مزرعه کودک اکسین آمل؛ میزبان برنامه های شاخص فرهنگی آموزشی
30 تیر 1397 ، دیدگاه 0
مزرعه کودک اکسین آمل در نخستین برنامه ویژه خود پس از افتتاح توانست با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل نسبت به برگزاری جشن روز بدون نایلکس با عنوان پلاستیک کمتر، زندگی بهتر اقدام کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ، مزرعه کودک فرصتی برای همزیستی کودک و طبیعت در جامعه شهری امروز به شیوه نیاکان و تجربه شیرین زندگی در جریان طبیعت است. آشتی با مزرعه، کاشت و برداشت، طعم شیرین زندگی با حیوانات اهلی و بوی خوش زندگی روستایی، فرصتی بی نظیر برای آموزش کارگروهی به کودکان برای تامین زندگی روزانه، بوی خوش نان تازه که با دستان کودکانه پخته شده و با چاشنی عشق به کاشت و برداشت گیاهان به شیوه ای کودکانه طعمی فراموش نشدنی یافته با طعمی که خاطره اش ماناتر از هزاران خاطره در فضای مجازی است.

مزرعه کودک اکسین آمل در نخستین برنامه ویژه خود پس از افتتاح توانست با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل نسبت به برگزاری جشن روز بدون نایلکس با عنوان پلاستیک کمتر، زندگی بهتر اقدام کند.

این جشن با استقبال گسترده ای از سوی کودکان و خانواده هایشان روبرو گردید و برنامه های متنوعی در آن اجرا شد که شامل آموزش تفکیک زباله از مبدا و نحوه جداسازی زباله خشک و تر، آموزش دوخت کیسه پارچه ای، باران کاغذی، اجرای مسابقات متنوع با اهدای جوایز، اجرای برنامه نقاشی کودکان، نقاشی صورت، آموزش کاشت گل در ظرف آبمعدنی و قوطی کنسرو و دیگر برنامه ها بوده است.

برنامه دیگر مزرعه کودک اکسین، برگزاری جشن روز دختر به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) با اجرای برنامه های متنوع و جذاب بود که این مراسم نیز با استقبال پرشوری همراه گردید.

رصد طولانی ‌ترین ماه گرفتگی قرن در مزرعه کودک اکسین نیز از جمله دیگر برنامه های شاخص است که در آن قرار می باشد فعالیت هایی از قبیل شبیه ‌سازی اجرام سماوی بر روی زمین، کارگاه آموزشی نجوم و کار با تلسکوپ، آتش بازی همزمان با شروع ماه گرفتگی، نمایش فیلم اولین حضور در ماه به همراه تصویرسازی ماه و زمین، پرتاب موشک، جنگ ستارگان و نبرد با موجودات فضایی، کمپینگ شبانه همراه با کارگاه های آموزشی هلال احمر (برپایی چادر، مهار آتش)، رصد ماه به مدت چهار ساعت از ابتدای ماه گرفتگی تا پایان کامل ماه گرفتگی، بازی گنج و یافتن گنج مزرعه کودک، عکاسی خلاقانه و بازیهای گروهی صورت گیرد.

برنامه رصد طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن ساعت ۲۱ روز جمعه ۵ مرداد تا ساعت ۹ صبح روز شنبه ۶ مرداد به همراه شام، میان وعده کبابی و صبحانه است که مهلت ثبت نام تا ۲۹ تیر ماه می باشد که علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۱۶۶۶۶۷۹۰ یا ۰۱۱۴۴۴۴۰۲۰۵تماس حاصل نمایند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0