تجهیز و نوسازی ۷۰ مدرسه آمل در پروژه مهر سالجاری
31 تیر 1397 ، دیدگاه 0
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش مازندران تاکید کرد: مدارس هیئت امنایی مثل مدارس عادی می باشد و ثبت نام از دانش آموزان باید درحوزه استحفاظی صورت گیرد وحق ندارند خارج از حوزه ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش مازندران  در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آمل که درمدرسه هیئت امنائی شهید هدایت الله صابر برگزارشد اظهارداشت: شهرستان آمل یکی از شهرستان های برتر در کیفیت آمورشی است و هر ساله رتبه اول تا سوم را دارد.

معاون اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در سال تحصیلی ٩٧ - ٩٨ سند تحول بنیادین تکمیل خواهد شد، افزود: در سال تحصیلی جدید هنرستان ها از دو سال به سه تبدیل می شوند و در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش نیازمند ۱۷ هزار و ۴۲ ساعت هستیم و برای جبران این ساعات، با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و در تمام مقاطع بیش از ۴۱ هزار ساعت نیروی انسانی نیازمندیم.

نظری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با ۵ چالش رشد جمعیت دانش آموزی، سندتحول بنیادین، اصلاح ساختار، بازنشستگی و تحریم مواجه است، افزود: هنوز آموزش و پرورش دغدغه اول نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیست.

وی پس از کمبود نیروی انسانی به کمبود تجهیزات اشاره کرد و افزود: تهیه تجیزات برای مدارس از ساخت مدرسه بیشتر اولویت دارد و باید به این مهم توجه بیشتری شود.

نظری با بیان اینکه ۱٩ شهریور مانور بازگشایی مدارس را داریم، گفت: تجمیع مدارس بسیار مهم است و مدارسی که زیر ٣۰ دانش آموز دارد با مدارس دیگر تجمیع می شود تا نیروی اجرایی بیشتری به مدارس تعلق بگیرد.

وی با اشاره به اینکه باید به کیفیت بخشی بیشتر بپردازیم، خواستار استفاده از ظرفیت های شهرک های صنعتی برای هنرستان ها شد.

معاون آموزش متوسطه  آموزش وپرورش مازندران تاکید کرد: مدارس هیئت امنایی مثل مدارس عادی می باشد و ثبت نام از دانش آموزان باید درحوزه استحفاظی صورت گیرد وحق ندارند خارج از حوزه ثبت نام کنند.

وی درپایان از خیرین خواست درامر تجهیز هنرستان های شهرستان آمل همت و تلاش کنند که کمتر از مدرسه سازی نیست.

عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل به واگذاری دو دستگاه CNC به هنرستان فنی حرفه ای چهل شهید آمل خبرداد و افزود: این دستگاه به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط اداره کل آموزش و پرورش تهیه شد و در هنرستان فنی حرفه ای چهل شهید آمل نصب و راه اندازی گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با اشاره به اینکه بیش از ٧۰ مدرسه در پروژه مهر سال ٩٧ نوسازی و تجهیز می شود، افزود: ۴۰ مدرسه با حمایت شهرداری و ٣۰ مدرسه توسط سازمان نوسازی تحت پوشش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید نرخ مدارس هیئت امنایی شهرستان با تغییرات بسیار کمی تصویب شد، گفت: اعتبارات عمرانی خوبی برای تکمیل پروژه های نیمه کاره توسط نماینده مردم آمل در مجلس تخصیص یافت و دو تا سه مدرسه به زودی به بهره برداری می رسد.

مرزبند گفت: در این شهرستان در طرح سند تحول بنیادین بیش از ٣ هزار ساعت کسری نیروی انسانی داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0