نتایج ورزشکاران ایران در ششمین روز بازیها/کولاک «طلای» کبدی‌کاران
3 شهریور 1397 ، دیدگاه 0
در ششمین روز از بازیهای آسیایی کسب دو طلای ارزشمند توسط تیم های زنان و مردان کبدی ایران بهترین اتفاق ممکن برای کاروان کشورمان بود.

ششمین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی با بسته شدن پرونده روئینگ سواران و دوچرخه سواران جاده و تیراندازان به پایان رسید. در این روز کبدی کاران با کسب دو طلا شادی وصف نشدنی را به کاروان ایران هدیه دادند. هندبال به کره باخت تا از صعود بازبماند. والیبال ساحلی و بسکتبال سه نفره صعود کردند و رزمی کاران جوجیستو و پنجکاک سیلات و بدمنیتون نیز حذف شدند. 

نتایج نمایندگان ایران در ششمین روز بازیهای آسیایی به این شرح است: 

باخت سه جوجیستو کار ایران
در اولین روز این رقابتها، مهران ستار در وزن ۵۶- کیلوگرم برابر نماینده تایلند شکست خورد و در ادامه به دلیل شکست حریفش از راهیابی به مرحله شانس مجدد بازماند. امیرحسین خادمیان در وزن ۶۹- کیلوگرم، نتیجه را به رزمی کار قرقیزستان واگذار کرد و وی نیز از راهیابی به مرحله شانس مجدد بازماند در وزن ۴۹- کیلوگرم ناهید پیرهادی موفق شد صاحب یک پیرزی قاطع برابر رقیب تایلندی اش شود. وی در دور دوم به حریفی از کامبوج باخت و در آخرین مسابقه خود در جدول بازنده ها برابر نماینده امارات شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت. 

راهیابی تیم میکس کامپوند به دیدار نیمه نهایی
تیم تیراندازی باکمان ایران در کمان ریکرو زنان متشکل از زهرا نعمتی و صادق اشرفی در جدول حذفی ابتدا تیم لائوس را شکست دادند اما درمرحله یک هشتم نهایی مقابل ژاپن باختند و از صعود به مرحله بعد بازماندند. در مرحله حذفی تیم میکس کامپوند ایران تیم کشورمان با ترکیب فرشته قربانی و نیما محبوبی برابر هند پیروز شد. در مرحله نیمه نهایی مقابل چین تایپه شکست خورد تا فردا برای کسب مدال برنز به مصاف سنگاپور برود. 

پیروزی والیبالیست ها برابر مغلوستان 
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در بازیهای آسیایی با نتیجه ۳ بر صفر برابر مغولستان پیروز شد. 

برد والیبالیست های ایران و صعود به جمع هشت تیم
تیم والیبال ساحلی الف ایران در مرحله یک هشتم نهایی برابر تایلند ب با نتیجه دو بر صفر پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم شد. همین طور تیم ایران ب در همین مرحله مقابل تیم ژاپن با نتیجه مشابه دو بر صفر پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی گردید. 

بازهم  رتبه دو رقمی از آن شناگر ایران شد
در ادامه رقابتهای شنا،  مهدی انصاری نماینده شنای ایران در این دوره از بازیهای آسیایی در ماده ۵۰ متر قورباغه در رتبه بیستم جای گرفت.

ادامه ناکامی رکابزنان در جاکارتا؛ نمایندگان تایم تریل ششم شدند 
ماندانا دهقان اولین رکابزن زن ایران در بخش استقامت جاده در بازیهای آسیایی در بخش تایم تریل انفرادی در رده ششم قرار گرفت. وی در بخش استقامت جاده نیز هفتم شده بود. در بخش تایم تریل مردان آروین معظمی گودرزی در بین ۱۶ ورزشکار حاضر ششم شد. معظمی در حالی به این عنوان رسید که در دوره پیشین این رقابتها صاحب مدال استقامت جاده بود. 

حذف چهار نماینده پنجاک سیلات 
محمد رحیمی در وزن ۵۶- کیلوگرم بعد از برد روز گذشته اش برابر نپال امروز مقابل نماینده ازبکستان شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت. اکبر کیانیان در وزن ۷۰ - کیلوگرم بعد از یک دور استراحت برابر ورزشکار مالزیایی باخت و حذف شد. محسن رنج دوست در وزن ۷۵- کیلوگرم بعد از قرعه استراحت با شکست برابر نماینده میزبان از دور رقابتها حذف شد. زهرا فروغی هم در وزن ۵۵- کیلوگرم برابر حریفی از سنگاپور شکست خورد و نتوانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند. 

بانوی سنگنورد ایران در دور مقدماتی سوم شد
بعد از کسب مدال با ارزش طلای یکی از سنگنوردان در مسابقات روز گذشته امروز الناز رکابی در دور مقدماتی بخش بولدورینگ به صورت مشترک با نماینده ژاپن در رده سوم ایستاد تا در ادامه رقابتهای فردا شانس خود را برای تصاحب مدال بیشتر کند.  خسرو هاشم زاده در این بخش دوازدهم شد. 

تیرانداز تپانچه ایران چهارم شد
در تپانچه ۱۰ متر آمینیس جعفری دوازدهم شد و گلنوش سبقت الهی به فینال رسید اما در فینال به عنوان چهارمی بسنده کرد و از کسب مدال بازماند. 

