عملکرد انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل رضایت بخش است
6 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
دکتر هومن موتمنی رییس اداره نظام مهندسی، مقررات ملی و توسعه فناوری های نوین راه وشهرسازی مازندران : مایه افتخار است که در استان مازندران چنین انجمنی وجود دارد که آمل را به عنوان یک شهرستان ویژه مطرح نموده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ دکتر هومن موتمنی رییس اداره نظام مهندسی، مقررات ملی و توسعه فناوری های نوین راه وشهرسازی مازندران در نشست مشترک با رییس و اعضای هیئت مدیره انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل به اقدامات قابل توجه این انجمن درخصوص برگزاری دوره های آموزشی ،کنترل و پایش مصالح اشاره کرد و گفت: مایه افتخار است که در استان مازندران چنین انجمنی وجود دارد که آمل را به عنوان یک شهرستان ویژه مطرح نموده است.

 وی با اشاره به اینکه عملکرد این انجمن درجهت بهبود ساخت وساز و کمک به مردم می باشد افزود: بسیار خرسندیم هستم که قریب به  10 سال از فعالیت این انجمن می گذرد و علیرغم همه بی مهری درمسیر صنفی خود ثابت قدم بودید.

  رییس اداره نظام مهندسی، مقررات ملی و توسعه فناوری های نوین راه وشهرسازی مازندران ادامه داد: این انجمن سرپا، پویا و زنده می باشد که توانسته با سازماندهی قابل قبول تشکیلات خود را خوب حفظ کند.

 دکتر هومن موتمنی یادآورشد: امروز این نوید را به شما عزیزان می دهم که مدیرکل قوی، شجاع و قانونمند جناب دکتر بهادری  مسئولیت اداره کل راه وشهرسازی مازندران را برعهده دارد و قطعا مشکلاتی که پیش روی این انجمن می باشد برطرف خواهد شد.

 وی با تاکید براینکه حضور شما درعرصه ساخت وساز سبب ایجاد اشتغال بیشتری می شود خاطرنشان کرد: خوشبختانه عملکرد شما دربحث آموزش و کنترل پایش مصالح در استان قابل دفاع است و این دو موضوع در مبحث مقررات ملی ساختمان هم دیده شده است.

 وی تصریح کرد: دوره مدیریت، اقتصاد و اخلاق حرفه ای به انبوه سازان آمل آموزش داده شود که جلب اعتماد عمومی مردم سرمایه بزرگی است.

 رییس اداره نظام مهندسی، مقررات ملی و توسعه فناوری های نوین راه وشهرسازی مازندران با اشاره به اینکه مسکن گران ترین محصول یک خانواده در طول زندگی می باشد که آن را تهیه می کنند گفت: بیشترین مشکلات درعرصه ساخت وساز مشکل مدیریتی می باشد، کیفیت یعنی سرمایه گذاری و اگر کیفیت داشته باشیم بجای محصول مشتری برمی گردد و ما نباید امروز را نگاه کنیم بلکه باید به آینده هم توجه داشته باشیم.

 دکتر هومند موتمنی تاکید کرد: گرایش ما درآموزش باید این باشد به سمت مدیریتی برویم و به اصول اقتصادی توجه کنیم و اگر قرار است دراستان مازندران در بحث ساخت وساز اتفاقی بیافتد قطعا آمل در رتبه اول قرار دارد.

 وی اشاره کرد: مازندران به عنوان دبیرخانه دایمی ایمنی در سطح کشور می باشد و قراراست که بزودی همایشی در این خصوص در استان برگزارشود و این انجمن می تواند با ارائه عملکرد خوب نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه بازآفرینی شهری، رویکردی نو در نوسازی بافت های فرسوده شهری می باشد اضافه کرد: این انجمن می تواند در این بخش ورود پیدا کند و پیوند خوبی با اداره کل راه وشهرسازی مازندران داشته باشد.

 مهندس جهانگیر آذری رییس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل با تشریح اقدامات صورت گرفته درجهت افزایش راندمان کاری اعضا گفت: خوشبختانه این انجمن از سال 86 موجودیت خود را اعلام کرد و تاکنون توانسته است فرازونشیب هایی را علیرغم همه کارشکنی هایی که برعلیه این انجمن صورت گرفته بود بگذراند و به کارش ادامه دهد.

 وی تاکید کرد: انجمن انبوه سازان علاوه بر آمل در شهرهای دیگری همانند بابل، بهشهر ، چالوس  ،نوشهر، بابلسر ومحمودآباد راه اندازی شد که زیر نظر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی دارای اعتبارنامه هستیم.

 رییس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل ادامه داد: متاسفانه لابی هایی که درکشور شکل گرفته مانع شد تا انجمن انبوه سازان به حق و حقوق خودش برسد.

 مهندس آذری یادآورشد: این انجمن رابطه بسیارخوبی با ادارات، سازمان ها، ادارات کل و شهرداری آمل دارد و انتظار داریم که با حضور خودتان دراین انجمن نسبت به بحث صدور پروانه تشخیص صلاحیت همکاری صورت گیرد.

 وی تصریح کرد: جادارد از توجهات ویژه جنابعالی در نظام دادن به امور نظام و انبوه سازان نهایت تشکر را داشته باشیم و انتظارداریم که با وجود حضرتعالی ازمبادی قانونی به حق وحقوق خود برسیم.

 وی به اقدامات بسیار مفید وارزنده این انجمن در امر آموزش اشاره کرد و گفت: درزمینه آموزش بسیار فعال عمل می کنیم و جزو فعال ترین انجمن های انبوه سازان در کشور می باشیم که به لحاظ تعداد اعضا فعالیت گسترده ای داریم.

 رییس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل یادآورشد: به لحاظ اهمیت دادن به ساخت وسازها جلسات متعددی را با فرماندار آمل و معدن داران داشتیم که با پیگیری های فرماندار، کمیته پایش مصالح در فرمانداری آمل تشکیل شد که دبیرخانه آن در این انجمن مستقر می باشد.

 مهندس آذری درخصوص خرید بتن آماده توسط اعضا عنوان داشت: خوشبختانه در این بخش خوب عمل کردیم و با همکاری آزمایشگاه مکانیک شن و ماسه، معادن شهر آمل مورد آزمایش وپایش قرار گرفت و کلیه اعضا مکلف شدند شن وماسه را ازمعادنی که مورد ئائید است مورد استفاده قرار دهند.

 وی همچنین از برگزاری همایش بتن پرمقاومت باحضور مسئولین، اساتید دانشگاهها و250 نفر از مهندسین خبرداد.

 دراین نشست آقایان مهندس اردشیر لاریجانی، مهندس بهنام ولیزاده، مهندس ابراهیم حیدری و مهندس محمدرضا توکل نژاد از اعضای هیئت مدیره و مهندس نواب طاهری مسئول کمیته آموزش و تحقیقات انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل حضور داشتند و درخصوص مسائل و مشکلات انجمن مطالبی را مطرح کردند.

درپایان ساختمان های در دست ساخت توسط اعضای انجمن مورد بازدید قرار گرفت.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0