سه جوان مازندرانی 50 درصد تیم ملی المپیاد جهانی ریاضی کشور را تشکیل دادند
26 تیر 1397 ، دیدگاه 0
سه نفر از شش عضو تیم ملی المپیاد ریاضی ایران در المپیاد جهانی 2018 رومانی مازندرانی هستند که موفق به کسب مدال و دیپلم افتخار شده‌اند.

ساری – خبرنگارکمال آنلاین   : محمد شریفی کیاسری از مرکز شهید بهشتی ساری مدال طلا، احمد رمضانپور از مرکز شهید بهشتی آمل مدال نقره و ابوالفضل شیرمحله‌ای از مرکز شهید بهشتی بابل دیپلم افتخار به دست آوردند.

استقبال و تجلیل از مدال آوران المپیاد جهانی ریاضی رومانی 2018  از محمد شریفی کیاسری با کسب مدال طلا جهان از ساری، احمد رمضانپور با کسب مدال نقره جهان از امل و ابولفضل شیر محله ای با کسب دیپلم افتخار از بابل با حضور نیکزاد مدیر کل و معاونان آموزش و پرورش مازندران ،طوسی مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران،خانواده های سه جوان مدال اور مازندرانی ،مدیران اداره آموزش و پرورش شهرهای ساری،بابل و آمل و اصحاب رسانه در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد.

نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ضمن تشکر از دانش آموزان مازندرانی که با شرکت در المپیاد جهانی توانستند کسب مقام و مدال کنند گفت:بزرگان جامعه شناسی مراحل زندگی را بر اساس تکامل فکری و اندیشه بشری در سه رسته قدرت،ثروت و دانایی طبقه بندی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در عصر حاضر که عصر علم و تکنولوژی است و سبب تغییر سبک زندگی،آگاهی و سرنوشت افراد جامعه شده است افزود:هر چه علم ،دانش و آگاهی پیشرفت کند قدرت و ثروت کارایی خود را از دست می دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد:دین اسلام نیز تاکیداتی بر توامان بودن کسب علم و دین دارد و میگوید که جدایی علم و دین با هم سبب اتش افروزی خواهد شد.

وی افزود:علم اگر در اختیار بشر و در جهت تعالی و پیشرفت باشد ارزشمند خواهد بود.

عسگری نیکزاد با بیان اینکه نیمی از تیم ملی المپیاد ریاضی کشور را سه جوان مازندرانی تشکیل دادند افزود:موفقیت هر سه عضو مازندرانی این انگیزه آموزش و پرورش مازندران را برای تکرار این مقام آفرینی ها و افتخارات بیشتر می کند.

در ادامه طوسی مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران گفت:با توجه به اینکه در جامعه حجمه های زیادی در حال رخداد است خانواده ها آنچنان که باید فرزندانشان را حمایت و پشتیبانی کنند و در به ثمر رساندن اانان کوشا باشند.

وی در ادامه افزود: در روزگار نه چندان دور شاهد افتخار آفرینی فرزندانی از این مرز و بوم بودیم که جان خود را در راه کشور فدا کردند و هم اکنون نیز جوانان ورزشکار و مدال آوران علمی،فرهنگی و پژوهشی ما برای کشورمان ایران افتخار آفرینی میکنند و ما نیز این تلاش را ارج می نهیم.

در ادامه سه دانش آموز  افتخارآفرین مازندرانی ابتدا از زحمات خانواده های خود و بعد از دیانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 ساری، سید مصطفی حسینی رئیس مرکز شهید بهشتی ساری ،مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل،علی نسب مدیر مدرسه آمل ،باباجانی مدیر و رضایی معاون مدرسه بابل که در کسب مقامشان حامی و کوشا بودند قدردانی کردند.

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0