جايگاه سالمندان در خانواده و جامعه بايد حفظ شود
29 مرداد 1397 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ جلسه  شوراي سالمندي به رياست سعيد ولايي معاون برنامه ريزي فرمانداري ویژه آمل درجلسه شورای سالمندی شهرستان آمل گفت : شخص سالمند براي ما مورد احترام مي باشد و بايد اطرافيان شخص سالمند تمام امکانات را براي آرامش اين عزيزان فراهم نمايند تا آنها در کمال صحت و سلامت زندگي خودشان را به خوبي سپري نمايند .

وی افزود : وظيفه دستگاههاي اجرايي اين است که شرايط مناسب را جهت تکريم اينگونه افرا مهيا نموده و نسبت به احترام گذاشتن به افراد سالمند جهت انجام کارهاي اداري در غالب ارباب رجوع و مراجعه کننده در  ادارات حضور مي بايند اقدام نموده و در رسيدگي به امور اين بزرگواران نهايت همکاري را داشته و در اسرع وقت نسبت به درخواست آنها پاسخ داده و با عزت واحترام با آنها برخورد نمايند .

معاون برنامه ريزي فرمانداری ویژه آمل بيان کرد : جايگاه سالمند در خانواده و جامعه بايد حفظ شود و تکريم يک فرد بازنشسته نيز بايد در دستور همه افراد جامعه قرار گيرد ، دستگاهها با برنامه ريزي خاصي نهايت همکاري را با افراد سالمند و سالمندان نيازمند در آمادگي کامل جهت خدمات رساني به بسر ببرند وبا رويي گشاده با آنها رفتار نمايند .

ولايي اظهار داشت  : احساس آرامش يک سالمند براي ما بسيار مهم بوده و آموزش جايگاه سالمند نيز براي جوانان و افراد ميانسال جامعه بايد بطور صحيح انجام شود و سه نوع ورزش را بايد براي افراد سالمند در نظر بگيريم ، پياده روي خانوادگي ـ ايستگاه صبحگاهي و ورزش دارت را بايد براي فراهم نمودن اوقات فراغت در نظر بگيريم .

وي گفت : در مورد افراد سالمند بايد آسيب نشاني صورت گيرد و تيم سلامت براي سالمندان و مراقبت از آنان بايد در نظر گرفته شود و آموزش تغذيه سالم ـ شعار سالمندي و پيگيري مسائل بهداشتي بايد در مورد عزيزان سالمند مورد لحاظ قرار گيرد .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0