامه ریزی کرده بود برای این جلسه . از یک طرف برنامه ریزی کرده بود تا با جنگ روانی و فشار اوردن در اقتصاد جامعه و تنگ کردن عرصه بر مردم مردم را به خیابان ها بریزد وه نتوانست و باز خواست نظام را ناکارآجد معرفی کند تا مردم را خسته بکند که نتوانست . 
خب دشمن دشمنه و عداوت و کینه دارد و از تمام در دیوار نظام می خواهد بیاید بالا تا مثل گذشته در مدیریت نظام دخل تصرف داشته باشد که کور خوانده هست . ولی این مردم مردمی اند که همانند کوه استوار هستند کالجبل الراسخ. این مردم هم تقوا دارند و هم صبر بسیار زیادی دارند و همیشه همراه نظام و ارمان های نظام و امام و رهبری بوده اند.
این جلسه فرصت بسیار زیادی برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف دولت بوده است که الحمدلله با صحه صدر و صبر ریاست جمهور روبرو بودیم و در مقابل متانت عزیزان در مجلس بوده ایم.
صحنه بسیار زیبای این جلسه این بود رئیس جمهور ایران میاید در مجلس سئوال می شود ارائه گزارش می کند و کارت زرد می گیرد و ولی با متانت از آن گذر می کند و تسلیم تصمیم قانونی مجلس می شود و این عمل باعث می شود تا اون فتنه ای که دشمنان برای فاصله انداختن دولت و مجلس و روسای قوه در نظر داشت و هزینه کرد برایش خنثی بشود و بی اثر بماند احسنت بر این تدبیر این عزیزان .
این از کارامدی های این نطام هست . تجلی مردم سالاری دینی.
 نشان داده شد که مجلس در راس امور هست .
مجلس انقلابی.
نظام مقدس اسلامی به مردم دنیا این را اعلان کرد که نظام نظام پاسخگویی است حتی منتخب این مردم بعنوان رئیس یک قوه باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد.
این جلسه و اون روز ماندگار تجلی بخش وحدت مسئولان ارشد نظام بود .
بیان مشکلات و ایجاد راهکار می تواند نا را از این وضعیت بد اقتصادی خارج بکند و منجر به پیروزی گردد تا بار دیگر دشمنان قسن خورده نظام اظهار ضعف و زبونی نسبت به قدرت این نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنند.
خوب امروز الحمدلله گزارش عملکرد دولت را در شهرستان آمل توسط سخنران محترم شنیدیم که خیلی امید بخش بود با توجه به این وضعیت اقتصادی این همه کار شد این تجلیل نداره؟ این تقدیر نداره؟ این تکریم نداره؟
 
یک کار بسیار زیبایی که در دو بخش مان شکل گرفت با درایت و مدیریت احسن فرماندار ویژه شهرستان مان جناب اقای مهندس رسولی عزیز حضور استاندار ولائی مردمی ارزشی و انقلابی مان و نماینده عزیز این مردم در مجلس شورای اسلامی بوده است و طرح ها به بهره برداری رسیده چه در امر عمرانی چه کشاورزی چه فرهنگی و چه راه و شهرسازی و طرح هادی روستایی که بنده تشکر می کنم از استاندار محترم مان فرماندار محترم و معاونین محترم فرماندار و مدیران محترم شهرستان و بخشداران عزیز و بزرگوارمان و شهرداران و شوراها و دهیاران و فرمانده هان و مدیران دو بخش و نماینده عزیز و بزرگوارمان جتاب اقای دکتر یوسفیان و همه مسئولانی که اومدند ذائقه مردم را شیرین بکنند .
مردم! بنده دو چیز مورد هدفم هست که اگر مدیری این دو خصیصه را داشت حمایت می کنم یکی ادب و تواضع و قصد خدمت به شما مردم هست و دیگری مطیع امر رهبری بودن و تفکر ولائی و انقلابی داشتن.
وقتی بنده ببینم مردم من خوشحال اند بنده افتخار به این خوشحالی می کنم همین تازه وقتی از حیات می آمدیم یکی از نمازگزارن عزیز و بزرگوارمان تو حیات مصلی پیگیر کار طرح هادی روستایشان بود که بنده توصیه می کنم و کردم به بخشدار محترم مجدانه پیگیر این موضوعات باشند.
بنده اون مادر شهیدی که دعا می کند و صلوات می فرستد برای مدیرمان این مورد هدفم هست و این را افتخار می کنم .
