اولین جشنواره استانی سازهای کوبه ای کاسپین کوبان در آمل
15 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ نشست مطبوعاتی جشنواره ساز های کوبه ای "کاسپین کوبان" با حضور رئیس و کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد, انجمن موسیقی و اهالی رسانه به همراه دبیر این جشنواره در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل برگزار شد.
 امیر امیرنیا ریاست اداره فرهنگ و ارشاد آمل ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری چنین جشنواره هایی بیان داشت: 
این جشنواره می‌تواند زمینه حضور و کشف استعدادها را در سازهای کوبه ای ایجاد نماید و مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل, در کنار برگزارکنندگان این جشنواره قرار دارد و امیدواریم کاسپین کوبان; سبب حرکت در زمینه موسیقی شهر و استان و کشور ما گردد.
 امیر نیا افزود:
 بخش مهمی که غالباً در برگزاری جشنواره ها باید مورد توجه قرار گیرد, جذب اسپانسر است. ما در شهرمان بنگاه‌های اقتصادی بسیار خوبی داریم که متأسفانه آنطور که باید هنوز نتوانستیم آنها را برای حضور و مشارکت در فعالیت های فرهنگی و هنری و دیده شدن از این مسیر متقاعد کنیم!
 امیرنیا اضافه کرد:
 مهمترین حوزه ای که می‌توان با آن کار رسانه‌ای و تبلیغاتی انجام داد, عرصه‌ی هنر و فرهنگ است و ما افتخار آفرینان بسیاری در این حیطه در شهرستان آمل داریم و بنده و مجموعه ما; خدمتگزار هنرمندان شهر هستیم و به واقع امیران واقعی فرهنگ و هنر, همین هنرمندان هستند و برای شهر ما مایه افتخار می باشند و بنده و امثال من حق نداریم این کار را که زحمت هنرمندان ما است, به نام خود تمام کنیم و  امیدوارم در این راستا بتوانیم وظیفه ی خود را  به نحو احسن به انجام رسانیم.
همچنین امیرنیا از شهرداری, شورای شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری جهت حمایت از این جشنواره هنری تشکر و قدردانی کرد.
 
مهدی قلی زاده; دبیر جشنواره کاسپین کوبان ضمن توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری جشنواره ابراز داشته است:
 شهرستان آمل پتانسیلی بسیار خوبی در حیطه موسیقی دارد و به همین دلیل ما تصمیم بر برگزاری این جشنواره در آمل گرفتیم. البته با توجه به مشکلی که در جذب اسپانسر داشتیم, مجبور شدیم بخش ساز درامز را حذف کنیم! همچنین  به احترام برگزاری جشنواره بومی لیلم, بخش سازهای کوبه ای بومی را نیز حذف کردیم و پس از جلسات زیادی به این نتیجه رسیدیم که اولین دوره این جشنواره را در سه بخش دف, تنبک و پرکاشن برگزار نماییم.
 قلی زاده افزود:
 تا به امروز که حدود یک ماه از انتشار فراخوان  جشنواره  می‌گذرد,  استقبال خوبی از آن شده است و کارهای بسیاری نه تنها از داخل استان, بلکه از  کرمانشاه, آبادان, بوشهر, تبریز, گرگان, گیلان, خراسان, لرستان, اصفهان و تهران هم به ما ارسال شده است.
البته با توجه به استانی بودن سال اول این جشنواره, تصمیم گرفته شد ۵ گروه برتر از شرکت‌کنندگان سایر استانها در بخش جنبی جشنواره حضور پیدا کنند و از آنان تقدیر گردد.
 دبیر جشنواره کوبه‌ای کاسپین کوبان ادامه داد:
قرار بر این شد در بخش رقابتی ۱۰ اثر از طرف هیئت داوران به مرحله نهایی راه پیدا کند و در نهایت در هر بخش از نفرات برتر و برترین تجلیل و به آنها جوایزی اهدا گردد .
مهدی قلی زاده استفاده از داوران بنام و مطرح کشوری چون: نبیل یوسف شریداوی, یاسینی و دربندی را  دلیل حضور گسترده ی شرکت کنندگان دانست و اذعان داشت:
 تیم داوری مرحله اول از هنرمندان داخل استان انتخاب شدند که البته حضور مدرسان و استادان با تجربه, انتخاب ما را در این امر بسیار مشکل ساخت!
  قلی زاده از برگزاری دو ورکشاپ در ایام برگزاری جشنواره خبر داد . وی مهمترین مشکل برگزاری جشنواره پیش‌ رو را نبود اسپانسر دانست و تصریح کرد: 
با توجه به استقبال گسترده کشوری از این جشنواره امیدواریم در سال های آتی با حمایت اسپانسرها این جشنواره در سطح ملی برگزار گردد.
محسن مرعشی از اعضای انجمن موسیقی شهرستان آمل ضمن حمایت همه جانبه ی انجمن موسیقی از این جشنواره و پیشنهاد اجرای آن در فضایی باز,  برگزاری چنین جشنواره هایی -خصوصا در سازهای کوبه ای- را که سبب تفریح و شادی مردم خواهد شد, اتفاقی به یادماندنی قلمداد کرده و آن را مرهمی -هرچند اندک- بر زخمهای اقتصادی و سیاسی شهروندان  دانسته است.
 
اولین دوره ی جشنواره ی سازهای کوبه ای کاسپین کوبان, از ۴ الی ۷ شهریور ماه و در شهرستان آمل برگزار می گردد. 
 
آدرس کانال جشنواره کاسپین کوبان:
 
https://t.me/joinchat/AAAAAFIOXXuwalT-HRd0hQ

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0