برگزاری گردهمایی تخصصی متولیان موقوفات غیرمتصرفی مازندران در آمل+ عکس
21 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام ابراهیم حیدری، مدیرکل اوقاف مازندران در این گردهمایی با بیان اینکه استان مازندران دارای متولیان موقوفات غیرمتصرفی بسیاری است، گفت: 724 موقوفه در استان مازندران به صورت غیرمتصرفی است

به  گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ گردهمایی تخصصی بامتولیان موقوفات غیرمتصرفی مازندران با حضور حجت الاسلام  حیدری مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران، حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل، آقای کرمی رییس شعبه حقوقی اداره کل تحقیق سازمان اوقاف، آقای شیرین فرد رییس شعبه حسابرسی اداره کل تحقیق سازمان اوقاف کشور، حجت الاسلام مهری کارنامی رییس اداره تحقیق و حسابرسی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران، حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آمل و متولیان موقوفات مازندران در مرکز بصیرت امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری، مدیرکل اوقاف مازندران در این گردهمایی با بیان اینکه استان مازندران دارای متولیان موقوفات غیرمتصرفی بسیاری است، گفت: 724 موقوفه در استان مازندران به صورت غیرمتصرفی است

وی با اشاره به اهمیت اجرای امینانه نیت واقفین اظهارداشت: تذکراتی در خصوص اهمیت اجرا و نظارت بر این دست از موقوفات به صورت مستمر به متولیان داده می شود.

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه سال گذشته 40 متولی برای پیاده روی عظیم اربعین حسینی کمک هایی کردند، افزود: اربعین سال گذشته موکبی با کمک موقوفات مردم در جهت ارائه خدمات به مردم آماده شده بود.

مدیرکل اوقاف مازندران مهم ترین وظیفه متولیان صیانت از وقف و موقوفات است، خاطرنشان کرد: بعضی از در آمدهای متولیان در منطقه لاریجان و در جهت ساخت و ساز امامزاده ها هزینه می شود.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه مطالبات وصول شده و پول های اخذ شده از مستاجرین برای ترویج فرهنگ وقف هزینه می شود، گفت: قضات در استان مازندران در خصوص وقف و موقوفات آگاهی خوبی دارند.

وی با بیان اینکه اگر متولیان در طرح دعوی مشکلی دارند از وکلای آگاه به این زمینه در جهت تفهیم دعاوی خود استفاده کنند، خاطرنشان کرد: اوقاف در این زمینه ورود نمی کند و متولیان باید به این امر ورود کنند و کسی که متولی است ضرورت دارد در تمام جوانب موقوفه مدافع باشد.

کرمی رییس شعبه حقوقی اداره کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این گردهمایی با اشاره به اینکه با توجه به مسئولیتی که متولیان موقوفات بر عهده دارند باید اقدامات لازم برای موقوفه را انجام دهند گفت: حفظ عین موقوفه و بررسی درآمدهای آن برخی از وظایفی است که متولیان موقوفات برعهده دارند.

وی افزود: موقوفات امانتی هستند که واقف خیراندیش به دست متولی سپرده و باید برای اجرای نیت واقف تلاش لازم صورت گیرد.

کرمی گفت: تعامل با متولیان موقوفات لازمه پیشبرد اهداف سازمان اوقاف و امور خیریه است و با همکاری و هم فکری می توان به این اهداف دست یافت.

رییس شعبه حقوقی اداره کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: متولیان موقوفات لازم است که در صورت بروز مشکل با همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه در شهرستان ها به مرتفع کردن آن بپردازند.

وی از وظایف اصلی اوقاف در حوزه موقوفات را اجرای امینانه نیات واقفین ذکر ‏کرد و افزود: اوقاف تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا نیات واقفین اجرایی شود و قطعا ‏از حقوق موقوفات دفاع و بر متولیان موقوفات نظارت خواهد کرد.‏

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0