اجرای ۱۰ طرح آبرسانی هفته دولت در شهرهای مازندران
30 مرداد 1397 ، دیدگاه 0

ذبیح الله ذاکری اظهار داشت:طرحهای قابل بهره برداری در هفته دولت شامل؛ حفر و تجهیز سه حلقه چاه با آبدهی ۱۳۵ لیتر در ثانیه، اجرای ۹۰۰ متر خط انتقال آب ، احداث دو باب ایستگاه پمپاژ، احداث یک باب مخزن ۵۰ متر مکعبی، تهیه ونصب ۱۱ فیلتر حذف آهن و منگنز، ۵۱ هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی، احداث ۳ رشته خط انتقال نیرو به قدرت ۴۰۰ کیلووات ، احداث ۴۰ متر مربع اطاقک ، ۶۰۰ مترمربع محوطه سازی و حصارکشی است.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، اعتبار صرف شده برای افتتاح و یا بهره برداری از این طرحها را ۱۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال دانست.

وی، به پروژه هایی که عملیات اجرایی آن  همزمان در هفته دولت آغاز می شود اشاره و تصریح کرد: این پروژه ها شامل احداث تصفیه خانه به ظرفیت ۱۰۰ لیتر در ثانیه، احداث مخزن جمع کننده به حجم ۵۰۰  متر مکعب، احداث حوضچه های آبگیر ، ته نشینی و زلال سازی گندزدایی به حجم سه هزار و ۶۵۰ مترمکعب است.

ذاکری مجموع اعتبار پیش بینی شده برای این طرحها را ۴۵ میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران از اصلاح و توسعه ۵۱ هزارمتر شبکه آبرسانی به منظور تامین آب شرب سالم و بهداشتی و ارائه خدمات در نواحی فاقد شبکه، تامین آب مورد نیاز با فشار مناسب ، تعویض لوله های فرسوده  و کاهش هدر رفت آب خبر داد و گفت: این طرح به صورت نمادین در شهر ساری آغاز می شود.

گفتنی در مجموع بیش از ۳۵هزار خانوار از مزایای این طرحها در مازندران برخوردار می شوند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0