معاینات 90 درصدی سلامت دانش آموزان آملی
13 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل : 90٪ دانش آموزان چهار مقطع و معاینات بهداشتی در سال 97-96 انجام شد و اگر100٪ معاینات دانش آموزان انجام شود خیلی از مشکلات بهداشتی و سلامت روانی دانش آموزان حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر مرشد اسکی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل در جلسه شورای بهداشت مدارس که با حضور رییس و معاونین آموزش و پرورش لاریجان و آمل و دیگر کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شبکه بهداشت و درمان برگزار شد از اجرای برنامه عملیاتی بهداشت مدارس برای دانش آموزان پایه ششم عاری از دندان پوسیده می باشد خبرداد وگفت: در برنامه عملیاتی سال گذشته حول 4 محور اصلی شاخص های مهم واحد سلامت نوجوانان و مدارس است که شامل معاینات دانش آموزان درصد مبتلایان به پدیکلوز دانش آموزان، آموزش دانش آموزان مدارس مروج می باشد.

وی افزود: 90٪ دانش آموزان چهار مقطع و معاینات بهداشتی در سال 97-96 انجام شد و اگر100٪ معاینات دانش آموزان انجام شود خیلی از مشکلات بهداشتی و سلامت روانی دانش آموزان حل خواهد شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل ادامه داد: در مقطع ابتدایی درصد ابتلا به پدیکلوز نسبت به سال تحصیلی قبل (‌96-95) یک درصد افزایش داشت و یکی از عوامل وجود حیوانات خانگی در منازل باعث شیوع بیماری پدیکلوز مقاوم و درمان ناقص بیماری می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0