شهر جدید اجبارکلا توجه ویژه مسئولین را طلب می کند
11 مرداد 1397 ، دیدگاه 1
دکتر سید محمد مهدی فاطمی شهردار اجبارکلا درگفتگوی اختصاصی با کمال آنلاین با بیان اینکه شهرداری اجبارکلا متشکل از 5 روستا تشکیل شده است گفت: این روستاها شامل اجبارکلا، خونی سر، نجارمحله، هارون کلا و نفرخیل است که جمعیتی بالغ بر 5 هزارنفر را در خود جای داده است.

عبدالرحمان رحمانی ‌فضلی در ابلاغیه‌ای به محمد اسلامی استاندار مازندران با تبدیل روستای اجبارکلا مرکز بخش دشت‌ سر به شهر موافقت کرد.

 در ابلاغیه وزیر کشور به اسلامی استاندار مازندران آمده است؛ در اجرای ماده یک قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و با توجه به مطالعات کارشناسی با پیشنهاد آن استانداری مبنی بر تبدیل روستای اجبارکلا مرکز بخش دشت ‌سر شهرستان آمل به شهر موافقت می ‌شود.

برای تعیین تکلیف شهردار جدید اجبارکلا، اعضای شورای شهر رایزنی های فراوان کردند که درنهایت دکتر سید محمدمهدی فاطمی باسابقه شهردار امام  زاده عبدالله و مشاور شهرداری آمل را که درکارنامه خود داشت به عنوان شهردار جدیدالتاسیس انتخاب شد و طی مراحل قانونی و با حکم استاندار مازندران  درتاریخ  11 تیر 97 سکان شهردار اجبارکلا را برعهده گرفت.

دکتر فاطمی شهردار جوان وباانگیزه، عزم خود را جزم کرده تا بتواند با انجام کارهایی در خور شان مردم، اعتمادی که شورای شهر نسبت به ایشان داشتند را پاسخگو باشد .

دکتر سید محمد مهدی فاطمی شهردار اجبارکلا درگفتگوی اختصاصی با کمال آنلاین با بیان اینکه شهرداری اجبارکلا متشکل از 5 روستا تشکیل شده است گفت: این روستاها شامل اجبارکلا، خونی سر، نجارمحله، هارون کلا و نفرخیل است که جمعیتی بالغ بر 5 هزارنفر را در خود جای داده است.

 وی با قدردانی از حمایت های شورای شهر در مدت زمان کوتاه تشکیل شهرداری افزود: درحال حاضر تعداد 18 نفر نیرو اعم از بخش خصوصی، قراردادی و مشاورین مشغول به خدمت هستند.

 شهردار اجبارکلا با اشاره به اینکه از قبل زیرساختار لازم توسط دهیاران و شوراهای قبلی صورت گرفته است عنوان داشت: اولویت اصلی اتصال بلوار خیابان اصلی تا شرکت نساجی بابکان می باشد که بتوانیم با دریافت اعتبار از تملک دارایی استان عملیاتی را اجرایی کنیم.

 فاطمی به ساخت ساختمان اداری و واحد آتش نشانی اشاره کرد واظهارداشت : امیدواریم که بتوانیم با کمک فرماندارویژه آمل ونماینده مردم آمل درمجلس از بودجه حوادثی نسبت به ساخت این دوپروژه اقدام کنیم که دراولیت کاری قراردارد .

 وی تاکیدکرد: متاسفانه 4 ماه از بهترین ایام کاری سپری شد که برای سال 97 بودجه ای نزدیک به 2 میلیارد تومان را شورای شهر مصوب کرد و امیدواریم که بتوانیم با کاروتلاش در اواخر سال نسبت به افزایش بودجه در قالب متمم اقدام  کنیم.

 فاطمی خاطرنشان کرد: شهر اجبارکلا با توجه به استعداد ها و ظرفیت های خوبی که در زمینه های مختلف دارد؛ لایق پیشرفت و ارتقاء و توجه ویژه باید باشد. لذا بایستی با همدلی و همراهی اعضای شورای شهر با مردم در جهت بررسی و پیگیری موانع و مشکلات این شهر با تعامل و همکاری سایر مسئولین دستگاه های اجرایی در جهت رفع مشکلات گام برداریم.

شهردار اجبارکلا به راه اندازی کارگروه کمیسیون درآمدی و سرمایه گذاری در شهرداری اشاره کرد و گفت: امید داریم که بتوانیم از وجود کارشناسان و افراد خبره دراین کارگروه استفاده کنیم و تا آنجا که درتوان داریم نسبت به جذب سرمایه گذار در بخش گردشگری اقدام کنیم.

 فاطمی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهر اجبارکلا گفت: نیاز است تمهیداتی را فراهم کنیم که این شهر هم به دریا، جنگل، کوه و شالیزارهای کشاورزی نزدیک می باشد نسبت به جذب توریست و سرمایه گذاری و ایجاد بستر مناسب برای اقامت اقدام شود.

 وی ضمن قدردانی از استقبال مردم از شهرشدن اجبارکلا افزود: مردم 5 روستا با نشست هایی که داشتیم استقبال خوبی کردند و امیدواریم با اعتمادسازی بتوانیم آنچه را که در خور شان این مردم می باشد اقدامات خوب عمرانی را داشته باشیم.

 شهردار اجبارکلا تاکید کرد: از سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری درازمدت با نگاه گردشگری، صنعتی، خدماتی و بازرگانی داشته باشند نهایت همکاری را خواهیم کرد و برای این عزیزان فرش قرمز پهن می کنیم.

 وی درپایان از ساخت پارک شهر، پیاده رو سازی، استفاده از نخبگان شهرکه در تهران و دیگر استان های کشور اقامت دارند و اجرای برنامه های فرهنگی و خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. روزبه نصیری

    روزبه نصیری

    روستا گرفتید شهر کردید بدون هیچگونه کارشناسی و برآوردی فقط بزای کسب درآمد بیشتر آمل خودش چی بود که هر بخش رو شهر کردید؟؟؟؟؟