بهره برداری طرح های حوزه بهزیستی در آمل درهفته دولت
10 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
کبری اسفندیاریان در بهره برداری 3 طرح حوزه بهزستی و جامعه هدف معلولان شهرستان آمل گفت: این طرح ها شامل مرکز خیریه مهرورزان طلوع زندگی، دفتر پیشخوان خدمات دولت با همکاری جامعه هدف بهزیستی، مهد کودک و پیش دبستانی ( خانه قرآنی) محراب در مجموع با اعتبار حدود یک میلیارد ریال رالک همزمان با گرامیداشت هفته دولت به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ کبری اسفندیاریان در بهره برداری 3 طرح حوزه بهزستی و جامعه هدف معلولان شهرستان آمل گفت: این طرح ها شامل مرکز خیریه مهرورزان طلوع زندگی، دفتر پیشخوان خدمات دولت با همکاری جامعه هدف بهزیستی، مهد کودک و پیش دبستانی ( خانه قرآنی) محراب در مجموع با اعتبار حدود یک میلیارد ریال رالک همزمان با گرامیداشت هفته دولت به بهره برداری رسید.
رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل معلولان افزود: 32 خانوار شهری دارای دو معلول در این شهرستان بدون مسکن بوده و با برطرف شدن مشکلات حقوقی و قانونی، بزودی ساخت شهرک با مشارکت یکی از خیران حامی فعالیت های بهزیستی شروع خواهد شد.
اسفندیاریان با اشاره به اینکه علاوه براین 170 مسکن نیمه‌کاره معلولان در این شهرستان وجود داشته و برای تکمیل شدن آنها نیازمند به تامین اعتبار است افزود: در تلاش هستیم با پرداخت تسهیلات حمایتی برای هر خانه حدود 2 میلیون تومان، نشست با انجمن انبوه‌سازان و دستگاه‌های مختلف شهرستان و برگزاری گلریزان ساخت مسکن معلولان با حضور سرمایه‌گذاران، مدیران و انبوه‌سازان که درماه آینده برگزار خواهد شد، بخشی از دغدغه های معلولان برای داشتن سرپناهی امن برطرف شود.
رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل با بیان اینکه از مجموع 170 مسکن نیمه‌کاره معلولان در شهرستان آمل، 97 خانه این افراد اولویت بندی شده است از شناسایی و ارائه خدمات حمایتی به 6 هزار معلول این شهرستان اشاره کرد وگفت: از این تعدا هزار و 500 معلول ذهنی، 2 هزار و 600 معلول جسمی و 700 معلول شنوایی، گفتاری و اعصاب وروان و بقیه در سایر گروه هایی هستند که به صورت مستمر و غیرمستمر از خدمات بهزیستی در طول سال بهره مند می شوند.
اسنفدیاریان با اشاره به اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی با تنوع و افزایش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی برای خانواده ها، نگرانی های زیادی ایجاد کرده است گفت: آسیب های پنهان اجتماعی کانون خانواده ها را تهدید کرده و بی توجهی و کوتاهی کردن در کاهش این آسیب ها، جامعه سالم ما را با تهدید و چالش جدی تری مواجه خواهد کرد.
رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل به تماس بیش از 275 زن پنج ماه نخست امسال با مرکز اورژانس اجتماعی برای کمک و مشاوره ها اشاره کرد و افزود: این تعداد تماس ها در مقایسه با مدت مشابه پارسالکل سال که 140 مورد تماس بوده، افزایش قابل توجه و ناخوشایندی داشته است.
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0