وقتی اراده ای برای صیانت از قله دماوند وجود ندارد!
17 تیر 1397 ، دیدگاه 0
بخشدار لاریجان با بیان این که توان بخش در همین قدر است و ضرورت دارد برای صیانت از قله دماوند تمام کشور بسیج شوند اظهارداشت: متاسفانه اراده ملی اصلا دیده نمی شود و تمام صورت جلسات فقط بر روی کاغذ می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ رضا مقدم بخشدار لاریجان در جلسه صیانت از قله دماوند با بیان اینکه هدف از ثبت قله دماوند چیست گفت: قله دماوند از نعمات الهی است که نصیب کشورمان و بخصوص شهرستان آمل شده است.

وی افزود: با ثبت قله دماوند شاهد تحولات چشمگیری در منطقه خواهیم بود که می تواند بخش لاریجان را از این محرومیت نجات دهد.

بخشدار لاریجان با اشاره به ورود بی ضابطه گردشگران در ارتفاعات قله دماوند عنوان داشت: متاسفانه شاهد نابودی گونه های نادر گیاهی و ریختن زباله در پای قله دماوند هستیم.

 مقدم با بیان این که پیگیری فقط کار ما نیست گفت: قله دماوند تنها مربوط به شهرستان آمل و استان مازندران نیست بلکه مربوط به همه ایران است.

 وی با اشاره به این که شهرداری رینه اگر امکاناتی دارد مربوط به مردم رینه است، افزود: این شهرداری توان آن را ندارد که بتواند از قله دماوند صیانت کند و همه باید برای صیانت از این قله پای کار بیایند.

مقدم با بیان اینکه امکانات بخش لاریجان اصلا جوابگو نمی باشد گفت: بخشداری لاریجان با دو نفر کارمند اداره می شود و آنقدر توان و نیرو نداریم که بتوانیم به همه بخش سرکشی کنیم.

 بخشدار لاریجان با بیان این که توان بخش در همین قدر است و ضرورت دارد برای صیانت از قله دماوند تمام کشور بسیج شوند اظهارداشت: متاسفانه اراده ملی اصلا دیده نمی شود و تمام صورت جلسات فقط بر روی کاغذ می باشد.

 مقدم با اشاره به وجود معدن در روستای گزانه لاریجان عنوان داشت: مردم لاریجان در فقر بسر می برند ولی معدن گزانه با قرارداد 10 ساله به بنیاد مستضعفان واگذار می شود که این اقدام در حق مردم لاریجان ظلم بزرگی است.

 محمد خسروی شهردار رینه با انتقاد از اینکه خدمات این شهرداری در صیانت از قله دماوند نادیده گرفته می شود گفت: قله دماوند متعلق به فرد و یا شهرستان و استان خاصی نیست و اختصاص به همه مردم ایران دارد.

 وی با اشاره به فعالیت شهرداری رینه در جهت حفاظت از دشت شقایق افزود: تمام تلاشمان بر این است که بتوانیم این دشت را علیرغم اینکه در محدوده کاری شهرداری نیست حفاظت کنیم ولی متاسفانه عده ای وارد این دشت می شوند و شاهد نابودی دشت شقایق هستیم.

شهردار رینه با اشاره به استقبال درخصوص بستن معدن مربوط به شهرداری ادامه داد: بعد از تعطیلی، آن مکان را درختکاری کردیم غافل از اینکه عده ای با خودرو به پای قله دماوند می روند و مشغول جمع آوری سنگ هستند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0