همایش استانی بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امام زاده ابراهیم (ع) آمل برگزار شد +عکس
2 مرداد 1397 ، دیدگاه 1
باحضور نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر، مدیرکل و معاونین اوقاف و امور خیریه مازندران، روسای ادارات اوقاف شهرستانهای مازندران، اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه مازندران و دیگر مهمانان، همایش استانی بزرگداشت امامزادگان مازندران در آستان مقدس امام زاده ابراهیم (ع) آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ، باحضور نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر، مدیرکل و معاونین اوقاف و امور خیریه مازندران، روسای ادارات اوقاف شهرستانهای مازندران، اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه مازندران و دیگر مهمانان، همایش استانی بزرگداشت امامزادگان مازندران در آستان مقدس امام زاده ابراهیم (ع) آمل برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در استان مازندران 8 هزار و 470مسجد، تکایا و حسینیه وجود دارد گفت: تعداد 1361 امام زاده در تمام بخشهای مازندران وجود دارد که ثبت شده هستند.

 وی تصریح کرد: وجود این همه امامزادگان، نشان از بالندگی مازندران دارد که مازندرانی ها میزبان این عزیزان بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با قدردانی از همت و تلاش همه کارکنان بقاع مازندران ادامه داد: شما عزیزان لیاقتی را خداوند متعال نصیب تان کرد را قدر بدانید که علمای بزرگ هم افتخار جاروکشی این اماکن ها را داشتند.

 حیدری با اشاره به سخنان آیت الله جوادی آملی که فرمودند امامزادگان تفسیر سوره کوثر هستند اظهارداشت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

 وی با اشاره به برنامه های فرهنگی طول سال در تمام بقاع متبرکه گفت: بقاع متبرکه زمینه ساز رشد و تعالی جوانان هستند که در مراسمات شب های احیاء در ماه مبارک رمضان شاهد سیل عظیم مردم در امام زادگان بودیم.

 مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با بیان اینکه 3700 نفر مشغول خدمت رسانی در بقاع مازندران هستند عنوان داشت: امروز دشمن قرارگاه جنگی را از وزارت دفاع به وزارت اقتصادی و دارایی کشاند تا بتواند از طریق ایجاد نارضایتی مردم  به انقلاب ضربه بزند.

 حیدری با اشاره به اینکه  276 شبکه فارسی زبان، امام زادگان را مسخره می کنند خاطرنشان کرد: تکریم امام زادگان بر همه واجب است و ضرورت دارد قدر بقاع متبرکه را بدانیم.

 آیت الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از برگزارکنندگان این همایش در آستان مقدس امام زاده ابراهیم گفت: آمل از شهرهای ریشه دار است و مثل درختی تنومند ریشه محکمی دارد که اولین حکومت شیعی در ایران درآمل تشکیل شد چرا که دل مردم به سمت عصمت و طهارت بود.

وی با بیان اینکه شهر آمل از دیرباز مهد بزرگان و علما و مراجع تقلید بوده و است ادامه داد: وجود حضرات جوادی و حسن زاده آملی که به عنوان ستارگان پرفروغ می درخشند به مردم آمل مبارک باشد.

 امام جمعه قائم شهر تاکید کرد: اولیای خداوند متعال چه زنده و مرده شان مامن و پناهگاه اهل ایمان بوده و هستند که دینداری خداوند در سایه مودت به اهل بیت استمرار پیدا خواهد کرد.

 آیت الله معلمی اشاره کرد: کمال دین در سایه امامت و ولایت است و استمرار ولایت اظهار علاقه به فرزندان رسوا خدا می باشد که محبت به اهل بیت انسان را کمک می کند.

 وی با بیان اینکه خداوند منان اولیای خود را هدایت گر و پناهگاه قرار داده است گفت:چراغ هدایت با بعثت انبیا روشن شد و وصی او حضرت علی مرتضی و امامان معصوم و در عصر غیبت فقیه عادل می باشد‌.

 نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری عنوان داشت: تعظیم و تکریم امام زادگان واجب است که باید مورد احترام باشند و امام زادگان زنده ولی فقیه عادل هستند که باید تکریم نماییم.

 در این همایش از 40 نفر از هیئت امناء، مدیران اجرایی، کارکنان، خادمین، خیرین و امام جماعت بقاع متبرکه مازندران با دادن لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. علیمحمد

    علیمحمد

    باسلام وخداقوت به دست اندرکاران این همایش/اگرهمایشی برای بزرگداشت مقام علمی علامه جوادی برگزار کنید ممنون میشویم