روستای بوران بخش دشت سر آمل در انتظار نگاه ویژه مسئولین
27 تیر 1397 ، دیدگاه 0
روستای بوران که چسبیده به شهر آمل است آنگونه که لازم می باشد نتوانسته است در امر عمران و آبادانی توفیقاتی را بدست آورد و باتوجه به ظرفیت بالای روستای بوران چه از نظر نیروی انسانی و زیر ساختها بویژه وجود امام زاده صالح (ع) که مورد تکریم و تعظیم مردم می باشد می تواند به قطب گردشگری مذهبی تبدیل شود که نیازمند عنایت و نگاه ویژه مسئولین می باشد تا در مسیر توسعه و آبادانی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ روستای بوران که در بخش دشت سر شهرستان آمل واقع شده است حدود 1057 خانوار و قریب به 3800 نفر جمعیت دارد و دارای 23 شهید والامقام می باشد و شغل مردم روستا کشاورزی است.

روستای بوران که چسبیده به شهر آمل است آنگونه که لازم می باشد نتوانسته است در امر عمران و آبادانی توفیقاتی را بدست آورد و باتوجه به ظرفیت بالای روستای بوران چه از نظر نیروی انسانی و زیر ساختها بویژه وجود امام زاده صالح (ع) که مورد تکریم و تعظیم مردم می باشد می تواند به قطب گردشگری مذهبی تبدیل شود که نیازمند عنایت و نگاه ویژه مسئولین می باشد تا در مسیر توسعه و آبادانی قرار گیرد.

بهروز (حمید) امانی دهیار جوان و با انگیزه روستای بوران گفت: همه تلاشها و اقدامات اجرایی مرهون تعامل، تلاش و همکاری و مساعدت اعضای دوره پنجم شورا آقایان قنبر علی فتاحی، مسیب ایراندوست، رضا خضرایی، مهدی خرمانی و رحمت نجفیان بویژه اهالی روستا می باشد.

وی یادآورشد: هرچه درتوان داریم سعی خواهیم کرد تا بتوانیم با کار و تلاش، محبت های مردم روستا را پاسخ دهیم.

دهیار روستای بوران به اقدامات صورت گرفته در دوره پنجم شورا از قبیل 1-اجرای آسفالت کامل مدرسه ابتدایی شهدای بوران 2-لکه گیری و بهسازی معابر روستا در3 مرحله و 3 بازه زمانی مختلف 3-اجرای پاکسازی معابر و لایروبی نهرهای روستا 4-نصب سرعت گیر و ایمن سازی معابر در مناطق مختلف 5-طرح جمع آوری سطل های زباله همراه با فرهنگ سازی کاهش تولید پسماندهای عادی و روشهای مدیریتی و استفاده مجدد (ایستگاه بازیافت و تفکیک زباله )6-ساخت صندلی و نصب آن در محوطه امام زاده صالح (ع)7-بازسازی اساسی مسجد و حسینیه بوران 8-نصب سیستم دریافت عوارض از اهالی جایگزین عوارض زباله، درگذشته هر 3 ماه یکبار در قالب طرح عوارض زباله دریافت می گردید که اکنون از ابتدای سال جاری فیش عوارض درقالب عوارض سطح روستا توزیع شده که با پرداخت عوارض کمک شایانی به توسعه و آبادانی روستا می گردد 9-برگزاری نشست های مختلف با مسئولین استانی و شهرستانی برای حل و بررسی مسائل روستا 10-اجرای طرح هادی و آزادسازی معابر اصلی روستا از ورودی خیابان شهدا تا اواسط خیابان ولیعصر ۱۱- تقویت ترانس برق ۱۲-محوطه سازی و زیباسازی ورودی ولیعصر از سمت جاده جدید آمل به بابل ۱۳-بازسازی وتعمیرات رختکن زمین ورزشی روستا اشاره کرد.

امانی با اشاره به حجم اقدامات صورت گرفته با مشارکت مردم خواستار نگاه ویژه مسئولین برای رفع مشکلات شد.

قنبرعلی فتاحی رییس شورای اسلامی روستای بوران با قدرشناسی از مشارکت مردم در برنامه های روستا گفت: خدا را شاکر هستیم بتوانیم تمام کوشش خود را درجهت تحقق وعده هایی که در زمان انتخابات به مردم دادیم جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: خوشبختانه در دوره پنجم شورا افراد با تجربه، تحصیل کرده و جوان حضورداشتند که تلاش خواهیم کرد بتوانیم با اقدامات سازنده و اساسی، پاسخ محبت های مردم روستا را بدهیم.

رییس شورای اسلامی روستای بوران با تاکید براینکه اقدامات خوبی صورت گرفته است اشاره کرد: در کنار این اقدامات، مشکلات عدیده ای وجود دارد که با همت و نگاه ویژه مسئولین رفع خواهد شد.

فتاحی با بیان اینکه روستای بوران با وجود استعدادهای فراوان در رشته های ورزشی فاقد سالن سرپوشیده می باشد گفت: برای ایجاد پارک و فضای سبز جهت گذراندن اوقات فراغت جوانان، زمینی درگذشته خریداری شد که به واسطه مشکلاتی بوجود آمد  این پروژه ها راکت مانده و نیاز به حمایت مسئولین ذی صلاح جهت اختصاص بودجه و رفع مشکلات موجود می باشد.

وی ادامه داد: خیابان ولیعصر بوران که یک سر آن به جاده جدید آمل به بابل و یک سر دیگر به کمربندی متصل می باشد، وسط روستا قرار دارد که بیشترین اماکن مذهبی، اداری و مکان های تجاری و... در این مسیر قرار گرفته است.

رییس شورای اسلامی روستای بوران  اظهارداشت: در ایام ترافیک، این مسیر مورد تردد خودروهای سنگین و سواری قرارمی گیرد که خطرات فراوانی درپی دارد و همچنین محل دفن لوله آب دهها روستای اطراف می باشد که جهت رفع این مشکل به نگاه ویژه مسئولین نیازمند است.

فتاحی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دهیاری و شورای جدید با نزدیک به ۳۰۰ میلیون بدهکاری قبلی، دفتر را تحویل گرفت است و علیرغم همه مشکلات، ضمن پرداخت بدهی ها، کارهای عمرانی خوبی صورت داده که مورد توجه و رضایت مندی مردم را درپی داشته است.

وی در پایان از همراهی خوب مسئولین بخصوص بخشدار دشت سر و مشارکت مردم روستا قدردانی نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0