پایان کار قایقرانان روئینگ با کسب ۳ نقره و یک برنز
در آخرین روز از رقابتهای روئینگ بازیهای آسیایی، محسن شادی در قایق تک نفره سبک وزن در حالیکه یکی از امیدهای ایران برای تکرار مدال طلا بود  پنجم شد و به مدال نرسید. در قایق تک نفره سبک وزن نازنین ملایی در فینال به مدال نقره دست یافت. تیم روئینگ سبک وزن دو نفره زنان با ترکیب نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا در فینال بر سکوی دوم ایستاده و صاحب گردن آویز نقره شدند. تیم روئینگ سبک وزن دو نفره مردان هم با ترکیب رضا قهرمانی و امیرحسین محمودپور در فینال با کسب عنوان پنجمی به کار خود پایان دادند. روئینگ سواران در مجموع در این رقابتها صاحب چهار مدال شامل ۳ نقره و یک برنز آن هم توسط قایقرانان زن شدند. پاروزنان مرد در این رویداد بی مدال ماندند. 

مصاف تیم درساژ ایران در دور مقدماتی
در ادامه رقابتهای سوارکای تیم درساژ ایران به مصاف رقبا رفت. طوفان ترابی تنها نماینده زن ایران در رقابت سه روزه درساژ امروز نوزدهم شد. این مسابقات در سه روز ادامه دارد. 

صعود بسکتبالیست های سه نفره زنان ایران به دور بعد
تیم بسکتبال سه نفره زنان ایران که در اولین دیدار در بازی های آسیایی مقابل تایلند شکست خورده بودند، امروز در مصاف با قزاقستان با نتیجه ١٢ بر ٨  صاحب یک پیروزی شده و از گروه خود صعود کردند. 

دست دومین وزنه بردار ایران هم خالی ماند
علی مکوندی دومین نماینده وزنه برداری ایران در دسته ۸۵ کیلوگرم نتوانست در یک ضرب وزنه رها مهار کند و از دور رقابتها حذف شد. پیش از این عسگری هم در وزنه برداری نتوانست وزنه خود را بالای سر ببرد. 

اولین پیروزی از آن اولین نماینده بوکس
در اولین روز از رقابتهای بوکس سجاد کاظم زاده در وزنه ۶۸- کیلوگرم نماینده فیلیپین را شکست داد و به دور بعد راه یافت. 

دو نشان طلا و تاریخ سازی تیم های کبدی ایران 
فینال دو تیم کبدی ایران با کسب دو طلا برای کشورمان همراه بود. کبدی بازان زن در این دیدار با نتیجه ۲۷ بر ۲۴ تیم مقتدر و قهرمان جهان هند را بردند و قهرمان بازیها شدند تا اولین مدال طلای زنان ایران در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ را کسب کنند. تیم ملی مردان کبدی هم امروز در فینال به مصاف تیم کره جنوبی رفت و در نهایت توانست حریفش را با نتیجه ۲۶ بر ۱۶ شکست بدهد و عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کند.

باخت تیم هندبال ایران برابر کره و ناکامی در صعود 
تیم ملی هندبال مردان ایران در آخرین مسابقه خود در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کره جنوبی رفت، با نتیجه ۳۴ بر ۲۸ مغلوب این تیم شد. به این ترتیب هندبالیست های ایران در ادامه مسابقات باید برای کسب مقام پنجم تا هشتم رقابت کنند. 

پایان کار نمایندگان ایران در انفرادی بدمینتون با دو باخت 
در دومین روز از رقابتهای بدمینتون، مهران شهبازی پس از قرعه استراحت برابر نماینده اندونزی دارنده برنز مسابقات قهرمانی جوانان جهان و برنز المپیک جوانان مغلوب شد و از دور رقابتها خارج شد. روز گذشته نیز ثریا آقایی مغلوب نماینده هند شد. 

ایران همچنان در رده چهارم
کاروان ایران امروز جمع مدالهای خود را به عدد 31 رساند. ایران با 12 طلا، 11 نقره و 8 برنز همچنان در  رده چهارم جدول رده بندی مدالهاست. چین، ژاپن و کره جنوبی نیز اول تا سومی را برای خود حفظ کرده اند. 

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ - حسن یزدانی - کشتی آزاد
۲ - علیرضا کریمی - کشتی آزاد
۳ - پرویز هادی - کشتی آزاد
۴ - سعید رجبی- تکواندو
۵ - میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی
۷ - حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ - عرفان آهنگریان - ووشو
۹ - محسن محمدسیفی - ووشو
​۱۰- رضا علیپور - سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان 

نقره:
۱ - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
۲ - کوروش بختیار - پومسه تکواندو
۳ - زهرا کیانی - ووشو
۴ - الهه منصوریان - ووشو
۵ - شهربانو منصوریان - ووشو
۶ - فرود ظفری - ووشو
۷ - تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی - تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ 

برنز:
۱ - رضا اطری - کشتی آزاد
۲ - فرزان عاشور زاده - تکواندو
۳ - علی پاکدامن - شمشیربازی
۴ - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی
۶ - مه‌لقا جام بزرگ - تیراندازی
۷ - تیم روئینگ دو نفره بانوان - قایقرانی
​۸- ناهید کیانی - تکواندو

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0