جشنواره موسیقی بومی رویداد مهم فرهنگی در استان به شمار می رود
9 مرداد 1397 ، دیدگاه 0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: موسیقی ایرانی دارای اصالت و همواره مورد توجه است و جشنواره موسیقی بومی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ساری خبرنگار کمال آنلاین : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران جشنواره موسیقی بومی را رویداد مهم فرهنگی در استان عنوان کرد.

شالویی موسیقی را پیوند دهنده و وصل کننده دلها دانست و از آن به عنوان زبان دل و فرهنگ کشور یاد کرد.

محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان در ساری اظهارداشت: موسیقی زبان بی زبانان نیست بلکه زبان دل است و آنهایی که زبان یکدیگر را متوجه نمی شوند در باطن با زبان موسیقی ارتباط برقرار می کنند.

وی افزود: موسیقی ایرانی دارای  اصالت و همواره مورد توجه است و جشنواره موسیقی بومی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شالویی با یادآوری نام ابوالحسن خوشرو گفت: وی یکی از هنرمندان بزرگ خطه مازندران است که هم اکنون در بستر بیماری بسر میبرد و این هنرمند سالهای سال در عرصه هنر بومی مازندران درخشیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از گروههای مختلف هنری داخلی و خارجی شرکت کننده در جشنواره تقدیر کرد.

محمد اسلامی استاندار مازندران با بیان اینکه زنده نگهداشتن تاریخ و فرهنگ امری بسیار ارزشمند است گفت: پویایی و ماندگاری هر ملت در حفظ ارزشهای آن ملت است.

وی با تاکید بر لزوم پاسداشت داشته های فرهنگی و تاریخی افزود: ملتی که این داشته ها را حفظ کند، ماندگار خواهد بود.

وی محافظت از دستبرد، تحریف و بدعت گذاری ها که به صورت موریانه دنیای موسیقی را تهدید می کند را امری مهم است و قابل توجه دانست.

سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان با حضور گروههای بومی، البرزنشین و بین الملل در پنج شهر مازندران و سمنان آغاز به کارکرد و در این جشنواره در مجموع بیش از ۳۶۰ هنرمند داخلی و خارجی حضور داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0