ماموریت های ویژه سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل
17 تیر 1397 ، دیدگاه 0
از آنجایی که مراکز درمانی به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند، نیاز می رود تا نظارت 24 ساعته به فعالیت های این مراکز انجام شده و نسبت به انتقادات و پیشنهادات مردم ترتیب اثر فوری داده شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر فرامرز اکبری با حکم رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به‌ سمت سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل منصوب شد.

اکبری متخصص پزشکی ورزشی است و با حفظ سمت ریاست بیمارستان امام علی(ع) آمل به‌ عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان انتخاب گردید.

در حکم دکتر اکبری آمده است: با عنایت به تعهد، دانش، تجربه و حسن سابقه‌ ای که دارید با پیشنهاد کمیته انتخاب مدیران دانشگاه به موجب ابلاغ با حفظ سمت فعلی و ردیف حقوقی به‌ عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل منصوب می‌ شوید که امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون ‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید همواره موفق باشید.

گروه رسانه ای کمال ضمن قدردانی از زحمات دکتر قاسمی، انتصاب دکتر اکبری به سمت سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل را تبریک عرضه نموده و برای ایشان موفقیت و تحقق اهداف و برنامه ها را از درگاه خداوند منان خواستار است.

نیاز است نظارت صحیح بر فعالیت بیمارستان های دولتی و خصوصی و کلینیک ها و مراکز بهداشتی تابعه صورت گیرد، مسائل و مشکلات حوزه بهداشتی و درمانی به درستی رصد گردد و برای برون رفت از مشکلات برنامه ریزی شود که باید امکانات لازم و تجهیزات مدرن برای بیمارستان های شهرستان در نظر گرفته شود که سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان آمل وظیفه ای مهم در این عرصه برعهده دارد.

از آنجایی که مراکز درمانی به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند، نیاز می رود تا نظارت 24 ساعته به فعالیت های این مراکز انجام شده و نسبت به انتقادات و پیشنهادات مردم ترتیب اثر فوری داده شود.

با پیگیری های ویژه نماینده مردم آمل در مجلس، شاهد افتتاح خانه های بهداشت بسیاری در سطح روستاها هستیم که نیاز می رود نسبت به تجهیز امکانات لازم در این مراکز اقدام شود تا روستاییان عزیز برای هر بیماری به شهر مراجعه نکرده و بتوانند کارهای خود را در همان روستا انجام دهند.

اتخاذ تصمیمات و پیگیری های لازم به منظور تجهیز و راه اندازی بیمارستان وانا بخش لاریجان از جمله مطالبات جدی مردم این منطقه است که باید جامه عمل به آن پوشانده شود.

اقدامات شایسته برای راه اندازی کلینیک ویژه شهرستان آمل و رایزنی های لازم به منظور حضور پزشکان حاذق و مطرح در شهر آمل صورت گیرد تا شهروندان ما برای درمان به شهرهای همجوار مراجعه نکرده و در شهر خود درمان شوند.

پیگیری لازم برای راه اندازی دانشکده پزشکی شهرستان آمل از جمله مهم ترین مطالبات و خواسته های جامعه پزشکان، فرهیختگان و آحاد همشهریان آملی است که افتتاح این دانشکده می تواند نسبت به توسعه خدمات و امکانات پزشکی در سطح شهرستان اثرگذاری بسیاری داشته باشد و با خود ظرفیت ها و امکانات بسیاری را به آمل بیاورد که شهرستان ما شایستگی چنین ظرفیت هایی را در حوزه بهداشت و درمان دارد.

تشويق و ترغيب مردم بمنظور مشاركت فعال آنان در جهت اجراي برنامه هاي مورد نظر از جمله امور مهم است که می طلبد از ظرفیت های مجمع خیرین شهرستان آمل، انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین و دیگر مراکز خیریه و انجمن های مردم نهاد استفاده شود که نیاز می رود از ظرفیت انجمن ها برای رصد و بررسی وضعیت بهداشتی شهر و چاره اندیشی برای بهبود وضعیت موجود نیز استفاده گردد.

سلامت مردم بسیار مهم است و ضرورت دارد نظارت صحیح بر حسن اجراي قوانين و مقررات و آیین نامه هاي مربوط به مواد دارویي، غذایی، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي حوزه تحت پوشش صورت گیرد و در این مسیر با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

برگزاری دوره های آموزشی حوزه بهداشت و درمان با بهره گیری از ظرفیت اساتید و پزشکان حاذق در بخش های مختلف ضرورت دارد تا شهروندان نسبت به مسائل بهداشتی و درمانی آموزش های لازم را ببینند که این امر در پیشگیری از بیماری ها می تواند اثرگذاری بسیاری داشته باشد.

حضور شبکه بهداشت و درمان در مدارس و مهدهای کودک به منظور ارائه آموزش های لازم در حوزه بهداشتی و درمانی با شعار پیشگیری بهتر از درمان است باید صورت گیرد که می تواند دستاوردهای بسیاری در آینده داشته باشد تا نسلی آگاه، آموزش دیده و حساس نسبت به حوزه سلامت داشته باشیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0