ضرورت بهبود اوضاع اقتصادی کشور یادداشتی از عبد الرضا عزیزکمالی
17 تیر 1397 ، دیدگاه 0
دولت، مجلس و قوه قضاییه وظیفه دارند تا نسبت به بهبود این وضعیت اقدام اساسی صورت دهند که باید با استفاده از برنامه ریزی درست و تلاش جهادی در این مسیر گام برداشته شود.

در هفته های اخیر شاهد هستیم که قیمت ارز، خودرو و سکه با رشد فزاینده ای در حال افزایش است و این امر موجب نگرانی مردم و برخی مسئولین گردید که ضرورت دارد برای برون رفت از این وضعیت فکر چاره ای کرد.

دولت، مجلس و قوه قضاییه وظیفه دارند تا نسبت به بهبود این وضعیت اقدام اساسی صورت دهند که باید با استفاده از برنامه ریزی درست و تلاش جهادی در این مسیر گام برداشته شود.

نیاز است دولت با جدیت وارد کار شده و مدیریت بازار ارز، سکه و خودرو را در دست بگیرد و با همکاری قوه قضاییه اجازه این را ندهد تا عده ای دلال بخواهند از وضعیت به وجود آمده سوء استفاده نمایند و با بهانه تحریم ها و دیگر مسائل بخواهند برای خود کیسه ای باز کرده و روز به روز بر دارایی های خود بیافزایند و از آن طرف مردم ما دچار مشکلات بیشتری در حوزه اقتصادی و تامین معیشت زندگی خود شوند.

اگر هم ضرورت دارد، نیاز این می باشد تا مجلس شورای اسلامی وارد کار شده و با وضع قوانین مورد نیاز در این عرصه، کمک کار دولت باشد تا در سریع ترین زمان ممکن، اوضاع اقتصادی کشور در حوزه ارز، سکه و خودرو به حالت تعادلی خود بازگردد.

اما آنچه مهم به نظر می رسد آن است که دولت باید در تیم اقتصادی خود تجدیدنظر صورت دهد و با تیمی متخصص و زبده که بتواند با بهره گیری از همه ظرفیت ها به منظور بهبود وضعیت اقتصادی کشور اقدام نماید وارد عمل شود که نیازی مبرم و اساسی است.

مردم به دولت تدبیر و امید اعتماد کردند و با آرای خود، دکتر حسن روحانی را برای دوره چهار ساله دوم به عنوان رییس جمهور خود انتخاب نمودند و اینک وظیفه شخص ریاست جمهوری و دولتمردان است تا برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور چاره اندیشی کنند نه اینکه اوضاع بازار به نحوی آشفته باشد که قیمت ها به صورت دقیقه ای بالا برود و کسی نباشد جلوی آن را بگیرد.

امروز در این شرایط هم مردم به دولتمردان خود اعتماد دارند و از آنان می خواهند اقدامات اساسی به منظور برون رفت از این وضعیت و اهتمام شایسته برای توسعه اقتصادی کشور صورت دهند.

مردم ایران اسلامی همواره و در تمام عرصه های مورد نیاز توانستند با روحیه والا و بصیرت و ایمان ارزنده خود در مسیر ارزش های اسلام و انقلاب گام بردارند و در لحظه های حساس به بهترین نحو ممکن وارد عمل شوند که مدیران کشور باید قدردان و حق شناس نسبت به این مردم بوده و از همه فرصت ها و ظرفیت ها به منظور رفع دغدغه ها و مشکلات آنان استفاده کنند.

سال 1397 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است و ضرورت دارد در راستای تحقق رهنمودها و تدابیر ارزشمند رهبری معظم انقلاب گام های عملی برداشته شود که حمایت و توجه به صنایع داخلی، زمینه ساز توسعه اقتصادی، رفع مشکل بیکاری در کشور و بسیاری دستاوردهای ارزنده دیگر خواهد بود.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0