وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اهتمام ویژه‌ای به فعالیت‌های قرآنی داریم
29 خرداد 1391 ، دیدگاه 0
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که برگزاری مسابقات قرآن همراه با نشست‌های تخصصی تاثیر بسزایی در فضای داخلی کشور دارد گفت: بودجه فعالیت‌های قرآنی در سال گذشته 200 میلیار بوده و امسال نیز اهتمام ویژه‌ای به این مساله داریم.

به گزارش خبرگزاری رسا، سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یک شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران برخلاف اغلب کشورهای دیگر در رشته‌های مختلفی همچون حفظ و قرائت برگزار می‌شود.

وی افزود: علاوه بر شرکت کنندگان از نقاط مختلف جهان، همچنین مقالات متعددی در بخش قرآن پژوهی به دبیرخانه مسابقات ارسال شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: امسال خوشبختانه بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با شکوه بیشتری در حال برگزاری است.

حسینی خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد برپایی چنین مسابقاتی در سال‌های آینده با کمیت و کیفیت بیشتری در جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وی اظهار داشت: معتقدم برگزاری این مسابقات همراه با کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی تاثیر بسزایی در فضای داخلی کشور دارد.

وی در خاتمه تصریح کرد: بودجه فعالیت‌های قرآنی در سال گذشته 200 میلیار بوده و امسال نیز اهتمام ویژه‌ای به این مساله داریم.

بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن از 28 خردادماه با حضور قاریان و حافظان بیش از 65 کشور اسلامی و غیراسلامی، از پنج قاره جهان در سالن همایش‌های برج میلاد آغاز شده و تا دوم تیرماه ادامه خواهد داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0