دو حلقه چاه در آمل حفر و تجهیز می شود
17 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران، از حفر وتجهیز دو حلقه چاه در شهر آمل خبرداد و گفت: این طرح با هدف افزایش توان تامین آب شرب مشترکین شهر در حال انجام است.

کمال آنلاین ؛ به گزارش شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران، مهندس یزدان پناه، به تشریح طرحهای آبرسانی در امور آبفای آمل پرداخت و تصریح کرد: با هدف افزایش توان تامین به میزان ۵۰ لیتر در ثانیه و نیز مقابله با کمبود آب در شرق آمل و منطقه بوران، حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه تاکنون زمین مناسب برای حفر چاه بوران خریداری و حفاری به عمق ۱۸۰متر و با آبدهی ۶۰ لیتر در ثانیه به اتمام رسیده، افزود: یک قطعه زمین دیگر نیز در جاده نور در مرحله خرید قرار دارد و حفر یک حلقه چاه جایگزین نیز در دست اقدام است.

مهندس یزدان پناه، ادامه داد: خرید دو دستگاه دیزل ژنراتور با هدف اجرای طرح پدافند غیرعامل برای تامین آب در مواقع بحران و حوادث غیر مترقبه در مرحله انعقاد قرارداد، می باشد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه احداث ۳۰۰ متر خط انتقال چاه با هدف انتقال آب چاه به مخزن ذخیره ۵۰۰۰ بوران در مرحله طراحی قرار دارد، گفت: اعتبار هزینه شده پروژه های بالا ۵ میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز و مطالبات مبلغ ۲۰ میلیارد ریال است.

وی، به اصلاح ۸۰۰ متر خط انتقال مخزن ذخیره به منظور افزایش توان تامین و کاهش هدر رفت و حل مشکل کمبود فشار آب در مناطق مرتفع شهر رینه اشاره و تصریح کرد: تاکنون لوله مورد نیاز برای اجرای این طرح خریداری شد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران، از احداث مخزن بتنی به حجم ۱۰۰۰متر مکعب با هدف ایجاد ذخیره مطمئن بر اساس استانداردهای صنعت آب و زون بندی منطقه پادگان و غرب شهر رینه خبرداد و افزود: مکان اجرای این طرح توسط مشاور تعیین شد.

مهندس یزدان پناه، اعتبار هزینه شده این پروژه ها را ۷۰۰ میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز این پروژه ها ۱۲ میلیارد ریال می باشد.

وی، با بیان اینکه احداث خط انتقال مخزن جدید ۱۰۰۰ متر مکعبی بطول ۵۰۰۰ متر در شهر پلور، در مرحله طراحی و خرید لوله قرار دارد، گفت: این طرح با هدف تامین آب مخزن کیادشت از مخزن ۱۰۰۰متر مکعبی در دستور کار قرار دارد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران، ادامه داد: پروژه احداث ۱۵۰۰ متر خط انتقال چشمه قلعه دختر با هدف افزایش توان تامین و کاهش هدر رفت آب با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست که قسمتی از لوله خریداری و۳۰۰ متر این طرح اجرا شد.

مهندس یزدان پناه، اعتبار هزینه شده پروژه های آبرسانی شهر پلور را یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و اعتبار مورد نیاز را ۸ میلیارد ریال عنوان کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0