رسانه در مازندران ، مشارکت جدی در توسعه استان داشته باشند
16 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران : رسانه های محلی چه در حوزه مکتوب و یا اکنون در حوزه رسانه های مجازی در مازندران دارای قابلیت های فرا استانی هستند و می توان از ظرفیت های آنها در توسعه و پیشرفت استان بیشتر بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  مازندران در همایش تجلیل از خادمان نشریات تخصصی حوزه فرهنگ و هنر مازندران که دردانشگاه علمی کاربردی فرهنگ وهنر آمل برگزارشد افزود : هر چند وجود هفت فصلنامه تخصصی در این حوزه با توجه به گستره و غنای فرهنگ مازندران کافی نیست ، اما نگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به کمیت نیست ، بلکه محتوا و کیفیت اهمیت دارد.

وی ابراز امیدواری کرد : نشریات تخصصی با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق و مخاطب محور در مازندران فعالیت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در عین حال تعداد رسانه های مکتوب و مجازی فعال در استان را نسبت به جمعیت و در مقایسه با دیگر استان های کشور قابل توجه توصیف کرد.
شالوئی گفت : با توجه به تعدد رسانه در مازندران ، انتظار این است مشارکت جدی در توسعه استان داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه رسانه های بومی سهم عمده ای در توسعه استان دارند ، افزود : رسانه های محلی چه در حوزه مکتوب و یا اکنون در حوزه رسانه های مجازی در مازندران دارای قابلیت های فرا استانی هستند و می توان از ظرفیت های آنها در توسعه و پیشرفت استان بیشتر بهره گرفت.
هم اکنون در مازندران بیش از 296 رسانه مجوز فعالیت دارند که از این تعداد 16 روزنامه ، 46 هفته نامه ، 27 ماهنامه و 36 فصلنامه است.
در این مراسم از فصل نامه  اباختر  ویژه مازندران به مدیرمسئولی و سردبیری محمدعلی (سیروس ) مهدوی امیری رونمایی شد.
اباختر به معنای شمال است که در مقابل کلمه اخشتر به معنای جنوب قرار دارد .
مهدوی امیری این نشریه تخصصی حوزه فرهنگ و هنر و تمدن ایرانی را سال 75 بنیان گذاشت ، نشریه ای که موفق شد در دو دهه گذشته به یکی از منابع مرجع برای ایران شناسی تبدیل شود.
سیروس مهدوی اسفند 1329 در آمل به دنیا آمد . وی پژوهشگر ، مورخ و ادیب مازندرانی ، بیهقی شناس ، پژوهشگر فرهنگ بومی و مدیر انتشارات پژوهش های فرهنگی استان مازندران است.
'
فرهنگ زندگینامه ها – بررسی تحلیلی رجال کتاب تاریخ بیهقی ' ، ' نگاهی کوتاه به تاریخ لاریجان ' ، ' حمراء دیلم نقد : خاطرات اسارت ' ، ' دفاع از اشرافیت در سنگر حزب توده ' ، ' نقدی بر پژوهش در اعلام تاریخی و جغرافیایی تاریخ بیهقی ' از جمله آثار مهدوی امیری است .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0