برگزاری همایش بزرگداشت روز پزشک در آمل / تشریح آخرین وضعیت حوزه پزشکی شهرستان
30 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
رییس نظام پزشکی شهرستان آمل : هر ساله حدود 50 نفر به تعداد اعضای نظام پزشکی آمل شامل فارغ التحصیلان رشته های مختلف اضافه می شود.

دکتر منوچهر مجد رییس نظام پزشکی شهرستان آمل درگفتگو با کمال آنلاین با تبریک فرارسیدن روز پزشک گفت: تعداد اعضای نظام پزشکی آمل شامل پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان، متخصصیان علوم آزمایشگاهی، لیسانس های پروانه دار ماما و فیزیوتراپی جمعا به تعداد 1200 نفر می باشد.

 وی با بیان اینکه بیشترین آمار مربوط به پزشکان عمومی به تعداد 200 نفر است افزود: هر ساله حدود 50 نفر به تعداد اعضای نظام پزشکی آمل شامل فارغ التحصیلان رشته های مختلف اضافه می شود.

رییس نظام پزشکی شهرستان آمل ادامه داد: شرح وظایف نظام پزشکی  درحال حاضر عبارت از کلیه شاغلین حرف پزشکی بایستی در نظام پزشکی ثبت نام نموده تا شماره نظام پزشکی داشته باشند و برای کار در شهر در بخش خصوصی و دولتی پروانه اشتغال بکار از طریق نظام پزشکی دریافت نمایند.

 دکتر مجد به نحوه شکایات مردم از پزشکان اشاره کرد و اظهارداشت: رسیدگی به شکایات صاحبان حرف البته به تناسب رشد جمعیتی و‌ افزایش آمار پزشکان همه ساله تا حدودی افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه سالانه حدود 5 درصد بر شکایات مردم از پزشکان اضافه می شود گفت: بیشترین شکایات مربوط به رشته های زنان و زایمان، فیزیوتراپی، جراحی عمومی، چشم پزشکی و پزشکان عمومی می باشد.

 وی خاطرنشان کرد: شاکیان به مجرد اظهار شکایت، فرم های مخصوصی را تمکیل نموده و از آنها مصاحبه بعمل می آید و همچنین از پزشک متهم بازجویی صورت می گیرد و پرونده جهت اظهارنظر کارشناسی به کارشناسی رشته مربوطه ارجاع داده می شود.

 رییس نظام پزشکی شهرستان آمل تصریح کرد: بعد از اظهارنظر کارشناسی، پرونده در هیئت بدوی انتظامی نظام پزشکی که متشکل از نماینده دادگستری، رییس نظام پزشکی و 5 نفر از پزشکان شامل دندانپزشک، داروساز، لیسانس پروانه دار و کارشناسی مامایی رسیدگی می شود.

دکتر مجد با اشاره به برخورد با پزشکان خاطی و بدون پروانه اضافه کرد: اشتفال به حرفه پزشکی بدون داشتن مجوز و پروانه اشتغال درشهر خلاف مقررات می باشد و نظارت و بازرسی در‌ این زمینه برعهده شبکه بهداشت ودرمان می باشد.

 وی با اشاره به برگزاری همایش بزرگداشت روز پزشک در آمل گفت: این همایش همزمان با تولد شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک و متقارن با تولد محمد ابن ذکریای رازی روز داروسازی باحضور نماینده مردم آمل در مجلس، دکتر نوبخت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مسئولین و پزشکان برگزار خواهد شد.

 وی تاکید کرد: در این همایش از پزشکان، داروسازان و ماماهایی که از نظر وظیفه حرفه ای نهایت تلاش و کوشش را در امر درمان بیماران در بخش خصوصی و دولتی انجام دادند تقدیر خواهد شد.

 رییس نظام پزشکی شهرستان آمل با اشاره به وجود مطالبات بحق پزشکان گفت: در این همایش مطالبات پزشکان بابت تصویب تعرفه های خدمات پزشکی بصورت عادلانه با نرخ تورم، تصویب مالیات عادلانه صاحبان حرفه پزشکی و تسریع درپرداخت مطالبات پزشکان و موسسات درمانی خصوصی بویژه بیمارستان ها و داروخانه ها و آزمایشگاه مطرح خواهد شد و امیدواریم که با نمایندگان حاضر در همایش پیگیر مطالبات باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0