لزوم توجه ویژه به خبرنگاران یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
17 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
17 مرداد در تقویم کشورمان به‎ خاطر شهادت محمود صارمی شهید عرصه خبر بعنوان روز خبرنگار نام گذاری شده است که فرصت خوبی می باشد تا ضمن تبیین نقش و جایگاه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کشور، مطالبات آنان را با نگاه جدی و عزم ویژه ای از سوی مسئولان بنگریم.

17 مرداد در تقویم کشورمان به خاطر شهادت محمود صارمی شهید عرصه خبر بعنوان روز خبرنگار نام گذاری شده است که فرصت خوبی می باشد تا ضمن تبیین نقش و جایگاه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کشور، مطالبات آنان را با نگاه جدی و عزم ویژه ای از سوی مسئولان بنگریم و برای تحققش برنامه ریزی و اقدام عملی شایسته ای صورت دهیم.

اصحاب رسانه و خبرنگاران از جمله اقشار تاثیرگذار جامعه هستند که خدمات و تلاش های والایی در شهر و کشور صورت می دهند و زبان گویای مسئولان و مردم می باشند که باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

خبرنگاران در تمام زمان ها و مکان ها همواره در کنار مدیران بوده و تلاش های ارزشمندی در انعکاس اخبار و بیان مطالبات مردمی صورت می دهند که امروز فرصت خوبی است تا به مطالبات خبرنگاران سخت کوش و پرتلاش بیاندیشیم و برای حمایت از این فعالان خستگی ناپذیر کاری کنیم.

شهر با دیرینه فرهنگی آمل روزنامه ای برای چاپ ندارد و تنها هفته نامه و دوهفته های آن نیز با مشکلات و معضلات بسیاری روبرو هستند که باید فکری برای رونق آن صورت گیرد که می شود بخشی از بودجه های فرهنگی را به این امر سوق داد.

ساماندهی کلیه آگهی ها نیز از خواسته های مهم خبرنگاران شهرمان می باشد که مسئولان اقدامی کنند این آگهی ها در مسیر صحیح خود به خبرنگاران پرتلاش و فعال شهرمان داده شود و از ایجاد فضا برای ورود غیر رسانه ای ها جلوگیری گردد.

از وعده اهدای کیوسک های مطبوعاتی به اصحاب رسانه چندین سال می گذرد اما اقدام لازم در این خصوص صورت نپذیرفته است که نیاز می رود برای ارتقای وضعیت معیشتی خبرنگاران به این امر توجه شود.

افزایش سرسام آور قیمت کاغذ از جمله مشکلاتی است که آینده شغلی خبرنگاران و فعالان رسانه ای را تهدید می نماید که باید در سطح ملی برای این مشکل اساسی چاره اندیشی و اقدام شایسته ای صورت پذیرد.

ساماندهی وضعیت بیمه خبرنگاران، تقویت تشکل های رسانه ای و خبرنگاری، تخصیص تسهیلات بانکی حمایتی به رسانه ها و خبرنگاران و... نیز از جمله دیگر مطالباتی است که ضرورت دارد جامه عمل به آن پوشانده شود.

شهرستان آمل و استان مازندران از ظرفیت ارزشمند و والایی در حوزه رسانه ای برخوردار است که حمایت های شایسته از عزیزان خبرنگار و رسانه ها می تواند نقش بسزایی در توسعه فعالیت ها داشته باشد و با بهره گیری از ظرفیت های بسیاری که در این عرصه وجود دارد، دیار کهن خود را به بهترین نحو ممکن و آنگونه که لازم است بسازیم و در مسیر پیشرفت قرار دهیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0