مذاکره با آمریکا با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست/هدف مذاکره نیست، تسلیم شدن ایران است
23 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
مذاکره با آمریکا با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست/هدف مذاکره نیست، تسلیم شدن ایران است

عزت الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه امام مذاکره با آمریکا را ممنوع کرد و من هم ممنوع می‌کنم، گفت: باید یادآور شد مذاکرات برجامی با آمریکا به دلیل بازگشت تحریم ها با شکست مواجه شد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها اگر توان حمله نظامی به ایران اسلامی را داشتند هیچ درنگ نمی کرد، تصریح کرد: آمریکایی ها در عراق، افغانستان و حتی سوریه نتوانستند موفق شوند به اهداف خود دستیابند و این موارد مصداق هایی است که نشان می دهد این کشور امکان مقابله با ایران را ندارد.

نداشتن توان مقابله نظامی، موجب طرح مسئله مذاکره با ایران است

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دلیل نداشتن امکان حمله، اقدام به مطرح کردن موضوع مذاکره کرده اند، ادامه داد: این مهم در حالیست که هم اکنون کشورمان در حال پرداخت خسارت خروج یکجانبه آمریکا از برجام است. بنابراین وقتی هزینه موضوعی مانند مذاکرات برجام را پرداخت کرده ایم دیگر موضوع مذاکره نباید مطرح شود.

هدف آمریکا مذاکره نیست، تسلیم شدن ایران مد نظر است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ایالات متحده هیچ گاه از اهدافش مانند تسلیم شدن ایران کوتاه نمی آید لذا مسئله مذاکره هدف اصلی آنها نیست، اظهار کرد: باید یادآور شد شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کشورهای دنیا همه اعتقاد دارند که ایران در برجام متعهد بوده است از این رو اگر واقعا ایالات متحده بدنبال مذاکره است باید در توافقنامه بی می ماند.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست، گفت: آمریکایی ها برای مذاکره ابتدا باید خسارات وارده به کشورمان را جبران کنند و در آن زمان شاید بتوانند این امر را مطرح کنند لذا پذیرش آن از سوی کشورمان نیز مشخص نخواهد بود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون زمان هزینه دادن آمریکایی ها فرارسیده است، خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها خطا کنند حتما با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، رهبر انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم اظهار کردند که جمهوری اسلامی هر وقت به آن اقتداری برسد که فشار و هوچی‌گری آمریکا رویش تأثیری نگذارد، می‌تواند با آمریکا مذاکره کند. امروز چنین چیزی نیست. بنابراین امام مذاکره با آمریکا را ممنوع کرد و من هم ممنوع می‌کنم./

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0