ایجاد گذرگاه های فرهنگی و هنری درشهرهای مازندران
23 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران :مازندران در صدر استانهای گردشگرپذیر کشور قرار دارد و ایرانی کوچک است.فرهنگ و هنرباید بیش از سایر عرصه ها در شهرهای استان پررنگ باشد و به چشم بیاد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ محمود شالویی در جلسه شورای اداری این اداره کل که در مجموعه اموزشی نفت محمود اباد برگزار شد درباره این طرح گفت:مازندران در صدر استانهای گردشگرپذیر کشور قرار دارد و ایرانی کوچک است.فرهنگ و هنرباید بیش از سایر عرصه ها در شهرهای استان پررنگ باشد و به چشم بیاد.
وی افزود:ایجاد گذرگاه فرهنگی و هنری با همکاری شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرها نشاط شهری را برای مازندرانی ها و گردشگران رقم خواهد زد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار داشت:منظور از گذرگاه فرهنگی بهره گیری از اماکن تاریخی،مذهبی و فضاهای فرهنگی شهرهاست که در مسیر منتهی به این اماکن می توان با بهره گیری از المانهای فرهنگی و هنری و ایجاد هویت بصری،محیطی نشاط بخش را برای مردم رقم زد.
شالویی از مدیران شهرستانی ارشاد خواست تا یک ماهه اینده تحقق گذرگاه های فرهنگی و هنری را پیگیری کنند.
 
*هنرمردمی ارج برهنرکلکسیونی
 
وی در بخش دیگر سخنانش ایجاد بانک اطلاعاتی جامع ازاهالی فرهنگ و هنر ،بهره گیری از اثار هنرمندان شاخص استان در مراکز فرهنگی و سایر دستگاههای اجرایی،معرفی محصولات تولیدی هنرمندان در رسانه ها ،ایجاد کتابفروشی های سیار،توجه به تقویم فعالیت های فرهنگی و هنری و خارج کردن رویدادهای فرهنگی و هنری را از سالن های محدود و کشاندن به سطح جامعه را از جمله مهمترین برنامه های این اداره کل در شش ماهه دوم امسال اعلام کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود:انچه مهم است اثربخشی فعالیت های فرهنگی و هنری و ایجاد نشاط و امید در میان اقشار مختلف مردم است.هنر کلکسیونی پاسخگوی نیازهای جامعه نیست.
وی از مدیران ارشاد خواست توجه به اقتصاد هنر را برای بهبود معیشت اهالی فرهنگ وهنر در قالب برپایی اکسپوهای فرهنگی و هنری مورد توجه جدی قراردهند.
 
*محرم ماه توقف فرهنگ وهنرنیست
 
مسئول دستگاه فرهنگی مازندران با اشاره به درپیش بودن ماه محرم و صفر گفت:این تفکر غلط را باید پایان بخشید که در ماه محرم و صفر فعالیت های فرهنگی و هنری باید متوقف شود.شالوده قیام امام حسین(ع)فرهنگی است و باید از فرهنگ وهنر برای ترویج اهداف والای عاشورایی که مفهوم واقعی خدایی و انسانی زیستن بود بهره گرفت.
شالویی ضمن قدردانی از حضوراستاداسماعیل اذر در جلسه شورای اداری ارشاد مازندران گفت:با توجه به فعالیت های ارزشمند استاداذر در زمینه پرداختن به ادبیات و شعر ایران از وی دعوت کردم تا در برنامه ای فاخرپرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان علاقمند در مازندران را فراهم کنیم.
وی در اغاز این جلسه که نماینده مردم نورو محمواباد،معاون فرماندارمحموداباد و امام جمعه سرخرود نیز حضور داشتند از حمایت ها و پیگیری های فرهنگی نماینده مردم نورو محموداباد در مجلس شورای اسلامی ،قدردانی کرد.
نشست با هنرمندان و فرهیختگان شهرستان محموداباد از دیگر برنامه های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهر بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0