اون پدر شهیدی که در روستای رییس آباد در انتظار خدمت بود و توصیه کرد و انجام گرفت این را افتخار می کنم و این هدف مان هست و این فقط در سایه وحدت و انسجام و همدلی انجام می گیرد.
اما یک توصیه دارم خدمت دولت محترم منتخب مردم شریف و فهیم ایران عزیزمان و ان توصیه مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی است می باشد.
چه تعبیر بلندی است که اقتصاد مقاومتی هم آفند هست و هم پدافند .
اقتصاد مقاومتی می تواند سنگر سازی بکند . یعنی یک وجهه دفاعی پیدا بکنیم و دیگر نیازمند به غربی ها نیستیم و در مقابل دشمن ایستادگی خواهیم کرد .
هم توانمندسازی این نظام را به همراه خواهد داشت و هم منجر به ایجاد روابط حسنه با همسایگان کشورمان خواهد شد تا هم اونها بهره ببرند و هم ما داد و ستد داشته باشیم اون وقت غربی ها به دنبال ما می دوند.
البته هم دولت باید کمک بکند و هم مجلس و هم نهادهای دیگر این نظام که الحمدلله پای کار هستند و دیدیم چطور سپاه و ارتش و انتظامی کمک به این دولت و نظام در همه صحنه کرده اند و می کنند و دشمن از این وحدت رویه می ترسد و از این ترس بمیرد.
ما باید نسبت به تولید داخلی مبادرت بکنیم و حمایت همه جانبه از تولیدگران را باید داشته باشیم.
امروز الحمدلله قوه قضائیه را دیدیم که چگونه انقلابی با مفسدان و اخلالگران اقتصادی روبرو شده و انها را دارند محاکمه می کنند احسنت بر شما و عدالت شما و اقتدار شما و تبعیت از ولایت شما.
و ما منتظریم این محتکران و مفسدان به اشد مجازات محکوم گردند  و دستشان را کوتاه بکنند.
یکی دیگر از فرمایشات رهبری عزیز فرهنگ سازی در جلوگیری از اسراف هست. اینکه بیش از صدمیلیون لیتر بنزین در کشور مصرف میشه این رو باید مردم بدانند و فرهنگ سازی بشه تا این همه اسراف نداشته باشیم با وسائط نقلیه عمومی و غیره تا مورد استفاده قرار بگیره.
باید نظارت ها بیشتر بشه کنترل مدیریتی ارتقاء پیدا بکند . 
ما نیاز داریم به کنترل در مدیریت نقدینگی . 
بنده هم به بانک ها توصیه دارم به جای بنکداری و ایجاد بازار سیاه به فکر مدیریت نقدینگی مردم باشید. 
به این اقتصاد چه در جریان ارز و چه دلار و طلا و غیره کمک بکنید و دست از بهره وری خصوصی و ایجاد تسهیلات و اماکن کذائی که اقامون در بین صحبت هایشان که بانک ها و مراکز دیگر از پول بیت المال ساخته اند بردارید و بدانید این مردم راضی نیستند و تقاص خواهد داشت.
ما الحمدلله هستند عزیزانی که کمک نظام و دولت می کنند نا این همه مراکز خصوصی داریم در امل مان این شرکت اکسین که حقیقتا مایه افتخار و زینت شهرمان هست و کاله عزیزمان که واقعا جای تجلیل و تقدیر از مدیریت شان دارد که هم اقتصاد رونق می یابد و هم ایجاد این همه شغل می کند ما با حضور استاندار محترم و فرماندار محترم برای اولین بار بود به کاله رفتم و دیدیم چقدر از جوان ها اونجا مشغول به کارند و البته فقط تو آمل نیست و شهرستان های دیگر هم پابرجاست و این عزیزان افتخار این نظام اند و کمک کار مردم و دولت و نظام.
بنده مجددا تبریک عرض می کنم و تشکر از همه مدیران عزیز و خبرنگاران عزیز و بزرگوارمان
کار قشنگ دیگری که انجام گرفت تجلیل از کارمند برتر بود با درایت فرماندار محترم . مردم نبودید چطور این کارمندان خدوم خوشحال بودند و قطعا خستگی از جسم و جان این عزیزان این جلسات بیرون میره و این ها در تولید کار و راندمان کاری تاثیرگذار هست امیدوارم همه مشکلات این مردم خصوصا کشاورزی این کشاورزان و خرید برنج شان رونق داشته باشد.
 
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0