استفاده از قلیان در خانواده ها نگران کننده است
31 تیر 1397 ، دیدگاه 0
دکتر فاطمه مرشد اسکی معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل در جلسه ساماندهی مواد دخانی با محوریت قلیان که در شبکه بهداشت و درمان برگزار شد گفت: متاسفانه قليان به عنوان يک ابزار پذيرايی در اماکن عمومي وتهيه توزيع اغذيه فروشيها قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ دکتر فاطمه مرشد اسکی معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل در جلسه ساماندهی مواد دخانی با محوریت قلیان  که در شبکه بهداشت و درمان برگزار شد گفت: متاسفانه قليان به عنوان يک ابزار پذيرايی در اماکن عمومي وتهيه توزيع اغذيه فروشيها قرار گرفته است.

وی افزود: در بين خانوادها مصرف مواد دخاني بخصوص قليان نگران کننده است و بچه ها در معرض عوارض مواد دخاني قرار دارند و متاسفانه بعضي از باورهاي غلط که قليان عوارض آن کمتر از سايرمواد دخاني مي باشددرحالی که دود قليان از آب عبور مي كند عوارض آن از سيگار كمتر است درست نمي باشد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل گفت: خانواده ها وجوانان در تفرجگاهها و پارکها از قلیان استفاده می کنند.

وی یادآورشد: روبروی بعضی از دانشکده ها باید اغذیه فروشی داشته باشد متاسفانه مواد دخانی بخصوص قلیان ارائه می شود.

مرشدزاده با تاکید بر اینکه در اماکن عمومی طبق قانون استفاده از مواد دخانی ممنوع می باشد گفت: انتظار داریم شهرداریها در سطح شهر با تبلیغات مناسب مبنی بر عدم استعمال مواد دخانی وعوارض آن برسلامت بخصوص در اماکن عمومی (پارکها وتفرجگاها....) انجام دهد.

وی با بیان اینکه طبق  قانون اتحادیه موظفند هستند که از فعالیت واحدهای غیرمجاز جلو گیری بعمل آورند خاطرنشان کرد: از شهرداری تقاضا داریم در داخل پارک ها قلیان عرضه نشود که پارکها اماکن عمومی میباشد‌.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۴۲ امکنه، قلیان ارائه می کردند و اخطاریه بهداشتی صادر کردیم که ۱۷ مورد آنها به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی درپایان اشاره کرد: بعضی از خانواده ها بر این باور هستند که فرزند  آنها از قلیان استفاده میکنند از مواد افیونی (مخدر )استفاده نمی کنند ولی متاسفانه قلیان(دروازه ) شروع استفاده از مواد مخدر می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0